Prawnik gwiazd

rozwód gwiazd

Znane osobistości i celebryci również korzystają z usług adwokatów i prawników. W dzisiejszych czasach, dostęp do pomocy prawników jest bardzo szeroki. Dużo jest również sytuacji, w których gwiazdy mogą korzystać z ich pomocy. Prawnik może doradzić gwiazdom, reprezentować ich w sądach oraz stosować w ich imieniu odpowiednie pisma.

Każda gwiazda, o której chociaż przez chwilę było głośno w Internecie i w gazetach, zapewne zetknęła się z nieprzyjemną krytyką lub zniesławieniem. Wiele jest takich sytuacji i na pewno każdy z nas miał okazję być jej świadkiem. Dziś, w prasie i w Internecie można uzyskać dosłownie wszystkie informacje na temat życia gwiazd. Nie zawsze informacje te są zgodne z prawdą, a niekiedy zdarza się też tak, iż dziennikarze pozwalają sobie na ujawnienie prywatnych informacji lub nawet poufnych. Jest to niezgodne z prawem i pomimo uzyskanego rozgłosu, jest to sytuacja niezręczna.

adwokat gwiazdPrawnik gwiazd to najczęściej adwokat, który ma na tyle duże uprawnienia, by móc reprezentować swojego klienta w sądzie.
W świecie celebrytów, znani są adwokaci, którzy zajmują się sprawami niejednej gwiazdy. Często, specjaliści tacy są polecani przez innych aktorów. Ich umiejętności nie skupiają się bowiem jedynie na rozwiązywaniu spraw rozwodowych, lub takich, które tyczą się zniesławienia i ukazywania niewygodnych zdjęć czy dokumentów. Adwokat gwiazd ma dość kontaktów, by móc zapewnić gwiazdom prywatność oraz ochronę danych osobowych. Wszelkie dokumenty, jakie związane będą ze sprawą rozwodową lub z inną, nie mogą by udostępniane lub przekazywane w niepowołane ręce. Wszystko to, co dzieje się na sali sądowej, nie może się wydać dla dobra jej uczestników oraz osób poszkodowanych.
Dziś, kiedy plotki i informacje oraz zdjęcia gwiazd rozchodzą się w ekspresowym tempie, trzeba wiedzieć gdzie szukać pomocy w przypadku nieprzestrzegania przez dziennikarzy etyki zawodowej.

Kiedy gwiazda potrzebuje adwokata?

Każda znana osobistość jest w pewnym sensie narażona na zniesławienie lub na szkodę wizerunku. Bardzo często, w tabloidach lub na portalach plotkarskich, możemy zauważyć że głównymi tematami jest właśnie życie gwiazd. Niekiedy można zauważyć, że wypowiedzi gwiazd są przeinaczone, artykuły o znanych osobach bywają obraźliwe lub prześmiewcze, a zdjęcia jakie widniej na stronach, nierzadko ukazują gwiazdy w niekomfortowej sytuacji.
W przypadku jednej z powyższych sytuacji, znane osobistości wynajmują adwokata. Zniesławienie oraz podobne sytuacje, to bardzo częste sprawy, o jakie gwiazdy oskarżają tabloidy oraz dziennikarzy.
Dość częstą sprawą, podczas której pomoc adwokata jest nieodzowna, to rozwód. Sytuacja ta spotyka wielu ludzi, jednak rozwód gwiazd jest dla wielu o wiele bardziej interesującym wydarzeniem. Dziennikarze oraz fani śledzą i obserwują przebieg wydarzeń tak bacznie, że często czekają pod gmachem sądu na przybycie celebrytów oraz ich obrońców. Próby dostania się na salę rozpraw, robienie zdjęć, zadawanie pytań oraz inne próby pozyskiwania informacji, stają się często nie do przyjęcia.
Dla adwokatów gwiazd, sprawy te mają szczególne znaczenie. Rozwiązanie samej sprawy nie jest wszystkim. Adwokaci gwiazd mają również za zadanie dopilnować, by żadna poufna informacja nie wydostała się poza salę sądową oraz dokumenty rozwodowe. Decyzja sądu nie powinna być podawana dziennikarzom, tak jak inne ustalenia – np. prawo do opieki nad dziećmi, ustalenie alimentów oraz podobne postanowienia. Rozwód wiąże się z wieloma takimi sprawami, dlatego adwokaci muszą zapewnić odpowiedni poziom ochrony danych i informacji.