Specjalistyczne usługi prawne dla firm

kancelaria adwokacka wrocław

Prowadzenie własnej firmy, niezależnie od wybranej formy gospodarczej, branży czy doświadczenia przedsiębiorcy może często wiązać się z koniecznością zasięgnięcia porad specjalistów.

Jedną z częstszych sytuacji, z którymi spotykają się zarówno właściciele małych firm, jak i przedsiębiorcy mający swoje udziały w różnego rodzaju spółkach jest potrzeba skorzystania z pomocy prawnej w zakresie prowadzenia firmy, jej obsługi czy rozwiązywania jakichkolwiek sporów czy problemów finansowych. W sytuacjach takich znalezienie właściwej, doświadczonej Kancelarii Prawnej specjalizującej się w usługach prawnych dla firm może przesądzić o sukcesie danej sprawy.

Jakie usługi może zaoferować taka kancelaria i jakich Klientów obsługuje?

Specjalistyczna obsługa prawna przedsiębiorców

Kancelarie Prawne specjalizujące się w obsłudze spraw przedsiębiorców mogą zapewnić kompleksową obsługę każdej firmy, koncentrując się na problemie specyficznym dla branży jej działania. Bez względu na rozmiar firmy, branżę czy poszukiwany przez nią zakres pomocy, Kancelarie mogą świadczyć usługi zarówno w formie stałej obsługi prawnej, jak i obsługując pojedyncze sprawy (np. sprawy sądowe czy negocjacje) rozliczane na podstawie przepracowanych minut.

kancelaria adwokacka wrocław

To do przedsiębiorcy należy wybór najbardziej odpowiadającej mu formy obsługi i decyzja o korzystaniu ze współpracy z doświadczonymi prawnikami w określonym wymiarze czasu. Jakie usługi w ramach prowadzenia firm mogą zaoferować Kancelarie Prawne?

Wbrew pozorom do ich zadań należy nie tylko reprezentowanie firm w sprawach sądowych czy negocjacjach wymagających specjalistycznej wiedzy prawnej, ale też przygotowywanie umów, windykacja należności, czy obsługa księgowości i kadr. Kancelaria może wspomóc firmę także przy wdrażaniu i dostosowywaniu działań do RODO czy obowiązkowego od niedawna AML (Anti-Money Laundering), czyli ustawy przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Rozwiązywanie sporów budowlanych

Jedną z najbardziej wymagających pod względem prawnym branż jest obecnie budownictwo – inwestycje budowlane wiążą się nieustannie z ryzykiem zarówno ekonomicznym, jak i prawnym, którego właściwie opanowanie może przesądzić o powodzeniu całej inwestycji.

Korzystając z usług doświadczonej Kancelarii Prawnej przedsiębiorcy w obrębie branży budowlanej mogą zlecić pomoc w analizie ryzyk prawnych, zasięgnąć pomocy przy weryfikacji umowy, czy wykorzystać wiedzę i doświadczenie specjalistów przy rozwiązywaniu sporów budowlanych.

Ostatnia z usług jest przy tym niezwykle ważnym obszarem działalności kancelarii prawnych zajmujących się obsługą firm z branży budowlanej – dobra umowa i znajomości w branży to podstawy bezspornej inwestycji, dlatego też nawet w momencie zaistnienia sporu warto postarać się o rozwiązanie go polubownie.

kancelaria prawna wrocław

Nie z każdym przedsiębiorcą, podwykonawcą czy kontrahentem można się porozumieć, nawet korzystając z pomocy prawników i to właśnie wtedy ci ostatni są najczęściej zatrudniani – reprezentowanie firmy przed organami krajowymi, sądami powszechnymi i administracyjnymi, a nawet Naczelnym Sądem Administracyjnym czy Sądem najwyższym wymaga wieloletniego doświadczenia i doskonałego przygotowania merytorycznego.

Mogą się nim pochwalić jedynie nieliczne Kancelarie Prawne. Przedsiębiorcy, którzy chcą wybrnąć z problemów obronną ręką powinni wybierać je świadomie, stawiając na jakość oferowanych przez Kancelarię usług.

Usługi prawne dla spółek

Ostatnią z grup usług oferowanych przez Kancelarie Prawne w ramach obsługi firm są usługi świadczone na rzecz spółek obejmujące kompleksową obsługę w obrębie zakładania, przekształcania, likwidacji i pomocy prawnej dla spółek kapitałowych i osobowych.

Specjaliści z Kancelarii współpracujący na co dzień ze spółkami mogą wspomóc spółki doradzając w sprawach upadłości i restrukturyzacji, sprawdzając i uczestnicząc w rozwiązywaniu spraw windykacyjnych (w tym także broniąc przedsiębiorców przed zakazem prowadzenia działalności), a także zajmując się obsługą formalną na poziomie kadr i księgowości w obrębie spółek jawnych, komandytowych, partnerskich, komandytowo-akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, oraz spółek akcyjnych.

obsługa prawna firm wrocław

Co ciekawe, polskie kancelarie prawne doświadczone w obsłudze spółek mogą zając się pomocą także dla spółek zagranicznych, zarówno na terenie UE, jak i spółek offshore. Sprzedaż, przekształcanie, likwidacja, łączenie spółek – prowadzenie tego rodzaju działalności nie należy do najłatwiejszych i w wielu przypadkach to właśnie specjalistyczna pomoc prawna jest jednym z powodów odnoszenia przez spółki sukcesów prawnych i ekonomicznych.

Dobra Kancelaria Prawna to przede wszystkim zespół specjalistów nakierowanych na pomoc w bardzo specyficznej i ograniczonej dziedzinie prawa. Poszukując Kancelarii do obsługi firmy nie warto skupiać się jedynie na cenie usług, a raczej ich zakresie i doświadczeniu prawników w prowadzeniu podobnych spraw. Ostatecznie to oni będą reprezentowali firmę w zakresie prawa i to od ich wiedzy może zależeć sukces lub upadek każdej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Prawną KHG Group.