Zorganizuj boisko dla swojej drużyny piłkarskiej

własne boisko

Najpopularniejszym sposobem na zorganizowanie boiska do gry w piłkę na własnym podwórku jest zakup piłki i uczynienie bramki z przestrzeni pomiędzy dwoma drzewami lub z bramy garażu.

Po co jednak tak naprawdę narażać drzewa i bramy na uszkodzenie, skoro można zupełnie niedrogo zaopatrzyć się w bramki? Jak w prosty sposób zorganizować mały stadion dla siebie i dzieci?

Organizacja boiska do gry – zadbaj o murawę

Jeśli dobrze wiesz, że turnieje na miarę Euro 2012 będą odbywały się na Twoim podwórku dosyć często, tym bardziej istotne staje się odpowiednie przygotowanie murawy. Jeżeli masz ku temu warunki, wygospodaruj kawałek podwórka właśnie z przeznaczeniem sportowym. Dlaczego?

Chodzi o to, że intensywna eksploatacja murawy, do jakiej dochodzi podczas uprawiania sportów, naraża ją na szybkie i obszerne zniszczenia. Aby tego uniknąć, postaraj się przygotować glebę do wysiewu odpowiednio przygotowanego rodzaju trawy.

Jak przygotować teren pod boisko?

  • Ustal, jakie wymiary będzie miało boisko, po czym z danego fragmentu usuń murawę i wierzchnią warstwę gleby, po czym zainstaluj system nawadniający.
  • Wysyp nową, odpowiednio dobraną glebę, nawieź ją i ubij zagęszczarką.
  • Po przygotowaniu gleby przystąp do wysiewania trawy.

Jaka powinna być trawa na boisku? Wybierz gatunek gęsty, wcześnie wzrastający na wiosnę, trzymający piękny, zielony kolor przez cały rok i odporny na mróz.

Wytycz granice boiska

Możesz w tym celu wykorzystać różne rozwiązania – możesz namalować pasy na murawie za pomocą trawy lub jedynie symbolicznie wyznaczyć granice boiska za pomocą umieszczenia na nich np. kolorowych oznakowań. Jeśli jednak chcesz oznaczyć również linie na wewnętrznej części boiska, tak jak na profesjonalnych boiskach, lepsze będzie namalowanie linii. Dla ich większej trwałości można wykorzystać np. płynną kredę.

boisko piłkarskie

Wybierz akcesoria

Aby gra była możliwa, dobierz niezbędne akcesoria. Obejmują one m.in. piłkochwyty i pachołki, które możesz znaleźć w przystępnej cenie w sklepie Powerman. Kupując akcesoria, zwróć uwagę m.in. na ich odporność na czynniki atmosferyczne, co pozwoli na ich dłuższe użytkowanie i zapobiegnie m.in. wypadnięciu piłki poza boisko, co jest istotne przy wyborze siatek na bramkę i piłkochwytów.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko mogło w domowych warunkach przygotować się do zawodów piłkarskich, lub jeśli chcesz zapewnić sobie taką możliwość przygotowania się, zaopatrz się również w dodatkowe słupki i inne elementy, dzięki którym stworzysz atrakcyjne slalomy i tory przeszkód, na których będzie można trenować nowe techniki podań, szlifować kondycję lub opracować nowe zabawy zespołowe na wolne popołudnie.

Gdzie najlepiej szukać najlepszych akcesoriów piłkarskich?

Organizacja boiska do gry w piłkę nie musi być skomplikowana, a przede wszystkim – nie musi być droga! Wystarczy kilka prostych gadżetów, dzięki którym przekształcisz swoje podwórko w mini stadion, na którym będziesz dobrze się bawić z rodziną i znajomymi. W sklepie Powerman oferujemy Ci akcesoria do gry w piłkę nożną znanych producentów, takich jak Molten, Kappa, Ronnay, Umbro, czy też nawet naszą autorską markę Powerman Sport.