Zegarek z grawerem – wyjątkowy prezent na lata

zegarki z grawerem

Zegarek to jeden z najbardziej praktycznych, funkcjonalnych i pasujących do wszystkiego dodatków, jakie można nosić w formie codziennej biżuterii. Zależnie od wybranego modelu, koloru i stylu, zegarek może pasować zarówno do stylizacji sportowych i miejskich, jak i bardziej eleganckich – na nadgarstkach noszą go przedstawiciele właściwie wszystkich grup wiekowych! Dziś coraz rzadziej myśli się o zegarkach w kontekście ciekawych pomysłów na prezent. Wyjaśniamy dlaczego warto pomyśleć o zakupie zegarka z grawerem.

Usługa grawerowania zegarków – pomysł na prezent?

Grawerowana biżuteria, w tym także zegarki, od zawsze stanowiła wyjątkowy prezent, głównie za sprawą możliwości personalizacji. Wygrawerowana koperta zegarka sprawia, że prezent zyskuje na wyjątkowości. Usługi grawerowania zegarków w dalszym ciągu cieszą się więc dużą popularnością, służąc jako dodatek do prezentu na ślub, komunię, urodziny i wiele innych okazji. Zanim jednak zdecydujesz się na grawerunek na zegarku, pamiętaj: nie każdy zegarek jest odpowiedni do grawerowania, podobnie jak nie każdy element zegarka może zostać zajęty przez grawerunek. Najczęściej zdobienia tego typu wykonuje się jedynie na dekielku koperty zegarka, a więc miejsce na napis lub grawerowany wzór jest dość ograniczone. Przy wybieraniu zegarka warto też zwrócić uwagę, by koperta była metalowa, inaczej grawerowanie w ogóle nie będzie możliwe.

Na jakie okazje można kupić grawerowany zegarek?

Możliwości grawerunków na zegarkach są dość szerokie, dzięki czemu prezent tego typu można stworzyć na właściwie każdą okazję. Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że to właśnie na dekielku koperty większość producentów umieszcza swoje logo czy dodatkowe informacje – powierzchnia wolna do grawerowania zwykle obejmuje obrzeża, dzięki czemu tak dobrze spisują się na zegarkach wszelkiego rodzaju napisy. Zależnie od marki zegarka możliwe będzie także wygrawerowanie drobnych, bardzo prostych rysunków – krzyżyków, prostego kwiatu, czy cyfr rzymskich.

Wśród okazji, na które często sięga się po personalizowany prezent w postaci grawerowanego zegarka, można wymienić między innymi urodziny, imieniny, Dzień Matki, Dzień Ojca, czy Dzień Dziecka, ale także I Komunię Świętą, chrzciny (jako pamiątkę, która zostanie na lata), bierzmowanie, rocznicę ślubu, czy wyjątkowy rodzinny jubileusz. Po zegarki z dedykacją i grawerunkiem sięgają też stosunkowo często osoby, które chcą stworzyć wyjątkowy prezent dla swojego współpracownika odchodzącego na emeryturę czy nauczyciela na zakończenie wieloletniej współpracy. Przykładów może być oczywiście więcej, a zegarek można kupić i wygrawerować na właściwie każdą okazję.

Najpopularniejsze grawerunki na zegarkach

Po wybraniu zegarka z grawerem na prezent, warto dobrze przemyśleć napis bądź wzór, jakie zostaną na zegarku umieszczone. Specjaliści od grawerunków zalecają krótkie i zwięzłe formy ze względu na przestrzeń pracy na dekielku zegara. Co do zasady grawerunek może być w standardowym układzie równoległym, nad lub pod logo producenta zegarka (najczęściej stosowane do dat czy prostych słów), lub podążać po okręgu, dając miejsce na nieco dłuższą sentencję. W niektórych przypadkach możliwy jest nawet wybór czcionki grawerunku, co dodatkowo podnosi estetykę wykonania prezentu.

zegarek

Wśród najpopularniejszych propozycji i pomysłów na grawerunek na zegarku polecamy klasyczne „bądź panem swojego czasu”, „niech odmierza szczęśliwe chwile”, czy „Carpe Diem”. Tego typu sentencje dobrze sprawdzają się na prezentach na rocznicę czy jubileuszowe urodziny. Jeśli zegarek ma być prezentem na rocznicę ślubu, dobrym pomysłem będzie np. „Czas przemija, miłość zostaje”, „z Tobą zawsze mam czas” czy „czas to tylko kropla naszej wieczności”. Wyjątkową zaletą grawerunków jest to, że można je spersonalizować i sprawić, że nawet po wielu latach nie stracą na znaczeniu – podane przykłady to tylko sugestia, na której można opierać się rozwijając własne pomysły na wyjątkowy napis.

Grawerowanie zegarków – dlaczego warto?

Grawerowanie zegarka to świetny pomysł na każdą okazję. Obdarowana osoba może cieszyć się z takiego prezentu przez wiele lat i zachować go jako pamiątkę, której wydźwięk pozostanie niezmienny. Choć zegarek będzie miał swoją cenę, grawerunek na nim sprawi, że sam prezent i reakcja osoby obdarowanej pozostaną bezcenne.