Zapuszczanie brody – krok po kroku


Chcesz zapuścić brodę, lecz nie wiesz jak się do tego zabrać i po prostu od czego zacząć? Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak krok po kroku stać się jednym z brodaczy oraz co zrobić, by przyspieszyć naturalny wzrost brody.

Gdy rolę grają geny

Posiadanie większego lub mniejszego zarostu nie zawsze jest jedynie naszym i tylko naszym wyborem zależnym od naszych upodobań i preferencji. Dużą rolę odgrywa tu genetyka. I tak naprawdę jest to główny powód, dla którego niektórzy mężczyźni cieszą się pełną, gęstą i lśniącą brodą, zaś inni na co dzień nie muszą się nawet golić.

Nie raz jednak zdarza się, że chcemy lekko oszukać nasze geny i tak też jest w przypadku brody. Jakie więc sztuczki warto zastosować, by przyspieszyć wzrost zarostu po to, by w stosunkowo krótkim czasie cieszyć się długą i pokaźną brodą?

Jak skutecznie zapuścić brodę?

Zapuszczanie brody to proces, który wymaga czasu, a, co za tym idzie, cierpliwości. I to właśnie jest pierwsza i najważniejsza wskazówka. Zapuszczanie brody trwa miesiącami i wymaga przestrzegania szeregu zaleceń i zasad pielęgnacji. Musisz być przygotowany na to, że w ciągu pierwszych kilku tygodni zapuszczania brody możesz czuć się trochę niezręcznie lub odczuwać lekki dyskomfort spowodowany lekkim swędzeniem. Istnieją jednak produkty, które pozwolą Ci pozbyć się swędzenia lub znacznie je wyciszyć. Nie poddawaj się, to, czego tak naprawdę potrzebuje Twoja broda to jedynie czasu.

Nie tylko czynniki zewnętrzne

Pielęgnacja zewnętrzna niemalże zawsze zaczyna się od wewnątrz. Jeśli chcesz mieć zdrową i pełną brodę, musisz dbać o swoje zdrowie i zwracać szczególną uwagę na jedzenie, ćwiczenia i odpoczynek. Jest to niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoja broda rosła szybciej. Stosuj zrównoważoną dietę i nie zapominaj o pokarmach bogatych w składniki odżywcze, które pobudzają wzrost włosów, takich jak: białka, orzechy i nasiona, owoce i warzywa, itp.

Ćwicz regularnie i codziennie, ponieważ poprawi to krążenie krwi, a krew będzie lepiej docierać do skóry twarzy, dzięki czemu broda będzie rosła zdrowsza i mocniejsza. Odpoczywaj i staraj się unikać stresu. Podczas snu ma miejsce regeneracja komórek, a wzrost zarostu jest od niej bezpośrednio uzależniony. Staraj się wyeliminować stres, ponieważ stany stresowe mają bezpośredni wpływ na wzrost włosów, a nawet mogą prowadzić do ich wypadania.

Pierwsze tygodnie

Pozwól rosnąć swojej brodzie i unikaj jej przycinania. Przez pierwszy miesiąc będziesz miał wrażenie, że Twoja broda rośnie tak jak chce, że nie masz nad nią żadnej kontroli, jest bezkształtna i niemożliwa do okiełznania. Unikaj pokusy kształtowania jej samodzielnie, poczekaj też z wizytą u specjalisty, jakim jest  barber shop Wrocław to idealna lokalizacja. Przycinanie w szczytowym momencie wzrostu włosa osłabia go. Po około 4-6 tygodniach zauważysz, że broda stopniowo zmięknie i to właśnie będzie moment, by nadać jej upragnioną formę. W ostatnim czasie modne jest przycinanie brody w taki sposób, by podkreślić owalny kształt twarzy.

Należy pamiętać, że wzrost i pełność zarostu są bezpośrednio związane z poziomem hormonów i testosteronu oraz ich wpływem na wzrost włosów na ciele. Mieszki włosowe, które tworzą brodę, powstają właśnie dzięki temu hormonowi. Dlatego im wyższy poziom testosteronu, tym większy wzrost brody.

Pielęgnacja brody

Ponadto, aby pobudzić wzrost brody, ważne jest, aby skóra była zdrowa i nawilżona. Dobre złuszczanie skóry twarzy jest niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów na twarzy. Usuwając martwe komórki naskórka, pozostawiasz pory skóry całkowicie czyste, stymulując tym samym wzrost włosów na twarzy. Skórę twarzy należy zawsze utrzymywać w czystości. W tym celu należy codziennie rano i wieczorem myć twarz letnią wodą z dodatkiem kosmetyku oczyszczającego. Raz w tygodniu zaleca się nałożenie maseczki i pozostawienie jej na 15 minut.

Ważne jest, aby używać specjalnych produktów do pielęgnacji brody i pobudzania jej wzrostu. Niezbędne przy pielęgnacji brody są m.in. olejek rycynowy, woda morska, a także balsamy nawilżające.