Zalety wyjazdów rodzinnych na narty

rodzinne wyjazdy na narty

Wyjazd z dziećmi na narty może być wyjątkowym przeżyciem. Jazda na ośnieżonych zboczach, wędrówki górskimi szlakami, podziwianie niepowtarzalnych krajobrazów z przełęczami, dolinami, wodospadami, to niezwykłe doświadczenie wspólnie spędzonych chwil z rodziną, które na długo pozostanie w pamięci i będzie niewyczerpanym źródłem anegdot opowiadanych przy wielu okazjach. 

W jakiej porze roku wybrać się na narty w Austrii z dziećmi?

Góry oferują wiele różnych atrakcji przez cały rok, ale w pełni z ich niezwykłego uroku możemy korzystać głównie zimą. To ulubiona pora dla miłośników nart i deski snowboardowej, zjazdów na sankach torami saneczkowymi, ale także pieszych wędrówek górskimi szlakami w celu podziwiania majestatycznych górskich szczytów. 

narty w austrii

Wyjazd na narty z dziećmi w alpejskie góry

Austriacki Tyrol jest miejscem odwiedzanym przez turystów z całego świata. Niezwykłe wrażenie na gościach robią:

  • majestatyczne górskie szczyty,
  • olbrzymie lodowce, 
  • malownicze wąwozy, 
  • wodospady

i zachwycające swą malowniczością rozległe hale oraz gościnność mieszkańców, żyjących od wieków z turystyki. Imponujące pasma przyciągają turystów, którzy pragną aktywnie spędzić czas. Ponad osiemdziesiąt ośrodków narciarskich oferuje 3 tysiące kilometrów tras, a narciarze biegowi mogą realizować swoją pasję na szlakach liczących 4 tysiące kilometrów. 

Poza tym 25 tysięcy szlaków turystycznych i tras dla rowerów górskich wzbogacają szeroką ofertę zimowego wypoczynku w austriackich Alpach. Oferta turystyczna jest nie tylko atrakcyjna dla gości zimą, ale również w okresie letnim. Najwyższa jakość usług i doskonała infrastruktura są atutem tego regionu, docenianym również przez rodziny z dziećmi.  

rodzinne narty w austrii

Szczególnie przyjaznym regionem austriackiego Tyrolu dla takich wyjątkowych gości jest lodowiec Stubai, gdzie przygotowano wiele udogodnień dla maluchów w postaci szkółek narciarskich i odpowiednich tras, uwzględniających różny poziom opanowania umiejętności na stoku. Z platformy widokowej Top of Tyrol rodzice wraz z pociechami będą mogli obserwować ponad sto szczytów górskich, których wysokość przekracza 3 tysiące metrów nad poziomem morza.

Rodzinny wyjazd w austriackie Alpy

Rodzinny wyjazd na narty w Alpy  powinien być czasem aktywnego wypoczynku dla wszystkich jej członków, dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego miejsca zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Polskie biura podróży – wśród nich wyróżnia się Beskid Travel – przygotowały na tę porę roku niezwykle atrakcyjną propozycję wyjazdów rodzinnych na narty do Austrii, gdzie turystyczny region austriackiego Tyrolu zapewnia perfekcyjnie przygotowane zaplecze dla dzieci i ich rodziców, którzy pragną w sposób aktywny spędzić razem urlop. 

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się propozycja doskonalenia umiejętności narciarskich na 110 kilometrach tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności, na których mniej lub bardziej zaawansowani narciarze mogą rozwijać swoje umiejętności i cieszyć się z możliwości uprawiania ulubionej dyscypliny. Zaletą pobytu w Austrii jest gwarancja śniegu, ponieważ sezon narciarski zaczyna się tu już w listopadzie i trwa aż do czerwca. Na niektórych lodowcach można uprawiać sporty zimowe przez cały rok. Nie bez znaczenia jest niezwykła gościnność mieszkańców oraz pyszna, regionalna kuchnia. 

Alpejskie góry są idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi ze względu na idealne warunki, jakie stworzone zostały dla takich gości.