Zakopane – noclegi z dala od centrum

zakopane atrakcje

Zakopane jest celem podróży licznej grupy turystycznej niezależnie od pory roku. Planując wyjazd, jednym z jego elementów jest zabukowanie noclegu w dobrej lokalizacji.

Czy jednak nocleg musi być zawsze w centrum? Otóż niekoniecznie. Podpowiadamy Ci, jakie są największe zalety nocowania z daleka od centrum miasta i co można zwiedzić na jego obrzeżach. Zapraszamy!

Dlaczego warto szukać noclegu z dala od centrum?

Cisza i spokój

Jeśli nie zaliczasz się do grona imprezowiczów, zapewne bardziej będziesz cenić sobie otaczający krajobraz i miejscową kulturę, niż możliwość uprawiania nocnej turystyki klubowej. Centrum Zakopanego jest pełne ludzi niezależnie od sezonu, podczas gdy obrzeża charakteryzują się już nieco mniejszym ruchem.

Bliżej na szlak

W przypadku, gdy Twoim głównym celem jest chodzenie po górach, wynajmując nocleg na obrzeżach, zyskujesz znacznie więcej czasu na ich eksplorowanie. Niekiedy istnieje możliwość znalezienia noclegu w naprawdę bliskiej odległości od wejścia na szlak, co tym samym pozwoli Ci zaoszczędzić na parkingu.

Dobre połączenia komunikacyjne

Zakopane to przede wszystkim miejscowość turystyczna. Dlatego też niezależnie od tego, w jakiej części wynajmiesz nocleg, możesz liczyć na dobre połączenia komunikacyjne. To świetna wiadomość, dlatego że możesz wygodnie korzystać zarówno z bardziej komercyjnych atrakcji, jak i szybko przedostać się w góry.

Większe obcowanie z kulturą

Zwiedzanie centrum miasta dla wielu ma swoje zalety, lecz prawda jest taka, że jest to część w największym stopniu oddalająca się od tradycji. Jeśli zatem zależy Ci na poznaniu zakopiańskich obyczajów i spróbowania prawdziwego, lokalnego jedzenia, znajdziesz je właśnie na obrzeżach.

Komfortowe miejsca noclegowe

Czy wygodne noclegi są umieszczone tylko w centrum? Absolutnie nie! Przytulne pokoje, w których znajdziesz świetne warunki do odpoczynku, znajdują się również na obrzeżach miasta. Na turystach Zakopane w dużej mierze zarabia, dlatego też stworzenie bogatej bazy noclegowej jest niejako koniecznością. W poszukiwaniu miejsca najlepszego dla Ciebie pomoże Ci m.in. wyszukiwarka fajnewczasy.pl.

Obrzeża miasta mają to do siebie, że są znacznie mniej oblegane przez turystów, dlatego też jest tu dużo łatwiej o zakup smacznych potraw lub wykupienie noclegu czy też innych usług za znacznie mniejszą kwotę, zwłaszcza poza sezonem. Jeśli cenisz sobie spokój i chcesz wypocząć za mniejszą sumę, nocleg na przedmieściach będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.

Atrakcje z dala od centrum – co warto zobaczyć?

W grupie tej znajdują się zarówno atrakcje komercyjne, jak i te bliższe naturze, dzięki czemu niezależnie od tego, które z nich wolisz bardziej, lub jeśli chcesz zasmakować podczas pobytu w Zakopanem różnych rodzajów rozrywek, to również na przedmieściach z powodzeniem Ci się to uda!

Zjazd pontonem z Wielkiej Krokwi

Na specjalnie przygotowanych torach możesz w pełni bezpiecznie doświadczyć tego, co czują skoczkowie podczas zawodów. Tyle że bez skoku. Z atrakcji mogą korzystać nawet dzieci od 7. roku życia, a prędkość osiągana podczas zjazdów wynosi od 60 do nawet 100 km/h!

Aquapark Zakopane

W aquaparku z powodzeniem możesz się dobrze bawić niezależnie od wieku! Dostępne są zarówno baseny z hydromasażami, jak i baseny termalne, znajdujące się na zewnątrz, z których można z powodzeniem korzystać nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Atrakcyjne zjeżdżalnie, dzika rzeka, a do tego dostępne na miejscu kręgielnie, kluby fitness i restauracja zajmą Cię na długie godziny!

zakopane

Muzeum Stylu Zakopiańskiego

To właśnie tutaj masz szansę zobaczyć, jak wygląda styl wprowadzony przez Witkacego. W Muzeum Stylu Zakopiańskiego zapoznasz się nie tylko z typowym dla Zakopanego budownictwem, lecz też obejrzysz przedmioty codziennego użytku, jakimi posługiwano się jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz. Muzeum powstało dzięki kolekcji zebranej przez Marię i Bronisława Dembowskich, którzy swój pierwszy eksponat odkryli już w 1886 roku.

Zakopane poza centrum – już dziś zaplanuj swoją podróż!

Jak widzisz, dobra zabawa poza centrum też jest jak najbardziej możliwa, a w dodatku wcale nie musisz rezygnować z żadnej z atrakcji, jaka Cię interesuje! Liczne plusy noclegów w Zakopanem poza centrum, jakie wymieniliśmy w powyższym artykule, mogą być dla Ciebie gwarantem urlopu, jaki zapamiętasz na długo!