Zajęcia dodatkowe w prywatnej szkole podstawowej

katowice szkoła podstawowa

Rozwój dziecka jest niezwykle istotny dla każdego rodzica. Od tego, w jaki sposób będzie kształcone i wspieranie zależy to, jak potoczy się jego przyszłość.

Dlatego poza wyborem idealnej szkoły o wysokim poziomie nauczania, warto zachęcać pociechę do udziału w zajęciach dodatkowych. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie placówki edukacyjnej, która oferuje szeroki wybór różnych pozalekcyjnych aktywności. Jakie zajęcia dodatkowe warto wybrać dla dziecka i dlaczego warto zdecydować się na szkołę podstawową, która oferuje ich szeroki wybór? Podpowiadamy!

Zajęcia dodatkowe w szkole podstawowej

Zajęcia dodatkowe w szkole to doskonały wybór szczególnie dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i jednocześnie bezpieczne, ponieważ po lekcjach dziecko nie musi nigdzie dalej jechać, aby udać się na zajęcia plastyczne, kółko szachowe czy sekcję siatkówki.

katowice szkoły podstawowe

Dzięki temu rodzice nie będą musieli wcześniej wychodzić z pracy, aby zawieźć syna lub córkę na zajęcia dodatkowe, ani też nie będą musieli martwić się, czy ich pociecha samodzielnie dotarła na miejsce autobusem bądź tramwajem i nic po drodze jej się złego nie przytrafiło.

Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić naprawdę dużo stresu oraz czasu zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.  To bardzo bezpieczne rozwiązanie, które nie naraża dziecka na ryzyko, jakie może nieść za sobą podróżowanie samemu w wieku zaledwie kilku lat.

Szkolne zajęcia dodatkowe to także ogromny plus, jeśli chodzi o znajomość nauczycieli. Jeśli kursy odbywają się w tej samej szkole, do której uczęszcza dziecko, to rodzice dobrze znają organizatorów zajęć i wiedzą doskonale, jakie jest ich podejście do dzieci oraz jakie mają metody nauczania, wiedzę oraz umiejętności pedagogiczne.

Zapewnia to o wiele większy spokój dla rodziców oraz daje pewność, że dziecko przebywa w bezpiecznym otoczeniu, pod opieką rzetelnych i godnych zaufania osób. Dodatkowo zajęcia prowadzone w szkole to możliwość do zacieśniania więzi ze szkolnymi kolegami o tych samych zainteresowaniach, co poprawia samopoczucie dziecka i pozwala mu na nawiązywanie wartościowych znajomości i przyjaźni, które mogą przetrwać przez wiele długich lat, a być może nawet przez całe jego życie.

Taka socjalizacja jest niezwykle ważna i ma ogromny wpływ na rozwój dziecka na tle emocjonalnym oraz społecznym.

Rozwój od najmłodszych lat

szkoła podstawowa prywatna katowice

Zapisywanie dziecka na rozmaite zajęcia pozalekcyjne ma wiele zalet. Po pierwsze to idealna możliwość do rozwoju osobistego. Dziecko może sprawdzać, w jakich dziedzinach jest dobre i w czym czuje się naprawdę dobrze.

Odkrywa swoje umiejętności i predyspozycje, a także pasje i zainteresowania.

Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci, które rozwijają się dodatkowo poza zajęciami lekcyjnymi, są bardziej kreatywne, chętne do nauki i poznawania nowych rzeczy, a także znacznie bardziej otwarte.

Mają również mniejsze problemy z nauką i przyswajaniem nowej wiedzy przekazywanej w szkole, mają również więcej tematów do rozmów z rówieśnikami oraz mają możliwość znalezienia pasji, którą będą pielęgnować przez całe życie lub która być może nawet ukształtuje ich przyszłość zawodową.

Wysłanie dziecka na zajęcia dodatkowe, które będą zgodne z jego zainteresowaniami może być również doskonałym sposobem na socjalizacje malucha już od najmłodszych lat, a także na naukę współpracy i pracy zespołowej. To również możliwość nawiązywania znajomości i przyjaźni z dziećmi, które mają takie same zainteresowania, co jest niezwykle istotne i może być doskonałą motywacją do tego, aby w danym kierunku się rozwijać.

Zajęcia dodatkowe organizowane w szkole to więc nie tylko szansa na rozwój zainteresowań, ale także możliwość poznawania nowych ludzi, odkrywania nowych rzeczy i rozwijania swojej ciekawości świata i chęci do nauki. To wszystko może mieć ogromny wpływ na przyszłość każdego dziecka zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Wiele zajęć dodatkowych organizowanych jest w Prywatnej Szkole Katolickiej w Katowicach.