Wyzwanie dla agencji zajmującej się marketingiem

marketing czyli content

Każdy przedsiębiorca wie, że sukces marki nie będzie możliwy bez jakiekolwiek formy marketingu. Skoro wszyscy biznesmeni o tym wiedzą, to nie dziwi takie oblężenie agencji marketingowych. Wszyscy chcą bowiem rozsławić swój produkt. Obecnie ma się do wyboru dwie drogi dotarcia do odbiorców: tradycyjną i wirtualną. Obie działają, obie przynoszą rezultaty i obie mają swoje wady oraz zalety.

Zalety marketingu w Internecie

Warto przejrzeć zestaw plusów i minusów marketingu internetowego, którego popularność coraz bardziej wzrasta, by decydując się na usługi jakiejś agencji marketingowej wiedzieć, czy warto z niego w ogóle korzystać. Wszyscy zdają sobie sprawę, że wszelkie ludzkie aktywności przenoszone są obecnie do cyberprzestrzeni, a ilość użytkowników sieci z każdą chwilą wzrasta. Internet nie ma granic i to jest właśnie pierwsza i jedna z ważniejszych zalet tej formy reklamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dany przekaz reklamowy dotarł do odbiorców rozsianych po całym świecie. Nawet koszty nie są tutaj barierą, ponieważ nadeszła era korzystania ze stałych abonentów na usługi internetowe. Oznacza to tyle, że niezależnie ile się z niego korzysta, gdzie, jak daleko w świat przegląda się witryny www, to cena pozostanie zawsze ta sama. Innym plusem takiego przekazu jest tak zwana interaktywność. Czym jednak ona jest? To nic innego, jak zdecydowanie łatwiejszy kontakt nie tylko adresata z odbiorcą (przejawiającym się przede wszystkim w kierowaniu reklamy do użytkowników sieci), ale przede wszystkim odbiorcy z (czyli internautów) z firmami, właścicielami marek- czyli tymi podmiotami, które zleciły wyemitowanie reklamy. Taka możliwość wzajemnej komunikacji sprawia, że można w bardzo krótkim czasie otrzymać informację zwrotną na temat oferowanych usług czy artykułów. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat kontaktując się z agencją LTB z Wrocławia – zachęcamy.oferta agencji marketingowej

Pozwala to na bardzo szybkie korygowanie wszystkich wad i niedociągnięć. To jeszcze nie wszystkie walory takiej formy przekazu reklam. Kolejnym plusem jest niezwykle niski koszt ( w porównaniu z tradycyjnymi reklamami w telewizji czy radio) wykupienia reklamy w sieci. I jeszcze jedna ważna sprawa: reklama internetowa może zostać skierowana do wybranej grupy odbiorców. Taki zabieg pozwala na dotarcie do określonej grupy społeczeństwa, które na pewno jest (lub istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że tak jest) zainteresowana zakupem danego produktu lub skorzystaniem z określonej usługi. Dobrze, tyle o zaletach. Jakie są jednak wady?

Przede wszystkim jest to fakt niedotarcia do tych osób, które z różnych względów nie korzystają z komputera a tym bardziej z sieci. Są to zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, które unikają kontaktu z rozwojem technologicznym, ale do tego grona osób zaliczają się też ludzie, którzy z internetu nie korzystają ze zwykłego takiego przekonania. Inną słabością marketingu prowadzonego przez internet jest, to że użytkownicy sieci w zdecydowanej większości nie spoglądają na pojawiające się na witrynach reklamy. Mimo wszystko zestawiając wady i zalety tej formy dotarcia do odbiorców widać wyraźnie, że jest zdecydowana przewaga walorów i to pewnie z tego względu tak chętnie korzystają z tej drogi dotarcia do klientów.