Wyjazdy narciarskie na lodowiec w Austrii

wyjazd na narty austria

Austria oferuje swoim gościom nie tylko piękną stolicę, Wiedeń, ale także wiele wspaniałych terenów narciarskich. Poznaj zalety wyjazdu do Austrii na narty.

Niektóre z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie znajdują się w Tyrolu, Salzburgu i Karyntii.

Zwłaszcza na lodowcu przez większą część roku znajdziemy śnieg, który umożliwi nam delektowanie się sportami zimowymi. Oprócz dobrze przygotowanych tras zjazdowych, uroczych zimowych szlaków turystycznych i lokalnej kuchni, Austria jest znana jako numer jeden wśród miłośników narciarstwa.

Gdzie jeździć na nartach w Austrii?

Serce Austrii, Tyrol, znajduje się między Arlberg a Alpami Kitzbüheler. Tyrol jest sercem Alp, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę na nartach i snowboardzie. To miejsce, w którym znajdują się wszystkie popularne ośrodki narciarskie Kitzbühel, Ischgl, Sölden lub St. Anton. Jednak warto rozejrzeć się za regionami, w których znajdują się lodowce. Świetną opcją na wyjazd narciarski jest Ziemia Salzburska, gdzie na wysokości 3000 metrów będziemy mogli poszaleć na stoku.

Ta okolica ma swój lodowiec, gdzie znajduje się wspaniały śnieg. To miejsce sprawdzi się zarówno we wczesnym, jak i późnym sezonie, zapewniając nam śnieg. Jednak to nie jedyny lodowiec w Austrii. Należy wymienić lodowiec Stubaier, lodowiec Hintertux lub Kitzsteinhorn, z których każdy ma wysokość ponad 3000 metrów na swoich szczytach.

Dlaczego warto wyjechać na narty na lodowiec w Austrii?

wyjazdy narciarskie austria

Powodów, aby jeździć w Austrii na nartach jest naprawdę dużo! Przepyszna lokalna kuchnia, przyjaźni ludzie, niesamowita gościnność to tylko niektóre z nich.

Każdy miłośnik zimowego szaleństwa doceni niesamowite ośrodki narciarskie, perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe oraz niepowtarzalną zabawę podczas zjazdów na lodowcach. Dodatkową zaletą wyjazdu na narty na lodowiec jest to, że kurorty działają naprawdę bardzo długo, czasem przez cały rok. Jeżeli więc naprawdę kochamy jazdę na nartach i snowboardzie to będziemy mogli cieszyć się nią w miesiącach, gdy w Polskich górach nie ma śladu śniegu.

Uprawianie narciarstwa na lodowcu to wyjątkowe doświadczenie, ale naprawdę lista okazji do zabawy jest bardzo długa. Należy również docenić ogromny wybór różnych rodzajów zakwaterowania, z możliwościami od tanich mieszkań po luksusowe hotele. Każdy znajdzie idealny sposób na podziwianie austriackich Alp.

Co jest wyjątkowego w austriackich wyjazdach narciarskich?

nauka jazdy na nartach dla dzieci

Kiedy jeździmy na nartach w Austrii to na pewno docenimy osobliwe, tradycyjne wioski i niesamowicie imponujący krajobraz, pokryte śniegiem góry, głęboki śnieg, rozległe panoramy i ogromne tereny narciarskie.

Największe tereny narciarskie rozciągają się nawet na kilka szczytów. Przewidziano również co najmniej 100 systemów windowych, a stoki są dobrze połączone.

Lodowce dodatkowo sprawiają, że jeździć na nartach możemy nawet latem. Narciarstwo ma długą historię w Austrii. Dzisiaj w austriackich regionach narciarskich odbywa się wiele konkursów Pucharu Świata, takich jak słynny coroczny konkurs „Hahnenkamm” w Kitzbühel. Ponadto wiele osób wciąż pamięta Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964 i 1976 w Innsbrucku.

Jak długo trwa sezon narciarski w Austrii?

W tym kraju sezon zaczyna się naprawdę wcześnie i kończy się bardzo późno, zwłaszcza na lodowcach. W Sölden sezon rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia. Ponadto lodowiec Hintertux jest całorocznym terenem narciarskim w Austrii, podobnie jak inne lodowce, które pozwalają na letnie narciarstwo. Jeżeli doskwierają nam upały i kochamy sporty zimowe, to powinniśmy odwiedzić właśnie ten kraj.