Wybieramy smycze dla psów: automatyczne czy przepinane?

rodzaje smyczy dla psa

Na rynku akcesoriów dla czworonogów dostępny jest obecnie bardzo szeroki wybór rozmaitych produktów. Właściciele czworonogów mogą wybierać między innymi spośród naprawdę wielu różnych modeli smyczy dla psiaków. Wśród najpopularniejszych typów na pewno warto wymienić smycze przepinane oraz smycze automatyczne. Jakie są ich wady i zalety? w jakich sytuacjach sprawdzi się ten pierwszy rodzaj, a w jakich można sięgnąć po tę drugą opcję? Na co zwracać uwagę podczas zakupu smyczy dla psa i jakie kwestie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę? Sprawdź najważniejsze informacje i wybierz idealną smycz dla swojego czworonoga, która zapewni Wam komfortowe i bezpieczne spacery. 

Jaki rodzaj smyczy dla psa wybrać? – wady i zalety różnych modeli

Bezpieczne spacery to niezwykle istotny punkt dnia każdego psiaka i jego właściciela. Aby były one możliwe, niezbędne jest zainwestowanie w porządne akcesoria, które są niezbędne do tego procesu. Wśród nich nie może zabraknąć szelek dla psa, woreczków na odchody oraz oczywiście smyczy. Najpopularniejsze są obecnie smycze automatyczne oraz smycze przepinane. Ten pierwszy rodzaj to doskonale wszystkim właścicielom czworonogów (i nie tylko) znane smycze typu flexi, które mają specjalny mechanizm, umożliwiający swobodne rozciąganie i chowanie smyczy do plastikowej rączki, w zależności od aktualnych potrzeb. Jest to rodzaj smyczy, które sprawdza się podczas spacerów po mieście. Jest odpowiedni do psów małych i średnich, bo niestety w przypadku dużych takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające. Smycze flexi są nieco mniej wytrzymałe niż inne modele i mogą nie podołać utrzymaniu bardzo silnego psa.

Co warto wiedzieć o smyczach przypinanych?

Kolejny popularny model smyczy dla psów, to smycze przepinane. Mogą mieć one różne długości i szerokości, co umożliwia dopasowanie ich nie tylko do psa, ale także do typów spacerów. Można nabyć wygodną smycz przepinaną idealną na spacery miejskie, która będzie stosunkowo krótka oraz bardzo długą smycz przepinaną, która idealnie sprawdzi się podczas wyjść do lasu czy innych wycieczek z pupilem w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu ludzi oraz innych psów.

Smycze przypinane sprawdzą się u dużych i małych psów. Mimo, iż nie są wyposażone w żaden skomplikowany mechanizm, to są bardzo wygodne w trakcie użytkowania. Właściciel może swobodnie je przepinać w dedykowanych do tego miejscach, dzięki czemu zmienia ich długość. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Ponadto smycze przepinane są bardzo solidne i na pewno zagwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo nawet bardzo dużego psa w trakcie spaceru.

solidna smycz dla psa

Postaw na jakość smyczy dla psa, aby zapewnić sobie i swojemu psu bezpieczeństwo

Pamiętaj, że od tego, czy kupiona dla psa smycz będzie porządna, zależy jego oraz Twoje bezpieczeństwo podczas spaceru. Warto więc w tej kwestii dobrze się zastanowić i dopasować rodzaj smyczy do potrzeb i rozmiarów psa, a także do swoich preferencji. Powinna być ona bardzo wygodna nie tylko dla czworonoga, ale także dla Ciebie. Dlatego też przed podjęciem decyzji, warto zapoznać się z różnymi typami oraz modelami, i dopiero po przeanalizowaniu różnic, wybrać ostatecznie model, który w Waszym przypadku sprawdzi się najlepiej. Solidna smycz to gwarancja komfortowych spacerów z psiakiem w każdych warunkach, dlatego też na tej kwestii nie warto oszczędzać. Szczególnie że zakup smyczy dla psa wysokiej jakości to inwestycja na naprawdę długie lata. Przy odpowiednim użytkowaniu smycz nie będzie się niszczyć i na pewno posłuży długi czas.

Nie ryzykuj, zamów wysokiej jakości smycz dla swojego pupila. Postaw na wygodne modele typu flexi lub wybierz komfortowe i bardzo popularne smycze przepinane dla psa, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. W profesjonalnych sklepach z akcesoriami dla psów online i stacjonarnie znajdziesz bardzo szeroki wybór smyczy dla psów o różnych rozmiarach i potrzebach. Możesz także wybierać między wieloma ciekawymi wzorami i kolorami, dzięki czemu Twój pies nie tylko będzie bezpieczny podczas każdego wyjścia, ale będzie także prezentował się bardzo designersko i stylowo.