Warsztaty dla rodziców i dzieci

maskotki szyte na zamówienie

Zajęcie czymś dziecka często graniczy z cudem, ponieważ bardzo szybko traci ono zainteresowanie i zaczyna się nudzić lub po prostu rozrabiać. Chcąc jednak nauczyć je czegoś nowego, rodzic staje przed poważnym wyzwaniem, ponieważ wbrew pozorom często wybór nie jest wcale taki duży jak mogłoby się wydawać.

Rozwijaj kreatywność

Wyobraźni nie można odmówić dzieciom, jednak już w dzieciństwie warto im pokazać, że przy jej pomocy mogą stworzyć niezwykłe rzeczy. Naprawdę warto rozbudzić w dziecku pasję do tworzenia nowych i oryginalnych dzieł. Wytłumaczenie im, że nie każdy musi mieć taką samą zabawkę oraz pokazanie jak zrobić ją samemu, może rozbudzić w nich zdolności do tworzenia i wprowadzania pomysłów w życie. Nie jest to coś, co może się przydać tylko w dzieciństwie. Kreatywność sprawi, że w przyszłości będą widzieli rozwiązania problemów, których inni nie dostrzegają lub uważają za nieosiągalne, a na dodatek będą potrafili to wszystko wprowadzić w życie.

Stwórz razem z dzieckiem maskotkę

Nie musisz sam przeszukiwać zasobów internetu, żeby znaleźć łatwe sposoby na stworzenie z niczego maskotek lub lalek. Możesz wybrać łatwiejszy sposób i zapisać was na warsztaty, gdzie profesjonaliści nauczą ciebie i twoje dziecko jak w łatwy sposób to zrobić. Takie zadania z natury nie są zbyt trudne, jednak charakteryzuje je pracochłonność, a jak wiadomo dzieci nie należą do najbardziej cierpliwych istot na Ziemi, jednak te zajęcia powinny być na tyle ciekawe, że zapomną o tym czym jest nuda i będą się dobrze bawić. Dodatkową motywacją, może być też fakt, że same stworzą od podstaw swoją nową zabawkę. Będą mogły zdecydować o kolorze użytego materiału do stworzenia skóry, ubranek, włosów – o ile oczywiście będzie takowe posiadała – a także oczu. Może się wydawać, że dziecko nie będzie miało tutaj wielkiego pola do popisu, jednak tak naprawdę ma nieograniczone możliwości. Same oczy można zrobić naprawdę z przeróżnych rzeczy, rozpoczynając na zwykłym wyszyciu ich, a kończąc na guzikach lub jakichś koralikach. Wszystko zależy od naszego małego twórcy, który może zrobić wszystko, jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

DIY

W przypadku, gdy z różnych powodów nie możecie wybrać się na warsztaty, warto pomyśleć o zrobieniu ich w warunkach domowych. Oczywiście nie będzie w pobliżu osoby, która na bieżąco będzie mogła coś doradzić, jednak dostępne na blogach lub w filmikach instrukcje powinny być wystarczające, żeby stworzyć coś we współpracy z dzieckiem. Wcześniej należy jednak udać się na duże zakupy i kupić wszystko, co może się przydać. Pamiętajmy, że dziecko powinno mieć wybór, różnorodność materiałów i dodatków jakich mógłby użyć, więc warto kupić po trochu wszystkiego. Innym wyjściem jest zrobienie porządków w domu. Na pewno mamy w szafie stary sweter, z którego można oderwać guziki, nienoszone skarpetki lub wielokolorowe koszulki. To powinno wystarczyć, będąc tak zaopatrzonym zostanie nam tylko udanie się po coś odpowiedniego do wypchania zabawki. Wata nie przyda się nam, ponieważ po pierwszym praniu stanie się twarda i maskotka będzie nieprzyjemna w dotyku. Warto zastanowić się nad wyborem wełny, ścinków materiałów, mini poduszek wielkości około 50 cm, ovaty, wypełnienia silikonowego, a także pianki tapicerskiej. Takie rozwiązania mają oczywiście swoje wady i zalety, dlatego też przed zakupem należy o nich poczytać i samemu zdecydować, co będzie dla nas najlepsze.