Urządzenie wielofunkcyjne – nowe czy poleasingowe?

druk

Wielofunkcyjne urządzenia biurowe to często bardzo duży wydatek. Mają one za zadanie ułatwiać wiele codziennych czynności w biurze, takich jak drukowanie, skanowanie, kopiowanie i wiele, wiele innych. Jeśli nie chcesz wydawać kroci na nowy sprzęt czasami, warto rozważyć zakup sprzętu poleasingowego. Może mieć on znacznie niższą cenę i jednocześnie w niczym nie ustępować nowym urządzeniom. Gdzie szukać biurowego sprzętu poleasingowego i czym on właściwie jest? Podpowiadamy!

Czym jest biurowy sprzęt poleasingowy?

Poleasingowy sprzęt biurowy to urządzenia różnego rodzaju kupowane z drugiej ręki, po zakończeniu okresu leasingu. Może to dotyczyć zarówno sprzętów do drukowania, kopiowania i skanowania, jak i tabletów oraz komputerów, monitorów oraz projektorów i wielu, wielu innych. Takie urządzenia mają już za sobą ściśle określony czas użytkowania przez poprzedniego właściciela, który płacił regularną kwotę za zużywanie się wykorzystywanego przez siebie sprzętu. Urządzenia leasingowe mają zagwarantowany regularny serwis, dlatego najczęściej są w bardzo dobrym stanie.
Leasing to forma finansowania różnych sprzętów dla firm, która polega na płaceniu regularnie określonej stawki za zużycie sprzętu najnowszej generacji zamiast od razu całej kwoty za sprzęt. Umożliwia to nowoczesnym firmom, gdzie funkcjonalne i innowacyjne urządzenia są niezbędne do podstawowej działalności, wymieniane regularnie sprzętu na nowszy i bardziej dopasowany do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wtedy sprzęt, którego okres leasingowy właśnie minął może zostać sprzedany.
Leasing to umowa, która wykorzystywana jest w biznesie bardzo często. Większość osób kojarzy ją przede wszystkim z zakupem samochodu dla firmy, ale może być nią objęty również sprzęt biurowy, telefony i wiele, wiele innych urządzeń. Jest to nie tylko doskonały sposób na regularną wymianę sprzętu, ale również okazja, aby znaleźć naprawdę dobry sprzęt w konkurencyjnej cenie.

drukarka

Nowy czy poleasingowy? Jaki sprzęt wybrać?

Zarówno nowy, jak i poleasingowy sprzęt ma swoje zalety i wady. W zależności od potrzeb firmy należy zdecydować, czy urządzenie musi być najwyższej jakości i najnowsze, czy jednak warto w tym akurat przypadku zaoszczędzić i wydać zdecydowanie mniej na drukarkę i kopiarkę lub na inny biurowy sprzęt wielofunkcyjny.
Jeśli planujesz zakupić do swojej firmy urządzenia biurowe poleasingowe od innego przedsiębiorstwa, to musisz pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z ich historią serwisową. Warto wybierać urządzenia, które nie były używane przesadnie intensywnie. Dzięki temu nie miały one szans nadmiernie się zużyć. Dobrze jest przejrzeć dokładnie wszelkie informacje na temat różnego rodzaju napraw i wymian. W przypadku często powtarzającej się podobnej usterki lub częstych wymian części oryginalnych na zamienne lepiej sobie ten zakup odpuścić. W firmie 3dOffice dostępne są wysokiej jakości urządzenia poleasingowe, które spełniają najwyższe standardy i mają naprawdę konkurencyjne ceny, na które oczywiście również należy zwracać uwagę.
W przypadku nowych urządzeń ważną kwestią są dostępne funkcje oraz to, jak zaawansowane technologicznie jest sprzęt. Jeśli zależy Ci na najnowszym produkcie, to warto brać pod uwagę kwestie, takie jak to, czy niedługo na rynek nie zostanie wypuszczona nowa wersja danego sprzętu, unowocześniona o kolejne możliwości. Bardzo ważne jest też sprawdzić, czy najnowsza dostępna wersja nie jest przypadkiem tym samym produktem o nieco bardziej nowoczesnym designie.

Wybierając sprzęt do biura i decydując między urządzeniami nowymi lub poleasingowymi należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dany produkt musi być możliwie najbardziej nowoczesny, czy po prostu sprawny, wysokiej jakości i funkcjonalny. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, 3dOffice zagwarantuje Ci szeroki wybór wielofunkcyjnych urządzeń biurowych wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Oferuje zarówno sprzęt nowy, jak i poleasingowy. Sprawdź sam na stronie internetowej firmy 3dOffice.