Tatuaż – czy jest się czego bać?


Wiele osób, które po raz pierwszy będą miały robiony tatuaż, obawiają się wizyty w salonie tatuażu. Boimy się nadmiernego bólu, infekcji lub zbyt obfitego krwawienia. Nie zawsze jednak nasze obawy są uzasadnione. Warto wiedzieć, w jaki sposób wykonuje się tatuaże i jak się przygotować do wizyty w salonie. Trzeba również pamiętać, że osoby, które wykonują tatuaże, są doświadczone, a tatuowanie jest ich pasją. Będąc w studiu profesjonalistów, możemy być pewni, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem.

Co może nam się stać w studiu tatuażu i jak tego uniknąć?

Przede wszystkim, istotne jest zastosowanie się do wszystkich wskazówek tatuatora. Doświadczenie, wiedza i pasja, to podstawowe powody, dla których naprawdę warto ufać tatuatorom. W studiu tatuażu bowiem może nam się przytrafić parę nieprzyjemnych rzeczy. Można jednak tego uniknąć – wystarczy skorzystać z porad i wskazówek osoby, która będzie nas tatuować. Jeśli spełnimy wszystkie poniższe podpunkty, nie musimy się niczego obawiać.

  1. Obfite krwawienie – jest spowodowane różnymi czynnikami. Warto dodać, że będziemy krwawić bardziej podczas sesji, jeśli nie zastosujemy się do rad tatuatorów. Aby nie krwawić zbytnio, należy przede wszystkim unikać alkoholu 48 godzin przed wizytą w studiu. Alkohol rozrzedza krew, przez co tusz może się ‘nie przyjąć’ zbyt łatwo. Dodatkowo, nie powinno się pić kawy w dniu wykonania zabiegu. Innym powodem krwawienia w studiu tatuażu, jest zbytnie denerwowanie się samą wizytą. Specjaliści zalecają spokojne spędzenie poprzedniego dnia oraz dnia, w którym udamy się na wykonanie tatuażu. Trzeba dodać, że obfite krwawienie znacznie wydłuży wizytę w salonie tatuażu i utrudni pracę tatuatorom.
  2. Intensywny ból – może pojawić się wtedy, gdy się przede wszystkim nie wyśpimy. Sen, najlepiej trwający 8-9 godzin, uspokoi nas i odpręży. Dzięki wyspaniu się, będziemy mogli nabrać energii i lepiej zniesiemy ból towarzyszący przy zabiegu. Boleści powoduje również pusty żołądek. Musimy zjeść pożywne śniadanie, by nie odczuwać aż tak wielkiego bólu podczas robienia tatuażu. Intensywny ból pojawi się również wtedy, gdy przyjdziemy do salonu tatuażu świeżo opaleni.
  3. Uczucie słabości będzie nam towarzyszyć, gdy udamy się na wizytę niewyspani i głodni. Często, gdy towarzyszą nam mocne nerwy, uczucie słabości może się tylko nasilić. Niektórzy są bardzo wrażliwi na ból i widok krwi. Nie zrobi nam się słabo, jeśli nie będziemy obserwować pracy tatuatora.
  4. Infekcja lub słabe przyjmowanie się tuszu – może zdarzyć się w sytuacji gdy nasza skóra nie jest porządnie nawilżona. Łatwo jednak uniknąć takiej sytuacji. Tydzień przed wizytą w salonie tatuażu, należy co najmniej 2 razy dziennie stosować krem mocno nawilżający. Dodatkowo, miejsce, w którym ma powstać tatuaż, musi być świeżo umyte i ogolone. Ubrania, które założymy do studia, muszą być wygodne, luźne i czyste. Infekcje zdarzają się rzadko, jednak konieczne jest zadbanie o higienę w dniu wizyty.

Powyższe zagrożenia nie są niebezpieczne dla życia. Niemniej jednak, stanowią one dyskomfort podczas odbywania wizyty w salonie tatuażu. W studiu nie może nam się stać nic złego, jeśli uważnie będziemy korzystać z licznych wskazówek tatuatorów. Wszelkie informacje o przygotowaniach do wizyty, są podawane najpóźniej tydzień przed wykonaniem tatuażu.

Korzystając ze sprawdzonego studia tatuażu jak Kos Tattoo mamy pewność, że tatuaż zostanie wykonany w sterylnych warunkach z zastosowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Niektóre obawy, takie jak nierówne linie na skórze, niewystarczająca ilość tuszu lub ranki wykonane igłą, mogą zdarzyć się przy każdej wizycie. Niekiedy, sami możemy zapobiec rankom, gdy opanujemy nerwy. Sesje mogą trwać do paru godzin – z tego też powodu, musimy przygotować się fizycznie i psychicznie na wizytę w salonie tatuażu jeszcze na długo przed ustaloną datą.

Nie musimy jednak obawiać się niczego, jeśli będziemy postępować zgodnie ze wszystkimi wskazówkami tatuatorów. Korzyści, jakie płyną z dostosowania się do wszystkich rad, zostaną z nami przez całe życie. Tatuaż jest bowiem inwestycją w nasze ciało i zazwyczaj jest to ozdoba, która zostanie z nami do końca życia. Warto więc odstawić alkohol, kawę, wyspać się i porządnie zjeść, gdy wybieramy się do studia tatuażu.