Taras piękny i funkcjonalny


Najlepsze rozwiązania na taras

Wśród oferowanych przez producentów materiałów budowlanych, warto zwrócić uwagę na kamień, który może posłużyć do wykończenia tarasu. Miejsce to jest przestrzenią, o jaką należy zadbać w szczególny sposób, tak by spędzanie w niej czasu było przyjemnością. Kamień nie dość, że pięknie się prezentuje, to jest także bardzo funkcjonalny i wytrzymały. Ponieważ cechuje go odporność na zróżnicowane temperatury i wilgoć, znakomicie sprawdza się w wykończeniach zewnętrznych. Atrakcyjne tarasy z kamienia to na pewno dobry pomysł na wyjątkowe wykończenie przestrzeni, w której wypoczywamy, przyjmujemy gości i bawimy się z dziećmi.

Konstrukcja tarasu powinna być nowoczesna

Dobrze zaaranżowane tarasy z kamienia to wielka wygoda. Sprzątanie takiej powierzchni jest o wiele łatwiejsze, niż w przypadku innych materiałów. Podobnie przedstawia się utrzymanie tarasu w dobrym stanie – większość płytek jest odpowiednio impregnowana już na etapie produkcji. Dobrej jakości kamienie wykończeniowe są odporne na wysoką temperaturę, dzięki czemu nie musimy się martwić, że kolor wyblaknie. Oprócz tego są odporne na mróz i wilgoć – taras nie będzie więc wymagał konserwacji po pierwszej zimie. Płytki z kamienia naturalnego czy sztucznego nie pękają, a jeśli są dobrze ułożone – zgodnie z zaleceniami producenta – nie powstają także odpryski ani wyszczerbienia. Ponieważ kamień jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, przesuwanie po nim ogrodowych mebli mu nie zaszkodzi, podobnie jak spadające przedmioty czy duża liczba chodzących po nim osób. Trzeba przyznać, że taras z kostki brukowej wiąże się z koniecznością przygotowania na początku sporych kwot – jest to jednak inwestycja na lata, która przez długi czas będzie spełniać swoje funkcje i służyć nam wygodą.

Postaw na kamień

Obecnie mamy do czynienia z wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o wykończenie tarasu. Można wybrać klasyczne płytki przypominające sprasowane kruszywo lub płyty, które wyglądają jak naturalny kamień. Lekkie, jasne faktury przypominające wapienie będą doskonale pasować do klasycznego budownictwa utrzymanego w jasnych barwach. Nieco żywsze, pastelowe płytki dodadzą z kolei ciepła chłodnej stylistyce domu, przywodząc na myśl złote popołudnia Włoch czy Bułgarii. Można postawić na nowoczesność, wybierając podłużne płyty stylizowane na trawertyn. Jasne kolory warto przełamać obecnością ciemniejszych elementów, tworząc subtelne wzory lub mozaiki. Tarasy można dzisiaj zaaranżować na wiele ciekawych sposobów. Jeśli zadbamy o solidną powierzchnię, to przez bardzo długi czas nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na zmianę podłoża, naprawy czy inne czynności tego rodzaju.

Tarasy z kamienia są dzisiaj bardzo popularne – i trudno się dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety tego materiału. Aranżacje umożliwiają dopasowanie wyglądu tarasu do ogólnej całości oraz wygodne korzystanie przez długi czas.