Taborety medyczne – jak je dobrać do branży

taboret medyczny

Taborety medyczne to wbrew pozorom istotny element wyposażenia każdego gabinetu medycznego. Nie tylko ułatwiają pracę, ale znacznie poprawiają jej jakość i komfort.

Odpowiednio dobrany taboret medyczny sprawi, że lekarz nie będzie się czuł zmęczony podczas swojej wielogodzinnej zmiany, a w miarę upływu lat – nie zacznie odczuwać problemów z kręgosłupem i odcinkiem lędźwiowym. Taboret medyczny znacznie różni się od stołków, które kupujemy w zwykłych sklepach meblowych. Nie pełni tylko funkcji krzesła, ale przede wszystkim ma za zadanie ułatwić pracę lekarzowi. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego taboretu do branży. 

Wybór taboretu medycznego – jak powinien wyglądać? 

Szeroki wybór taboretów medycznych nie ułatwia procesu jego wyboru. Taborety różnią się od siebie rozmiarem, kształtem i zastosowaniem. Wiele modeli jest dedykowanych jedynie konkretnej branży, co niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Z jednej strony taboret medyczny może ułatwić pracę, niosąc za sobą poprawę komfortu siedzenia podczas wizyt pacjentów. Z drugiej strony źle dobrany model sprawi, że codzienne obowiązki przestaną sprawiać przyjemność. 

Jaki taboret medyczny wybrać, aby pasował do konkretnej branży? Jakie cechy powinien posiadać i czym się wyróżniać? 

Jak dobrać taboret do branży? 

Przy zakupie taboretu medycznego należy się kierować jego zastosowaniem oraz dodatkowymi funkcjami jakie posiada. W branży stomatologicznej czy chirurgicznej nie sprawdzą się taborety, które nie mają możliwości regulowania wysokości. Odradza się również takie, w których wysokość musi być zmieniana za pomocą ręki. Inaczej sprawa wygląda w gabinetach zabiegowych, pielęgniarskich – zwłaszcza w przychodniach rodzinnych.

Tam badania są wykonywane tylko w określonych godzinach, dzięki czemu można zainwestować w zwyczajny taboret obrotowy. Dla personelu medycznego, który wykonuje czasochłonne zabiegi, świetnie sprawdzi się taboret wyposażony w oparcie, dając chwilę wytchnienia obolałym plecom. 

taborety medyczne

Taboret medyczny ERGO – uniwersalny model o szerokim zastosowaniu 

Cechą charakterystyczną taboretu medycznego ERGO jest nowoczesne siedzisko w kształcie siodła, które zapewnia maksymalną wygodę i wpływa na ochronę zdrowia pracownika. Rzadko spotykane siedzisko wpływa na poprawną postawę ciała, utrzymując kręgosłup w prostej pozycji. Warto pamiętać, że wyprofilowany taboret jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – siedzisko świetnie dopasowuje się do proporcji ciała.

Ze względu na opływowy kształt lekarz lub pracownik medyczny bez problemu mogą przysunąć się blisko pacjenta, dbając również o jego komfort. Przeprowadzane leczenie będzie znacznie bardziej precyzyjne i mniej czasochłonne. 

Ogromną zaletą krzesła medycznego ERGO jest jego nadzwyczajna stabilność, którą gwarantują ergonomiczne kółka. Dzięki temu lekarz może bez problemu poruszać się po równych powierzchniach, bez konieczności wstawania. Krzesło dla wygody zostało wyposażone w chromowaną obręcz pod stopy, co znacznie poprawia komfort siedzenia. 

Taboret medyczny MEDICA – idealny do gabinetów lekarskich oraz kosmetycznych 

Nowoczesny taboret medyczny z serii MEDICA swoją popularność, a także uniwersalność zawdzięcza przede wszystkim możliwości regulowania wysokości za pomocą stopy. Dzięki temu podczas przeprowadzania zabiegu lekarz nie będzie musiał każdorazowo wymieniać rękawiczek. Takie rozwiązanie zapobiega także zakażeniom krzyżowym. 

taboter lekarski
Taboret medyczny MEDICA proponowany przez U.B.M. KOTASIŃSKA

Do sukcesu taboretu MEDICA przyczynił się również ergonomiczny kształt siedziska, co znacznie wpływa na poprawę komfortu siedzenia, a także zapobiega bólom wywołanych przez długotrwałe siedzenie w jednej pozycji. Model MEDICA, ze względu na swoja stabilność, daje możliwość zagwarantowania bezpieczeństwa pacjentowi i uchronienia się od wypadków przy pracy. 

Taboret MEDICA znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w branży medycznej, a dokładnie w gabinetach stomatologicznych, chirurgicznych, okulistycznych czy ginekologicznych, ale również w salonach fryzjerskich oraz kosmetycznych, a także w przychodniach weterynaryjnych. Szerokie zastosowanie pozwala na zainwestowanie w dobrej jakości taboret medyczny. 

Inne taborety medyczne – kiedy się sprawdzą? 

Nie mniej popularne są również taborety medyczne z serii LEKO, CHROM oraz POL. Warto w nie zainwestować jeśli dopiero zaczynamy swoją działalność jako lekarz – również są wygodne, posiadają różne możliwości regulacji wysokości oraz dobrze sprawdzą się do podstawowych zabiegów medycznych. Proste w swojej konstrukcji, bez zbędnych ulepszeń, najlepiej sprawdzą się także w pielęgniarskich gabinetach zabiegowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca.