Szybki prysznic


Prysznic to jedna z ważnych rzeczy, która wchodzi do małych przyjemności każdego człowieka. Pozwala się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o kłopotach. Istotne jest by zadbać o niezbędne funkcje kabiny natryskowej, gdyż dzięki nim dobrze rozpoczniemy i zakończymy każdy dzień.

Słowo prysznic wywodzi się od nazwiska pochodzącego z ówczesnego Śląska Austriackiego a żyjącego w pierwszej połowie XIX wieku pomysłodawcy – Vincenza Priessnitza. Niegdyś prysznicowe kabiny, które zainstalowane są współcześnie w nowoczesnych odmianach w kabinach prysznicowych były jednym ze sposobów leczenia kuracjuszy w domach sanatoryjnych, wyłącznie przy użyciu wody, bez współdziałania z lekarstwami lub ziołami. Pierwsze konstrukcje wyglądające jak dzisiejsze kabiny prysznicowe wykształciły się jednak dużo wcześniej – bo w starożytnej Grecji.

Typowe prysznicowe kabiny składają się ze ścian pomieszczenia kąpielowego, przesuwnych wejść szklanych albo zrobionych z innych, sztucznych tworzyw, brodzika z odpływem i specjalnego sitka, który zainstalowana w słuchawce prysznicowej umożliwia rozbicie cieku wody pochodzącego z instalacji wodociągowej i zamienieniu go na drobne kropelki. Dodatkowymi komponentami, które powinny się tam znaleźć są uchwyty pomagające wejść do środka i z niego wyjść, jest to istotna funkcja, która może ułatwić kąpanie się osobom w podeszłym wieku bądź o ograniczonym stopniu sprawności. Najlepsze kabiny natryskowe posiadają także zainstalowane wodoodporne urządzenia radiowe, które ponadto wprawiają w pozytywny nastrój osobę korzystającą z prysznica.
Najważniejszymi zaletami kabiny prysznicowej są:

  • komfort i szybkość użytkowaniawater-drops-1165884-m
  • zachowanie intymności
  • utrzymywanie higieny na wysokim poziomie
  • możliwość zrelaksowania się i przyjemnego odświeżenia

 

Kabiny sanitarne dla większego komfortu

Dla jeszcze większego zachowania intymności w przypadku potrzeby skorzystania z prysznica w miejscu publicznym świetnym rozwiązaniem są kabiny sanitarne, które są możliwe do zakupienia w wielu wariantach estetycznych. Wkomponują się one w każdą przestrzeń sanitarną – toaleta szkolna, na siłowni, basenie czy w innych miejscach. Cechują się one wysoką trwałością, tak by mogły być używane przez długi czas, będąc odporne na częsty dostęp do wody i pary wodnej.


Jeśli szukasz wysokiej jakości kabin sanitarnych zapoznaj się z ofertą firmy Green Panel.

,