Sylwester na lodowcu – 3 najważniejsze zalety

narty z dziećmi

Każdego roku większość z nas ma ten sam dylemat – gdzie tym razem wybrać się na sylwestra? Zaszyć się w domu z rodziną, czy może razem ze znajomymi zarezerwować bilet na imprezę na którejś z sal bankietowych?

Kiedy niektórzy stawiają na jedno z powyższych, klasycznych rozwiązań, inni poszukują wrażeń i możliwości do przeżycia nocy swojego życia! I choć oczywiście obydwa podejścia w zależności od potrzeb są słuszne, wyłącznie drugie pozwala na ciekawe urozmaicenie zimowego, dłużącego się czasu. Nowe doświadczenia, miejsca których nigdy wcześniej nie widzieliśmy i wspólne kolekcjonowanie wspomnień razem z rodziną nie tylko nastraja pozytywnie wszystkich jej członków, ale i umożliwia oderwanie się od codzienności. Choćby na jedną noc!

Sylwester na lodowcu – trzy najważniejsze zalety

Już sam wyjazd w góry w których możemy spędzić iście góralskiego sylwestra i poszusować po stokach wydaje się fantastycznym pomysłem. Spośród wielu ciekawych, czasami wręcz szalonych pomysłów tego rodzaju, na pierwszy plan wysuwa się jednak Nowy Rok na lodowcu! Dokładnie tak.

Lodowiec Stubai, to przepiękny i niesamowity wręcz zakątek świata. Urzeka wszystkich zapierającymi dech w piersiach widokami, ale i całą gamą zimowych atrakcji. Jako, że jest to największy lodowcowy region narciarski w całej Austrii, na miejscu funkcjonuje aż 35 tras narciarskich. Ich zróżnicowany poziom trudności i obszar ponad 110 kilometrów robi wrażenie. Tym bardziej, że śnieg w tym rejonie utrzymuje się przez 10 miesięcy w ciągu roku! To miejsce jest zatem spełnieniem marzeń wszystkich narciarzy i tych, którzy uwielbiają szusować po stokach.

Wybierając się w miejsce tego rodzaju mamy przede wszystkim możliwość podziwiania niezwykłych darów natury. Takich widoków nie uraczymy nigdzie indziej. Poza tym, jeśli jesteśmy miłośnikami białego szaleństwa na nartach, na pewno uznamy, że trafiliśmy do prawdziwej mekki sportów zimowych. Gwarancja śniegu od października do czerwca murowana! No i przede wszystkim – mamy okazję do ciekawego spędzenia czasu z całą rodziną.

narty z dziećmi

Szybkie tempo życia, codzienne obowiązki i wiele spraw na głowie, skutecznie uniemożliwiają przecież zatrzymanie się na chwilę i spędzenie kilku dni w gronie najbliższych nam osób. Zarezerwowanie pobytu w takim miejscu sprzyja natomiast wspólnej zabawie, chwilom w rodzinnym gronie i długim wieczorom przy kominku.

Jak zorganizować sylwestrowy wyjazd na lodowiec?

Organizacja takiego wyjazdu może nie być jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Między innymi z powodu wielkiej popularności, jaką cieszy się to miejsce. Kłopotliwe jest to tym bardziej, jeśli do tej pory podróżowaliśmy z biurami podróży. Na całe szczęście – i w tym przypadku można znaleźć firmy, które pomogą nam w spełnieniu noworocznego marzenia.

Na przykład firma Beskid Travel swoją ofertę wyjazdu w Alpy kieruje głównie do rodzin z dziećmi. Najmłodszym zapewnione są w trakcie podróży zajęcia narciarskie w małych grupach na stoku. Które zresztą prowadzą polscy instruktorzy, w związku z czym nie ma obaw o problemy z komunikacją. Rodzice mogą natomiast skorzystać z atrakcji, które proponuje ośrodek Stubai lub wziąć udział w narciarskim szkoleniu. Godziny popołudniowe, to z kolei konkursy i gry dla dzieci oraz atrakcyjna oferta wellness dla dorosłych.

Brzmi kusząco. Tym bardziej, że sylwestrowy czas w takim miejscu może okazać się wręcz fantastycznym przeżyciem!