Sprzątanie działki – o czym należy pamiętać?

sprzątanie działek

Zabierając się za porządki powinniśmy przestrzegać kilku reguł, które ułatwią nam nasz pracę i sprawią, że będzie znacznie skuteczniejsza. Podchodząc do porządkowania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów i przemyśleć także narzędzia oraz osoby, które okażą się dla nas pomocne. Przede wszystkim powinniśmy na start ocenić obiektywnie stan działki. Jeśli jest na niej wiele zanieczyszczeń i elementów, których chcemy się pozbyć – warto zamówić kontener. Weźmy także pod uwagę nasze możliwości fizyczne – nie powinniśmy nadwyrężać się i lepiej zatrudnić jest pomoc lub całą ekipę, która posprząta teren za nas.

Co zrobić, gdy zakupiliśmy nowy teren i chcemy go uprzątnąć?

Po nabyciu działki może okazać się, że poprzedni właściciele nie uprzątnęli z niej wszystkich elementów. Możemy z życzliwości zapytać się, czy czegoś jeszcze z pozostawionych przedmiotów nie potrzebują. Następnym krokiem powinno być zamówienie kontenera, dzięki któremu będziemy mogli wywieźć nieczystości. Pamiętajmy, że jeśli na działce występują pozostawione elementy takie jak kanapy czy materace – mogą one być zanieczyszczone przez trudne do wyplenienia insekty jak pluskwy. Sprzątając takie elementy samodzielnie narażamy się na przeniesienie robaków do naszych domów i epidemię ich w domowym zaciszu. Dlatego najlepiej jest zatrudnić firmę, która zajmie się pozbyciem się owych szkodników. Wówczas zamawiamy firmę której zadaniem będzie utylizacja starych przedmiotów.

ogrodzenie działki

Jakie narzędzia będą nam potrzebne?

Podczas porządkowania działki z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się w wytrzymałe rękawice, które ochronią nasze dłonie przed zniszczenia mechanicznymi i chemicznymi. To bardzo istotne, ponieważ nigdy nie mamy pewności, co do rzeczy, które odbywały się na takim terenie przed nami. Kolejnym istotnym narzędziem będzie łom – służący pomocą przy rozłączaniu elementów, by łatwiej było je przenieść. Oczywiście przydatnymi okażą się wszelkie śrubokręty i inne narzędzia służące do rozkręcania przedmiotów. Oprócz śrubokrętów i kluczy zaopatrzmy się również w siekierkę oraz piłę. Jeśli mamy możliwość – dobra będzie łańcuchowa, która umożliwi szybsze rozcięcie większych drewnianych elementów. Dodatkowo przydatne okażą się: taczka, łopata oraz szpadel. Nieoceniona okaże się kosa spalinowa oraz ręczna.

Zachowaj środki ostrożności

Porządkując działkę pamiętajmy, aby korzystać tylko i wyłącznie z obuwia zabudowanego o twardej podeszwie. W ten sposób, nawet jeśli nadepniemy na szkło czy deskę z wystającym gwoździem – będziemy bezpieczni. Na działce może roić się też od kleszczy i innych insektów, które zagrażają w jakiś sposób naszemu zdrowiu. Dlatego też spryskajmy się specjalnym środkiem zawczasu, aby uniknąć dotkliwych ukąszeń.

Czy istnieje możliwość wytępienia insektów na terenie działki?

Kiedy zabieramy się za porządkowanie działki – najpewniej chcemy to zrobić samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że na rynku istnieją firmy, które zawodowo zajmują się sprzątaniem działek i tępieniem insektów i okażą się najlepszym wyborem, jeśli na naszej działce występują kleszcze, nadmierne ilości komarów lub szczury. Firma wówczas rozłoży trutki i przeprowadzi deratyzację. To bardzo istotny aspekt, ponieważ powinniśmy pozbyć się szkodników jak najprędzej. W innym wypadku namnożą się i rozprzestrzenią na sąsiednie posesje. Jeśli zaś zlokalizujemy na działce pluskwy bardzo istotne jest by zajęła się tym wyspecjalizowana firma. Pluskwy to owady, które przenoszą się w bardzo łatwy sposób. Bez problemu do domu możemy je wnieść nawet z komunikacji miejskiej, dlatego też jeśli tylko zlokalizujemy takowe na naszej posesji – zgłośmy to odpowiednim specjalistom, którzy pozbędą się kłopotu za nas.

sprzątanie działki

Porządkowanie działki to bardzo ważne zajęcie, które przez pryzmat czasu sprawi nam wiele przyjemności. Pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa podczas porządków. Ubrania ochronne nie są jedynie bajką, ale faktycznym niezbędnym akcesorium, które będzie stanowiło bufor bezpieczeństwa. Zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia pozwoli na szybki i łatwy przebieg całej operacji. Jeśli zaś odkryjemy na naszej działce plagę szczurów, myszy lub insektów – pozbądźmy się ich drogą przez specjalistów, którzy zabezpieczą teren i wybiją szkodniki w taki sposób, by więcej na naszą działkę nie powróciły.