Ślubne zdjęcia plenerowe – na co zwrócić uwagę?


Praktycznie każda młoda para decyduje się na sesję ślubną. Okoliczności takiej sesji są oczywiście w zależności od upodobań bardzo różnorodne. Jedni planują zdjęcia na łonie natury w okolicy lasu lub łąki, a inni na tle zabytkowego zamku. Ich dynamika również bywa różna. Niektóre pary decydują się na stateczne pozowane zdjęcia, a inni na spontaniczne uchwycenie ich w kadrze. Wiele zależy też od fotografa i jego pomysłów.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję w plenerze?

Na sesję w plenerze warto zdecydować się głównie dlatego, że zdjęcia w jej trakcie zrobione, to doskonały pomysł na wyrażenie uczuć. Co więcej, ślubne fotografie plenerowe, to również niezapomniana pamiątka, która zazwyczaj jest ciekawsza, niż studyjna sesja. Daje bowiem możliwość spontanicznych i bardziej oryginalnych ujęć, a także szerokiego wyboru scenerii. Pomysłów na ciekawy plener ślubny jest bardzo dużo. Przyjrzyjmy się więc tym najpopularniejszym w ostatnich latach.

Inspiracje naturalne – rośliny, woda i miasto

Bardzo dużo par decyduje się na sesję plenerową w otoczeniu roślin. Praktycznie w każdej okolicy znaleźć można pola, lasy, łąki czy sady, które posłużyć mogą jako idealne tło. Co więcej, takie okolice znajdują się po prostu same, na przykład podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a niekiedy nawet trochę zabłądzić.

Z kolei okolice z rzekami, jeziorami i stawami, to pomysły na które wpada coraz więcej par. Co odważniejsze, decydują się nawet na zamoczenie w wodzie, by zdjęciom dodać więcej swobody i szaleństwa. Niektórzy wyjeżdżają nawet nad morze. Oczywiście taka wyprawa wymaga więcej przygotowań i zaangażowania zatrudnionego fotografa. Jeśli więc myślimy o nadmorskim klimacie naszej sesji porozmawiajmy z wykonawcą zdjęć czy świadczy tego typu usługi.

Plener ślubny w mieście, to kolejna alternatywa. I choć wydaje się troszkę nudna, nic bardziej mylnego. Okoliczne miasteczka i ich ciekawa architektura pięknie komponują się z kadrami ślubnymi. Można zdecydować się na rodzinne miasto lub takie, które z jakiś przyczyn jest bliskie naszym sercom.  Dobry fotograf z pewnością stworzy z tego cudowny reportaż.

Inspiracje zabawne– śmieszne gadżety i dalekie wyjazdy

Obojętnie w jakich okolicznościach przyrody można zdecydować się natomiast na sesję z gadżetami. Popularne dziś ramy do zdjęć, bramki kwiatowe lub śmieszne tabliczki można zamówić w wielu sklepach z dekoracjami, by potem użyć w trakcie sesji. Bywa, że fotograf również dysponuje ciekawymi rekwizytami, na przykład śmiesznymi okularami, kapeluszami, wyciętymi literami czy kolorową kredą do malowania na ziemi.

Plener na wyjeździe, choć przytoczony jako ostatni, wcale nie jest najgorszy. Wręcz przeciwnie. W większości przypadków wymaga więcej pracy i ogromnych chęci. Zwłaszcza ze strony fotografa. Prawdziwym mistrzom zawodu, to jednak nie przeszkadza. Zagraniczne plenery realizuje choćby Grzegorz „Moment” Płaczek, który dla swych par potrafi wyjechać do Francji, Anglii czy nawet Meksyku.

Wszystko zależy od naszej wyobraźni

Jak widać, możliwości jest na tyle dużo, że z całą pewnością każda podejmująca decyzję para będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Nie da się ukryć, iż plenerowe sesje są z reguły tymi najlepszymi. Nie tylko ze względu na wspomnianą już różnorodność, ale również z uwagi na fakt, że natura tworzy dla nich najwspanialsze tło i scenerię.