Serwis sprężarek śrubowych

Serwis

Serwis sprężarek śrubowych jest miejscem, do którego możemy oddać nasze urządzenie do naprawy lub przeglądu. Urządzenia te podlegają obowiązkowi regularnych i doraźnych przeglądów. Sprężarki śrubowe stosowane są w kolejnictwie lub na placu budowy, do zasilania maszyn budowlanych.


Obecnie, producenci oferują nam coraz nowsze i lepsze modele sprężarek. Dzięki postępom technologii, możemy zaopatrzyć się w cichą sprężarkę, która jest mniejsza. Poza tym, nowoczesne sprężarki mają rozruch pozbawiony wibracji. Urządzenia te mają również bardziej kompaktowe rozmiary.

Co obejmuje naprawa i serwis sprężarek?

 • Przeglądy serwisowe – wszystkie urządzenia, które pełnią tak ważną funkcję, jak sprężarka śrubowa, wymagają regularnej kontroli. W serwisie wykonuje się standardowe, okresowe oraz generalne przeglądy sprężarek.
 • Kontrola pracy sprężarek – aby zapewnić sobie prawidłowo działającą instalację, należy kontrolować stan naszych urządzeń. Praca sprężarek musi być ciągła i dokładna. Zadaniem pracowników serwisu, jest sprawdzenie jakości i szybkości pracy urządzeń.
 • Naprawy i remonty – sprężarki śrubowe są naprawiane w serwisie na skutek powstania uszkodzeń, awarii i innych problemów. Naprawy przeprowadzane są w przypadkach, gdy usterki powstały przez zdarzenia losowe. Bardzo często, naprawa obejmuje również urządzenia, które są wadliwe lub źle zamontowane do instalacji. Naprawa sprężarki śrubowej może dotyczyć również odolejania sprężonego powietrza.
  Do zakresu napraw sprężarek wlicza się także ich modernizacja. Nie wszystkie urządzenia są przystosowane do nowoczesnych instalacji i warunków, jakie panują w danym miejscu. Modernizacja ma na celu zmodyfikowanie niektórych części lub/ i ich wymianę.
  Elementy sprężarek, jakie są naprawiane, to między innymi:
  – zespoły śrubowe,
  – chłodnice powietrza i oleju,
  – podzespoły,
  – układy przeniesienia napędu.
  Poza tym, do napraw zalicza się również czynność zwaną regeneracją. W sprężarce śrubowej znajdują się chłodnice – zespolone, powietrza i oleju. Chłodnica pełni ważną funkcję w pracy takiego urządzenia. Zapewnia ona bezpieczeństwo poprzez utrzymywanie optymalnej temperatury.
  Czasem, z różnych przyczyn, w urządzeniach może nastąpić wyciek oleju. W serwisie możemy więc liczyć na naprawę i konserwację takiego problemu.
 • Konserwacja – regularne przeglądy ściśle wiążą się z konserwacją urządzeń. Sprężarka śrubowa wykonuje wiele ważnych funkcji, dlatego należy zadbać o to, by była zawsze w pełni sprawna. Czynności konserwacyjne pozwolą na nieprzerwaną pracę sprężarki.
 • Dokonywanie pomiarów – ta czynność dotyczy monitorowania drgań sprężarki oraz jakości wykonywanej pracy. Poza tym, pomiary przeprowadza się w celu sprawdzenia ekonomii urządzenia.

Serwis sprężarek i części zamienne

Wiele jest serwisów, w których można zaopatrzyć się w dodatkowe części zamienne. Elementy sprężarki śrubowej, które uległy zniszczeniu lub zużyciu, można wymienić. Specjaliści z serwisu doradzą nam, jakie części należy wymienić. Pomogą nam również je dobrać i zamontować. Części zamienne pochodzą od znanych i cenionych producentów. Dzięki temu, mamy pewność o ich najwyższej jakości. Pracownicy serwisu, podczas przeprowadzania remontów, modyfikacji lub napraw i wymian, stosują najlepsze i odpowiednio dobrane części zamienne.

Warto pamiętać, że w każdym serwisie sprężarek śrubowych, specjaliści zajmują się konkretnymi markami i modelami sprężarek. Oprócz tego, istotne są parametry oraz moc urządzeń oraz typy sprężarek. Szukając odpowiedniego serwisu, należy zapoznać się z ofertą i dowiedzieć się, czy nasza sprężarka będzie mogła zostać naprawiona przez konkretny serwis.