Serwis klimatyzacji – najważniejsze informacje

serwis klimatyzacja wrocław

Klimatyzacja to nie tylko sposób na utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, bardzo wiele owych urządzeń wyposażone obecnie jest w dodatkowe funkcje oczyszczające tlen. Klimatyzatory są powszechnie stosowane zarówno w domach jak i biurach, urzędach czy szkołach, jednak mogły skutecznie i długo działać niezbędne jest ich regularne oczyszczanie oraz konserwacja. Co warto wiedzieć o serwisie klimatyzacji?

Dlaczego należy czyścić klimatyzację?

klimatyzacja serwis

Klimatyzacja zazwyczaj wykorzystywana jest w okresie wiosennym i letnim, gdy rosną temperatury. W okresie zimowym bardzo często rezygnujemy z jej użycia, dlatego na wiosnę warto zdecydować się na jej oczyszczenie przed pierwszym użyciem. W klimatyzatorach szybko gromadzi się kurz oraz różnego rodzaju bakterie i szkodliwe pleśnie, które jeśli nie zostaną usunięte, zostaną wdmuchiwane do pomieszczenia.

Jest to niezwykle szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dla osób uczulonych lub posiadających alergie. Nieoczyszczona i niekonserwowana regularnie klimatyzacja nie tylko może stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia – znacznie częściej ulega ona awariom i usterkom, których naprawa wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych i zbędnych kosztów.

Jak często serwisować klimatyzację?

Na serwis klimatyzacji najlepiej zdecydować się na wiosnę, ze względu na to, że w okresach zimowych jest rzadko używana. Raz do roku należy przeprowadzić gruntowne oczyszczanie całej instalacji, a przede wszystkim kanałów.

Jest to dokładne ustalone w przepisach: ”Przewody powinny być wyposażone w otwory rewizyjne umożliwiające oczyszczenie wnętrza tych przewodów, a także innych urządzeń i elementów instalacji, o ile ich konstrukcja nie pozwala na czyszczenie w inny sposób niż poprzez te otwory, przy czym nie należy ich sytuować w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych (paragraf 153, ustęp 6. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).

Skorzystajmy z pomocy specjalistów

klimatyzacja wrocław

Serwis klimatyzacji można wykonać samodzielnie, jednak jeśli nie jesteśmy w stanie dokonać czyszczenia koniecznie zwróćmy się po pomoc fachowców, którzy codziennie wykonują tego typu czynności. Dzięki temu będziemy pewni, że czyszczenie zostało wykonane poprawnie, a my możemy bez obaw korzystać z zalet klimatyzatora. Fachowcy zadbają o oczyszczenie zarówno wlotów, wylotów, filtrów i kanałów, które wchodzą w skład klimatyzatora.

Sprawnie działająca instalacja pochłonie znacznie mniej energii, dlatego skorzystanie z usług specjalistów, nawet jeśli wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów, szybko się zwróci. Fachowcy zadbają także o ewentualną wymianę wadliwych części, które zużyły się w trakcie intensywnej eksploatacji.

Możemy skorzystać z usług serwisu klimatyzacji we Wrocławiu, w którym uzyskamy kompleksową pomoc z zakresu zakładania, przeglądu, czyszczenia, montażu oraz zakupu klimatyzatorów. Jeżeli chodzi o czyszczenie urządzeń, fachowcy udrażniają kanały, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia mechanicznie z wykorzystaniem odpowiedniej szczotki. Jest ona wprowadzana do wnętrza kanału za pomocą zewnętrznego urządzenia czyszczącego, które wprowadzane jest w bardzo szybkie obroty. W momencie gdy kawałki brudu zostają oderwane ją zasysane do odpowiedniego filtra, który umieszczany jest na końcu instalacji.

Podczas procesu klimatyzacja poddawana jest również dezynfekcji, co gwarantuje celu likwidację wszelkich rozwijających się drobnoustrojów. W tym celu stosuje się środki chemiczne bezpieczne dla ludzi, ale skutecznie zwalczające bakterie i grzyby.

Profesjonalnie przeprowadzony serwis gwarantuje możliwość dalszego całkowicie bezpiecznego korzystania z zamontowanej klimatyzacji i jej dłuższej sprawności urządzenia. Włączając czysty klimatyzator, możliwe jest wyczucie różnicy w powietrzu, które staje się znacznie czystsze i świeże. Będzie to stanowiło sporą ulgę zwłaszcza dla osób zmagających się z rozmaitymi alergiami.