Rynek nieruchomości w Jedlinie-Zdroju: ceny i dostępność

nieruchomości

Nieraz zdarzało Ci się czytać o atrakcjach miejscowości uzdrowiskowych i planować kilkudniowy wyjazd? A czy bierzesz pod uwagę… zamieszkanie w takiej miejscowości? Jeśli tak, koniecznie zobacz, jakie są aktualnie ceny na rynku nieruchomości w Jedlinie-Zdroju i poznaj argumenty, jakie najbardziej przemawiają za wyborem tego miejsca.

Jedlina-Zdrój – jakie są średnie ceny domów, mieszkań i gruntów?

Ceny mieszkań

Biorąc pod uwagę oferty kupna mieszkań bez udziału pośredników, średnie koszty będą oscylowały w granicach od 140 do 270 tys. zł w samej Jedlinie-Zdroju, zaś biorąc pod uwagę ceny mieszkań w okolicznych miejscowościach, ceny mogą obejmować przedział od 120 do nawet 580 tys. zł. Średnia cena mieszkania wynosi 200 tys. zł, a cena za m2 mieści się w granicach 4008 zł.

Ceny domów

Przedział cenowy zakupu domu bez pośrednika jest już nieco większy, niż w przypadku mieszkań. Tutaj mówimy o kwotach rzędu od 220 tys. do nawet 2 400 000 zł. Przy założeniu ceny uśrednionej, jaka oscyluje w granicach 700 tys. zł, średnia cena za m2 wynosi 2258 zł. Warto nadmienić, że jest ona bardzo podobna do ceny za m2, ustalonej na podstawie analizy rynku nieruchomości z 2014 roku. 

Ceny gruntów

W kwestii działek na sprzedaż ceny wahają się od 80 do 430 tys. zł, przy średniej cenie 97 zł/m2. Wśród popularnych dzielnic Jedliny-Zdroju wyróżniamy m.in. Jedlinkę i Glinicę. Warto też zainteresować się zakupem działek w pobliżu Jedliny. Najtańsza jest dostępna już za 5 tys. zł, podczas gdy najdroższe ogłoszenia mogą oscylować nawet w granicy 1 500 000 zł. 

Dlaczego warto zamieszkać w Jedlinie-Zdroju?

Czy wiesz, że Jedlina-Zdrój to szczególnie dogodna baza wypadowa? Z tej miejscowości masz szczególnie blisko do Czech (zaledwie 8 km od granicy czeskiej). Wystarczą Ci też zaledwie 4 godziny, by znaleźć się w Berlinie, Wiedniu, Bratysławie lub Poznaniu czy Warszawie. Z Jedliny-Zdroju dzieli Cię już niewielka odległość do lotniska we Wrocławiu.

Jedlina-Zdrój ma wiele atrakcji typowych dla miejscowości uzdrowiskowych, dostosowanych jednak do tego, by wolny czas spędzać w sposób aktywny. Spośród najpopularniejszych miejsc warto wymienić tutaj:

  • Całoroczny Tor Saneczkowy
  • Skate Park
  • Czarodziejską Górę
  • Wyciąg Narciarski
  • Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
  • ponad 500 km tras rowerowych

Nie bez znaczenia jest też tutaj fakt, że Jedlina-Zdrój nie jest mocno zaludnionym i obleganym przez turystów miasteczkiem. Dzięki temu, jeśli nie lubisz tłumów, a jednocześnie pragniesz zamieszkać w przyjemnej miejscowości o uzdrowiskowym klimacie, to Jedlina-Zdrój może być dla Ciebie idealnym wyborem. 

Jedlina-Zdrój idealnym wyborem dla miłośników gór

Warto o tym wspomnieć w osobnym akapicie. Jedlina to jedna z malowniczych miejscowości położonych praktycznie w sercu Sudetów. Z serca miasta rozciąga się m.in. widok na Góry Wałbrzyskie, ze szczególnym uwzględnieniem 8 najwyższych szczytów z Borową (853 m n.p.m.) na czele. 

Trasy na szczyt są dostosowane zarówno do początkujących wędrowników, podróżujących z dziećmi lub psami, jak i do tych bardziej zaprawionych w górskim boju. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, wejście na szczyt nie powinno zająć więcej, niż 40 minut. Sudety są zatem doskonałym wyborem, kiedy pragniesz zobaczyć jak najwięcej w możliwie krótkim czasie. 

Nieruchomości w Jedlinie-Zdroju – czy warto się tam osiedlić?

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, jakie udało się nam tutaj zgromadzić, Jedlina jest świetnym miejscem do zamieszkania na dłużej. Ceny nieruchomości są na tyle szerokie, że można z powodzeniem znaleźć dom lub mieszkanie na dostępny dla siebie budżet. 

nieruchomości

Nie bez znaczenia są tutaj atrakcje, jakie wbrew pozorom nie przyciągają dzikich tłumów, nie oznacza to jednak, że są one nieinteresujące. Wręcz przeciwnie, zachęcają one do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a niewielka liczba turystów sprawia, że nie będziesz stać w długich kolejkach. Jedlina-Zdrój to również doskonały punkt do rozpoczynania podróży do stolic naszych południowych sąsiadów.