Rozwody oraz wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Prawo rozwodowe

Rozwód to moment w naszym życiu, który w zasadzie może przytrafić się każdemu z nas, jednak wcale nie musi. W zasadzie to nie ma takich ram czy też warunków, z których moglibyśmy być pewni, że co jak co, ale rozwód nam to się na pewno nie przyda.

Jednak gdy to z naszej inicjatywy wyszła ta ważna decyzja o rozstaniu, a co za tym w konsekwencji idzie o rozwodzie to zdecydowanie musimy podjąć kilka bardzo ważnych kroków oraz decyzji. W zasadzie to zacząć powinniśmy od odpowiedniego przygotowania się do postepowania, jakim w tej sytuacji jest postepowanie sądowe, rozwodowe.

kancelaria adwokacka

W zasadzie to na początku musimy tak naprawdę wiedzieć o jednej prostej zasadzie. Zasada ta mówi nam o tym, że rozwój zawsze jest dużo mniej skomplikowany gdy małżonkowie są w miarę zgodni. Gdy jednak ich racje się od siebie różnią to musimy zdawać sobie sprawę, że sam proces zdecydowanie może nie należeć do przyjemnych jak i także do łatwych. W miarę swoich możliwości powinniśmy się dogadać oraz także wspólnie podjąć jakże ważne decyzje.

Musimy być także pewni, że rozwód nie musi być ostatecznością, ponieważ istnieją pewne możliwe alternatywy. A jakie na przykład alternatywy możemy wymienić? Na pewno będzie to separacja prawna, separacja faktyczna z możliwością podziału majątku czy też szukanie porozumienia w ciągle trwającym małżeństwie. Jeżeli jednak nasza decyzja jest już ostateczna i nie jesteśmy zainteresowani alternatywnymi rozwiązaniami – musimy stworzyć naszą rozwodową strategię.

Oczywiście w strategii powinny znaleźć się nasze oczekiwania. Musimy ostatecznie wiedzieć z kim zostaną nasze dzieci po rozwodzie, kto będzie nasze dzieci utrzymywał, kto gdzie będzie po rozwodzie mieszkał oraz oczywiście jak zamierzamy podzielić nasz majątek. By zdobyć to czego chcemy, obowiązkowo musimy przedstawić pewne wnioski oraz dowody.

Jednak nie jest to czynność prosta, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy kancelarii adwokackiej w Szczecinie. Potrzebny nam będzie fachowiec, jakim oczywiście jest adwokat. Pamiętajmy, aby wybrać osobę specjalizującą się w sprawach rozwodowych. Pamiętajmy jednak, że decyzja o zatrudnieniu adwokata w żadnym wypadku nie powinna być działaniem pochopnym. Jest to sprawa ważna i właśnie tak powinniśmy ją traktować.