Róż czy bronzer – co lepiej do Ciebie pasuje?

bronzer do twarzy

Makijaż to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Z jego pomocą można zatuszować drobne niedoskonałości, zmęczenie na twarzy po nieprzespanej nocy, ale również podkreślić naturalną urodę. Istotne jest, aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdego kosmetyku, w tym także różu oraz bronzera.

Wbrew pozorom sztuka makijażu wcale nie jest taka prosta. Nie wystarczy kupić pierwszego lepszego bronzera czy różu, a następnie prostym ruchem nałożyć go na twarz pędzlem. Dobrze wykonany makijaż to przede wszystkim odpowiednia technika oraz doskonale dobrany produkt. Co zatem wybrać – róż czy bronzer? 

Róż i bronzer – czym się od siebie różnią? 

Róż i bronzer mają zupełnie inne zastosowanie – aplikuje się je w innych miejscach na twarzy. Oczywiście zarówno bronzer, jak i róż można ze sobą łączyć, tworząc na twarzy spójny makijaż, podkreślający naturalną urodę kobiety. Czym jednak się od siebie różnią? 

Róż to przede wszystkim kosmetyk, który służy do tego, aby nadać zmęczonej skórze promiennego wyglądu. W ten sposób kości policzkowe nabierają delikatnych rumieńców, a twarz jest optycznie wygładzona. Dzięki odpowiedniej barwie można wydobyć prawdziwe piękno.

Bronzer natomiast to świetny sposób, aby nadać swojej twarzy odpowiedni kontur, a jednocześnie ją ocieplić – zwłaszcza podczas zimowych miesięcy. Za pomocą bronzera można wyrównać niedoskonałości twarzy, a także wymodelować jej kształt. Popularnym zabiegiem jest wykorzystanie bronzera do podkreślenia kości policzkowych, wyszczuplenia twarzy oraz zmniejszenia nosa. Odpowiednio zastosowany bronzer może również optycznie zlikwidować drugi podbródek. 

Dla kogo róż w kosmetyczce to podstawa? 

Róż powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która w codziennym makijażu stawia na świeżość i promienność. Róż może jednocześnie podkreślić naturalną urodę kobiety, jak i zrobić nieestetyczne plamy – zwłaszcza jeśli będziemy go nakładać w nieodpowiedni sposób, a dobrany odcień będzie zbyt intensywny albo zbyt ciemny. 

Jak najłatwiej wybrać kolor różu, który będzie pasował do naszego typu urody? Można to zrobić na dwa sposoby. Najczęściej kobiety dopasowują odcień różu zbliżony do naturalnego rumieńca na twarzy. Wystarczy delikatnie uszczypnąć policzek, a następnie przyłożyć tester produktu do niego. W przypadku drugiego sposobu można dobrać róż do naturalnej barwy ust. Z tego też względu bardzo wiele kobiet wybiera kosmetyki w tonacji brzoskwiniowej, beżowej czy bardziej czerwonej. Sklepy internetowe oferujące róże do policzków zapewniają dostęp do każdego z wymienionych odcieni, dzięki czemu możliwy jest wybór idealnego kosmetyku.

Bronzer jako najlepszy przyjaciel każdej kobiety 

Bronzer to jedna z najlepszych broni urodowych, którą dysponują kobiety. Z racji tego, że z jego pomocą można wymodelować swoją twarz, nadając jej nieco inny kształt, a także ukryć mankamenty, korzysta z niego coraz więcej osób. 

Bronzery dzielimy na te, które nadają się do konturowania i zazwyczaj mają chłodne odcienie, a także te do ocieplania twarzy – w tym przypadku w kosmetyku przeważają pomarańczowe tony. Wybranie odpowiedniego koloru bronzera może okazać się kłopotliwe, przez co niektóre kobiety go nie stosują. Wystarczy jednak trzymać się prostej zasady – bronzer powinien być jedynie o dwa tony ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry

bronzer konturowanie

W jaki sposób aplikować róż i bronzer? 

Oba kosmetyki można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Bronzer nakłada się tuż pod załamaniem kości policzkowej, na kości żuchwy, nosa oraz u szczytu czoła. Natomiast różem delikatnie należy musnąć szczyt kości policzkowych, aby jedynie zaznaczyć ich obecność. 

Aplikacja tych dwóch produktów jest prosta, a najlepiej zrobić to profesjonalnymi pędzlami do makijażu. Do różu idealnie sprawdzi się puchaty pędzel, delikatnie spłaszczony u góry. W ten sposób kosmetyk będzie rozprowadzony równomiernie po całej kości. Z bronzerem jest już trochę trudniej – początkujący mogą posłużyć się zbitym pędzlem, gdzie włosie jest delikatnie ścięte pod kątem. Dzięki temu ruch będzie precyzyjny. 

Dobrym pomysłem jest posiadanie w swojej kosmetyczce zarówno bronzera, jak i różu. Makijaż nimi wykonany będzie pełniejszy i bardziej wyrazisty, natomiast cera promienna i wygładzona. Dobrze dobrane odcienie podkreślą dodatkowo naturalną urodę każdej kobiety.