Rowery elektryczne – badamy opinie użytkowników


Rowery elektryczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością na terenie Europy Zachodniej – przemieszczanie się na rowerach z dodatkowym napędem jest rozwiązaniem niezwykle tanim i pozwalającym na szybkie i sprawne przemieszczanie się w obrębie miasta. Od niedawana moda na rowery elektryczne zagościła na terenie naszego państwa, a to za sprawą powstających sklepów rowerowych, które w trosce o zaoferowanie swoim klientom najlepszych produktów, zaczęli poszerzać swoje oferty o rowery z napędem elektrycznym.

Moda na rowery elektryczne wkracza do Polski

Mimo, iż rowery tego typu pojawiły się stosunkowo niedawno, na polskich ulicach możemy zauważyć sporo osób przemieszczających się za ich pomocą. Szczególnie w obrębie dużych miast możemy zaobserwować pojawiającą się modę na rowery elektryczne.

Udało nam się porozmawiać z 2 mieszkańcami Warszawy, którzy od prawie roku poruszają się po mieście za pomocą rowerów elektrycznych, pokonując na nich setki kilometrów rocznie.

Tomek , 24 lata – student na SGH w Warszawie

„Od zawsze lubiłem jazdę na rowerze, ale dopiero po przeprowadzce na studia zauważyłem ich przewagę nad komunikacją miejską oraz samochodami. Z początku mieszkałem około 4 kilometry od mojej uczelni i dojeżdżałem do niej ZTM, ale po roku zrezygnowałem na rzecz roweru. Od razu zauważyłem, ile można oszczędzić w ciągu roku, nie płacąc za bilety miesięczne. Po dwóch latach studiowania przeprowadziłem się na drugą stronę Warszawy, przez co wydłużył się dystans, który musiałem codziennie pokonywać w drodze na uczelnię. Zdecydowałem się więc na zakup roweru elektrycznego, który pozwalał mi na pokonanie ponad 2-krotnie dłuższej trasy w tym samym czasie co wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu – nie stoję w korkach i nie płacę za bilety ani paliwo, dzięki czemu mogę pozwolić sobie na dodatkowe przyjemności”

Rower elektryczny z PM Bike
Przykład roweru elektrycznego z PM Bike. Na zdjęciu model Sduro HardNine SL od Haibike.

Ania , 33 lata – architekt

„Pierwszy raz na rowerze elektrycznym jechałam w Holandii. Koleżanka zaprosiła mnie na weekend i postanowiłyśmy zwiedzić miasto na rowerach, ale w tym czasie niefortunnie skręciłam kostkę i nie mogłam jej nadwyrężać. Jazda na zwykłym rowerze sprawiała mi sporo bólu, dlatego zdecydowała się spróbować na elektrycznym. Od razu jak wsiadłam to poczułam różnicę. Ten rower jeździ prawie sam! Jestem osobą, która bardzo lubi podróżować na rowerze, ale nie lubię się przemęczać. Myślę, że właśnie dlatego tak bardzo rower elektryczny przypadł mi do gustu. Po powrocie do Warszawy szybko zakupiłam swój  własny,  którym jeżdżę od prawie roku. W sezonie letnim całkowicie rezygnuję z auta na rzecz roweru – w ten sposób oszczędzę sporo pieniędzy i zadbam o swoją kondycję.”


Opinie otrzymaliśmy od osób, które zakupiły swoje rowery w sklepie PM Bike – dziękujemy obsłudze sklepu za pomoc w tworzeniu tego artykułu.