Rehabilitacja – jak wybrać fizjoterapeutę?

rehabilitacja Wrocław gabinet

Współczesny tryb życia nakłada na ludzi coraz większe wyzwania. Żyjemy coraz szybciej, podczas gdy paradoksalnie ruszamy się mniej.

Nasza praca coraz częściej zmusza do wykonywania jej w trybie siedzącym, zaś czas wolny poświęcamy często na odpoczynek w formie biernej. Nerwowa bieganina, złe odżywianie się, brak poświęcenia uwagi własnemu stanowi zdrowia to główne przyczyny późniejszych kłopotów. Bóle kręgosłupa, stawów, urazy to jedynie nieliczne przykłady. Osoby zmagające się z tego typu problemami powinny rozważyć fizjoterapię, czyli formę rehabilitacji pomagającą zwalczyć nie tylko bóle, z którymi się zmagają oraz zidentyfikować i zniwelować ich przyczynę.

Dlatego tak niesłychanie ważny jest dobór kompetentnego fizjoterapeuty. Na co jeszcze powinno się zwracać uwagę?

Jak dobrze wybrać fizjoterapeutę?

Wrocław to całkiem duże miasto, zatem i wybór jest odpowiednio duży. Jednak nie z każdych usług będziemy zadowoleni. Liczą się nie tylko ukończone szkoły oraz certyfikaty, liczy się też wkładana w zawód pasja oraz podejście do pacjentów. Oczywiście, im większe kompetencje i doświadczenie, tym oczywiście lepiej i bezpieczniej, lecz osoba szczerze zainteresowana zawodem chętniej będzie nieustannie rozwijać swoje kwalifikacje, celem świadczenia coraz lepszych usług.

A o dobrych fizjoterapeutach wieść szybko się roznosi. Dobrze jest zwrócić uwagę na podane zainteresowania fizjoterapeuty. Może być to sport, zdrowy styl życia lub wiele innych. Jednak, im bardziej powiązane one są z wykonywanym zawodem, tym lepiej! Wiedza zdobyta na drodze zainteresowań, a powiązana z zawodem może być bardzo pomocna w sytuacji, gdy pacjenci potrzebują porady w szerszym zakresie. Szczególnym przypadkiem może być fizjoterapeuta sportowy. Wiedza zdobyta nie tylko na drodze zainteresowań, lecz również na drodze prywatnego zainteresowania sportem ogromnie ułatwi zrozumienie pojawiającego się problemu oraz dobranie najbardziej efektywnych rozwiązań oraz zleceń.

gabinet rehabilitacyjny

Gruntowne wykształcenie dają studia fizjoterapeutyczne, lecz również doskonalenie wiedzy dodatkowo na kursach oraz szkoleniach, na których poruszana jest tematyka powiązana z leczonymi w gabinecie fizjoterapeutycznym nieco luźniej. Warto wiedzieć, że podczas wywiadu w gabinecie mogą paść pytania nie tylko ściśle powiązane z dolegliwościami, lecz także pytania o styl życia, ewentualne problemy z trawieniem, obciążenia genetyczne oraz mnóstwo innych. Organizm ludzki to wysoce rozbudowana i skomplikowana machina, w której zachodzi szereg bliższych i dalszych powiązań w zakresie działania poszczególnych narządów oraz wykonywanych przez nie czynności.

Dzięki posiadanemu wykształceniu profesjonalny fizjoterapeuta w pełni zdaje sobie z tego sprawę, dzięki czemu jest w stanie dobrać oraz przeprowadzić bezpieczną i skuteczną terapię.

Posiadane dyplomy i certyfikaty to nie tylko papier, lecz w przypadku zawodu fizjoterapeuty są one dowodem poświadczającym uprawnienia zezwalające na wykonywanie zawodu. Niewłaściwie przeprowadzona terapia można spowodować większe szkody niż jej całkowity brak. Z kolei fachowe wykonanie badań wstępnych i postawienie odpowiedniej diagnozy to pierwszy krok w stronę zdrowia. A ten często wymaga wsparcia eksperta.

Z rzetelną wiedzą i fachowym podejściem zetknąć można się z pewnością w gabinecie terapeutycznym Global Therapy, gdzie pacjenci mogą poddać się fizjoterapii w zakresie walki z bólami kręgosłupa, rwą kulszową, bólami i zawrotami głowy, stanami pooperacyjnymi oraz wieloma innymi problemami. Wstępem jest szczegółowy wywiad z pacjentami, przeprowadzenie badań celem identyfikacji dokładnych przyczyn bólu, po czym następuje ustalenie indywidualnego planu rehabilitacji. W jej trakcie, tak jak i po zakończeniu, ważna jest regularna kontrola osiągniętych efektów oraz przestrzeganie zaleceń, gdyż w przeciwnym razie cały włożony wysiłek na dłuższą metę może nie przynieść efektu.

centrum terapii manualnej wrocław

Oferta dobrego gabinetu

Oprócz wyżej wymienionych przykładów, w ramach korzystania z usług gabinetu Global Therapy możesz uzyskać pomoc w przypadku:

  • dyskopatii,
  • bólów promieniujących do kończyn,
  • dolegliwości bólowych przewlekłych i chronicznych,
  • mrowienia i drętwienia kończyn.

Dodatkową zaletą usług gabinetu jest możliwe przeprowadzenie zabiegów w domu- jest to bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z poruszaniem się bądź w podeszłym wieku. Oprócz fizjoterapii skorzystać można z usług masażu klasycznego lub leczniczego.