Redukcja stresu – jak trzymać nerwy na wodzy?

redukcja stresu warszawa

Redukcja stresu -– jak nauczyć się trzymać nerwy na wodzy?

Współczesne społeczeństwo jest bardzo zestresowane i podatne na presję związaną z podejmowaniem codziennych decyzji zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Tak wynika z profesjonalnych badań przeprowadzanych przez instytuty psychologiczne. Stres jest ogromnym problemem, ponieważ niezwykle trudno go okiełznać. Tak zwane trzymanie nerwów na wodzy często jest niezwykle skomplikowane, co może prowadzić do wielu utrudnień oraz być przyczyną błędów. Jak radzić sobie ze stresem i czy istnieje sposób na to, aby w kryzysowych sytuacjach zachować zimną krew? Czy są to umiejętności, z którymi trzeba się urodzić, czy można się ich nauczyć? Podpowiadamy!

Stres to największy wróg produktywności i przeszkoda w osiąganiu sukcesów w życiu

Życie w ciągłym stresie ma negatywny wpływ na samopoczucie psychiczna, a także fizyczne. Stres ma wiele nieprzyjemnych objawów, z którymi trudno sobie poradzić i obniża on znacznie jakość życia, dlatego też, zamiast mu się poddawać, warto zacząć z nim walczyć. Niestety nie jest to łatwe zadanie. Stres wyprowadza z równowagi, utrudnia logiczne myślenie, a czasami nawet działa paraliżująco na człowieka, przez co nie potrafi on podjąć żadnej decyzji i zrobić kolejnego kroku, aby wyrwać się z impasu. Poczucie straty czasu oraz brak możliwości odszukania logiki w podejmowanych pod wpływem stresu działaniach, a także duże ryzyko popełnienia błędu w takich warunkach dodatkowo wywołują presję i sprawiają, że odczuwany niepokój, zamiast się obniżać, to dodatkowo wzrasta, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. 

redukcja stresu grodzisk mazowiecki

Odczuwany regularnie stres i brak umiejętności radzenia sobie z nim mogą powodować znaczne obniżenie pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Osoby, które są nadmiernie zestresowane, mają znacznie więcej wątpliwości co do podejmowanych przez siebie decyzji i trudniej przychodzi im zmotywowanie się do zajęcia stanowiska ze względu na poczucie niepewności.  Ponadto stres sprawia, że mamy coraz więcej obaw związanych z przyszłością i może prowadzić do poważnych lęków dotyczących tego, jak konsekwencje podjęcia błędnej decyzji wpłyną na naszą dalszą karierę zawodową lub życie prywatne. Stres jest także wrogiem naszego zdrowia. Może prowadzić do odczuwania bólu, szczególnie w okolicach serca lub żołądka, a także powodować problemy z ciśnieniem krwi, powstawanie wrzodów oraz zwiększać ryzyko udaru lub wylewu. 

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego life coacha, aby pozbyć się stresu ze swojego życia!

Walka ze stresem jest bardzo trudna. Niezwykle łatwo jest wpaść w spiralę samodzielnego nakręcania się i czarnych wizji, a bardzo trudno jest się z niej wyrwać i odzyskać pewność siebie. Dlatego też w nauce radzenia sobie ze stresem warto skorzystać z pomocy specjalisty. Coach z odpowiednim wykształceniem pomoże Ci znaleźć odpowiednie metody, które pomogą Ci w sytuacjach stresowych i sprawią, że nauczysz się panować nad nerwami i emocjami w nawet bardzo kryzysowych sytuacjach. Znalezienie odpowiedniego mechanizmu redukcji stresu oraz przede wszystkim zwalczanie problemu u podstaw, a nie tylko jego skutków, jest niezwykle ważne w procesie nauki radzenia sobie ze stresem. 

life coaching warszawa

Niestety nie istnieje uniwersalny przepis na radzenie sobie ze stresem. Unikanie sytuacji stresujących w życiu jest praktycznie niemożliwe, dlatego też warto mieć w zanadrzu metody, które w naszym przypadku okażą się naprawdę skuteczne i pomogą przebrnąć przez trudne momenty. Dlatego nie ryzykuj swojego zdrowia. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, i razem ze life coachem zacznij uczyć się, jak skutecznie radzić sobie ze stresem. 

 

,