Przygotuj nowe części ciągnikowe już teraz!


Posiadając spore zaplecze maszynowe we własnym gospodarstwie rolnym, warto wiedzieć jakie elementy zużywają się najszybciej w ciągnikach, kombajnach oraz innych maszynach rolniczych.

Pozwala to odpowiednio wcześnie zdiagnozować oraz zamówić potrzebne części, które będą wymagać wymiany. Istnieje kilka podstawowych produktów, które każdy rolnik powinien posiadać w swoim magazynie, ale i takich, które mogą okazać się zupełnie niespodziewanym wydatkiem. Aby zapewnić sobie ciągłość prac warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów maszyn, które podlegają wymianie na nowe.

Najszybciej zużywające się części maszyn rolniczych

W przypadku ciągników, kombajnów oraz wszelkiej maści innych maszyn rolniczych, najszybszemu zużywaniu podlegają oleje oraz wszelkiego rodzaju filtry. Warto mieć w zanadrzu zapas tych elementów, ponieważ tylko ich regularne wymiany będą skutkować prawidłową pracą pojazdu. W przypadku zaniedbania tych czynności serwisowych można doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia maszyny i kosztownego remontu. Oznacza to więc, że filtry i oleje to najszybciej zużywające się elementy pojazdów wraz z rosnącym ich przebiegiem.

Należy jednak pamiętać, że zużyciu podlegają także inne podzespoły takie jak np. łożyska, piasty, drążki kierownicze oraz uszczelki. Szczególnie w przypadku, kiedy pojazd pracuje w trudnych warunkach zewnętrznych, dochodzi do szybszego zużycia tych elementów. Warto wcześniej zaopatrzyć się w komplet łożysk i innych drobnych części, aby mieć możliwość ich szybkiej wymiany w przypadku wystąpienia niespodziewanej usterki.

Szybkiemu zużyciu sprzyja zalegający brud na poszczególnych częściach, ponieważ doprowadza do dodatkowego tarcia elementów.

Jak dbać o prawidłową kondycję maszyn rolniczych?

Oczywiście warto posiadać spore zaplecze części zamiennych do pojazdów aby dokonywać szybkich napraw w przypadku wystąpienia usterek. Aby jednak uniknąć zbędnego zużycia, warto dbać o czystość pojazdu po każdorazowej pracy na zewnątrz w trudnych warunkach.

Regularne oczyszczanie ciągnika lub kombajnu z brudu odwdzięczy się dłuższą pracą podzespołów takich jak łożyska, tuleje i uszczelki, które wrażliwe są na długotrwałe zaleganie zanieczyszczeń na ich powierzchni. Warto dokonywać czyszczenia po każdej pracy, ale także przed i po rozpoczęciem sezonu. Prace serwisowe przy maszynach rolniczych – szczególnie te regularne – pozwalają zachować je w dobrej kondycji technicznej i pracować przez cały sezon bez zarzutów i potrzeby dodatkowych napraw.

Gdzie zaopatrzyć się w najpopularniejsze części zamienne?

Łożyska, tuleje, piasty, oleje i filtry można bardzo szybko zakupić wybierając sklepy internetowe działające w branży rolniczej. Obecnie dużą popularnością cieszą się sklepy online, które dokładają wszelkich starań aby zapewnić jak najlepszą jakość obsługi klienta oraz szybką dostawę bezpośrednio pod drzwi zamawiającego. Warto wybierać renomowane sklepy, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że produkty pochodzą z pewnego źródła i będą pasować do danego modelu ciągnika lub innej maszyny rolniczej.

W branży rolniczej liczy się czas, dlatego zamówienia realizowane są w bardzo szybkim tempie przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Dodatkowo istnieje możliwość profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru części zamiennych oraz akcesoriów do traktorów. Dobrym posunięciem jest zaopatrzenie własnego warsztatu w najpopularniejsze części, które ulegają zużyciu. Dzięki temu można uniknąć opóźnień, które powodowane są czasem oczekiwania na dostarczenie zamówienia. Posiadając wszystkie popularne produkty można dokonywać napraw niemalże od ręki co przekłada się na zminimalizowanie czasu przestoju ze względu na prace serwisowe.

Czy warto dokonywać zakupów online?

W dzisiejszych czasach nawet branża rolnicza przerzuca się na działalność online oraz rozwój technologiczny. Z tego względu warto decydować się na dokonywanie zakupów online, choćby ze względu na przystępność cenową asortymentu oraz jego dostępność od ręki.

Zakupy w sklepie internetowym są niezwykle łatwe, a w przypadku wystąpienia nieprawidłowości można liczyć na szybką reakcję wykwalifikowanych pracowników, którzy dołożą wszelkich starań aby zamówienie było zrealizowane jak najszybciej z największą starannością. Decyzja o podjęciu współpracy ze sklepem online może okazać się jedną z najlepszych w życiu każdego rolnika, ponieważ pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze na zakupach części zamiennych do maszyn rolniczych.