Prywatne ośrodki odwykowe pozwalają wrócić do normalności

Prywatny ośrodek odwykowy

XXI wiek przyniósł ze sobą rozwój wynalazków, które ułatwiają i uatrakcyjniają nasze życie. Nastąpił bardzo poważny rozwój nowych technologii, postęp w medycynie. Ale przyniósł także wiele uzależnień, które są prawdziwą plagą. W naszym kraju jest wielu ludzi uzależnionych od różnych substancji chemicznych, czyli narkotyków a także od papierosów, alkoholu, hazardu. Są także ludzie uzależnieni od komputerów, internetu, sexu, zakupoholicy. Niepokojącym jest fakt, że bardzo obniża się granica wiekowa osób uzależnionych. Osoby uzależnione raczej nie są w stanie same poradzić sobie ze swoim problemem.  Z myślą o nich powstało w kraju wiele ośrodków leczenia uzależnień, które niosą pomoc i wsparcie w walce z uzależnieniem.

Jakie są najważniejsze zalety ośrodka prywatnego?

       Prywatny ośrodek odwykowy pozwala wrócić ludziom do normalnego życia i być szczęśliwym bez uzależnienia, bez środków wspomagających. Ludzie w nich pracujący wiedzą, że walka z nałogiem, z samym sobą jest bardzo ciężka, wymaga dużo czasu, samozaparcia, cierpliwości i nie jest możliwa bez fachowej pomocy specjalistów, terapeutów, psychologów. Prywatne ośrodki odwykowe gwarantują pełne zrozumienie i bezpieczeństwo, anonimowość, dyskrecję. Przyjmują pacjentów bez zbędnych formalności, nie wymagają skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oferują zwykle pobyt w komfortowych warunkach, często panuje w nich wręcz domowa atmosfera, jedzenie jest smaczne, w ośrodkach jest cisza i spokój. Często takie ośrodki położone są w zacisznych miejscach, z dala od zgiełku wielkich miast. Wiele z nich wyposażonych jest w baseny, sauny, siłownie, stoły do bilardu czy ping-ponga. Wszystko to jest do dyspozycji pacjentów w czasie wolnym od obowiązkowych zajęć terapeutycznych. Organizowane są też ćwiczenia relaksujące, oddechowe, wycieczki.

Profesjonalny detoks alkoholowy w Warszawie: detoks.warszawa.pl

Podstawowe zadania specjalistów w ośrodku

        Bez względu na to, jaki pacjent wybierze ośrodek, terapia zawsze zaczyna się od rozmowy wstępnej, oceny stanu fizycznego i psychicznego. Lekarz specjalista wyklucza ewentualne przeciwwskazania do planowanej terapii. Pacjenci uczestniczą w indywidualnych lub zbiorowych sesjach terapeutycznych, są pod stał opieką psychologa, terapeuty. Jedne ośrodki specjalizują się w leczeniu konkretnych uzależnień, na przykład tylko leczą uzależnienie od alkoholu, lekomanii, narkomanii, pracoholizmu, hazardu czy internetu, a inne prowadzą kompleksową terapię. Ośrodków jest dużo i różny jest poziom świadczonych przez nie usług. Każdy prywatny ośrodek powinien spełniać pewne kryteria na podstawie, których można ocenić poziom świadczonych przez nich usług.

Terapia w prywatnym ośrodku odwykowym
Jeżeli jest problem z wyborem ośrodka do przeprowadzenia skutecznej walki z uzależnieniem to warto skorzystać z rankingu prywatnych ośrodków odwykowych dostępnych w internecie. Głównym celem takiego rankingu jest udostępnienie bazy danych dobrych, rzetelnych ośrodków terapii uzależnień. Do rankingu ośrodki są zgłaszane przez samych pensjonariuszy według kryteriów takich jak: położenie ośrodka, program terapii, atmosfera panująca w ośrodku, opieka terapeutyczna i lekarska, wyżywienie, zajęcia dodatkowe.