Profesjonalne filtry do lakierni – dlaczego są niezbędne?

Filtr sufitowy do kabiny lakierniczej

Odpowiednie przygotowanie miejsca pracy, które będzie spełniać wszystkie wymogi BHP, to obowiązek każdego pracodawcy. Bardzo ważne jest zabranie o bezpieczeństwo pracowników, szczególnie w przypadku pracy w trudnych warunkach i w zawodach o podwyższonym ryzyku różnych chorób zawodowych. Ważna jest także ochrona środowiska w przypadku pracy z różnego rodzaju chemikaliami. Do miejsc, w których niezbędne są specjalne filtry chroniące przed środkami chemicznymi, na pewno należy lakiernia. Dlaczego konieczne jest w niej zakładanie specjalistycznych filtrów i jakie wybrać, aby mieć pewność, że zarówno środowisko, jak i pracownicy są odpowiednio chronieni? Sprawdź!

Zadbaj o środowisko i o swoich pracowników dzięki filtrom do kabiny lakierniczej

Praca w lakierni wymaga ciągłego wykorzystywania naprawdę mocno chemicznych środków, które niekoniecznie są dobre dla osób, które mają z nimi bezpośredni kontakt w trakcie rozpylania, a także dla środowiska. Rozpylane lakiery mogą być drażniące dla ludzi, a także bardzo negatywnie oddziałują na przyrodę. Dlatego też rozpylanie lakieru powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, a sama lakiernia oraz jej pracownicy powinni być odpowiednio zabezpieczeni.

Osoby, które mają bezpośredni kontakt z procesem lakierowania i muszą znajdować się w pobliżu przeznaczonych do tego urządzeń, powinny wykonywać swoje obowiązki zawodowe w specjalnych kombinezonach roboczych oraz w specjalnych akcesoriach, które ochronią między innymi ich wzrok oraz drogi oddechowe. Zapewnienie odpowiedniej odzieży do pracy to obowiązek pracodawcy i powinna spełniać one konkretne standardy. 

Paint Stop do lakierni

Bardzo ważne jest także samo zabezpieczenie lakierni przed wydostawaniem się oparów i pyłu z lakierni na zewnątrz. Aby było to możliwe, konieczne jest stosowanie specjalistycznych filtrów. W tego typu miejscach są to najczęściej duże i profesjonalne urządzenia, które montowane są między innymi na ścianach pomieszczeń. Są to specjalne filtry wysokiej jakości, które skutecznie chłoną lakier oraz farbę w trakcie malowania i lakierowania.

Filtry Paint Stop idealnie sprawdzają się w profesjonalnych warsztatach i lakierniach, które wykorzystują różnego rodzaju metody malowania przedmiotów. Dzięki temu farba zostaje zatrzymana, podobnie jak pył czy opary, które nie powinny przedostawać się na zewnątrz, aby nie zanieczyszczać środowiska. 

Postaw na wysokiej jakości filtry Paint Stop od sprawdzonych marek

Decydując się na wyposażenie warsztatu lakierniczego w nowe filtry, warto postawić na produkty wysokiej jakości. Istotne jest, aby systematycznie je wymieniać i zawsze wybierać wysokiej jakości filtry Paint Stop, które zapewniają doskonałą chłonność. Postaw na naprawdę dobrze wykonane produkty, które są nie tylko bardzo wydajne i doskonale spełniają swoje najważniejsze funkcje, ale także bardzo łatwo i szybko się je montuje oraz w razie potrzeby można je bez problemu wymienić na nowe.

Dzięki temu Twój warsztat lakierniczy zawsze będzie przystosowany do wykonywania w nim pracy bez niebezpieczeństwa, że lakier wydostanie się poza pomieszczenie do malowania. Wszystko to, co w trakcie pracy będzie unosić się w powietrzu, zamiast osiąść na malowanej nawierzchni, zostanie wchłonięte przez filtry rozmieszczone w pomieszczeniu.

Dokładnie zapoznaj się z ofertą przed wyborem filtrów i dopasuj je do swojej działalności, aby były one jak najbardziej skuteczne. Jeśli nie wiesz, jakie filtry wybrać konkretnie, koniecznie skontaktuj się z obsługą profesjonalnej firmy, która zajmuje się ich dystrybucją i montażem, aby uzyskać fachowe porady w tym zakresie i postawić na idealnie dopasowany do Twoich potrzeb rodzaj.