Pranie kurtki snowboardowej. Jak zrobić to prawidłowo ?


Pranie kurtki snowboardowej obrosło różnego rodzaju mitami. Wiele osób twierdzi, że nie należy tego robić samodzielnie w domu, tylko trzeba taki sprzęt oddać do specjalistycznej pralni. Prawda jest jednak nieco wygodniejsza dla osoby, która taką kurtkę posiada. Wcale nie trzeba chodzić w brudnym ubraniu, ani wydawać majątku na pralnię. Można to wszystko zrobić samodzielnie, jednak trzeba przestrzegać kilu zasad, dzięki którym membrana znajdująca się w kurtce pozostanie nietknięta i nadal będzie spełniać swoją rolę.

W jaki sposób prać kurtkę narciarską lub snowboardową?

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, brzmi: w czym prać taką kurtkę, co będzie odpowiednie dla membrany, która znajduje się w tym odzieniu. Ubrania tego typu nie mogą być prane w mocnych detergentach, trzeba je potraktować nieco delikatniej. Na szczęście, na rynku wiele jest takich produktów, które mają delikatniejsze działanie, idealne dla membranowej kurtki. Do wyboru masz zwykłe preparaty do prania, a także preparaty 2 w 1 – zarówno do prania, jak i impregnacji. Te drugie produkty sprawią, że nie będziesz musiał tracić dwa razy więcej czasu.

Najprawdopodobniej, jeżeli kupowałeś kurtki narciarskie, spodnie narciarskie lub kurtki snowboardowe – sklep specjalistyczny poinformował cię chociaż częściowo, że należy zachować uwagę podczas prania. Osoby pracujące w takim miejscu często mają bardzo szczegółową wiedzę na temat produktów!

kurtki snowboardowe sklep
Najlepszy sklep z kurtkami snowboardowymi – STL POLAND

 

Kurtkę z membraną można prać zarówno ręcznie, jak i w pralce, ale na wolnych obrotach. Przed przystąpieniem do prania, należy zapoznać się z tym, co jest zapisane na metce danego produktu. Dzięki temu, będziesz mieć pewną świadomość, jak wyglądają reguły prania takich ubrań.

Żeby kurtka mogła zostać poprawnie wyprana, musi być pusta i zamknięta. Oznacza to, że musisz wyjąć wszystko, co znajduje się w kieszeniach i pozapinać każdy zamek. Dobrze by było także, abyś większe zabrudzenia usuną samodzielnie, zanim włożysz kurtkę do pralki. Możesz to zrobić w sposób delikatny, za pomocą gąbki.

Po praniu, jeżeli nie wybrałeś produktów dwa w jednym, czeka cię jeszcze impregnacja materiału. Pamiętaj, aby nakładać taki produkt na suchą już kurtkę.

Dlaczego warto prać kurtkę snowboardową?

Nawet kurtka snowboardowa czarna nie powinna pozostawać bez prania przez dłuższy czas. Dlaczego? Dlatego, że po pewnym czasie zbierający się na kurtce brud także może uszkodzić jej membranę. A to oznacza, że nie tylko straci ona swoją estetykę, ale także zdolności i najdzie potrzeba kupienia nowej kurtki, która przecież do najtańszych nie należy.

Dlatego też trzeba prać kurtkę raz na jakiś czas, zważając na wszystkie wytyczne, które wymienione są na metce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykonasz wszystkie kroki w odpowiedni sposób. Pamiętaj także o tym, aby kupić odpowiednie produkty czyszczące do takich ubrań. Na rynku jest pełno takich produktów do kurtek z membraną.

Sprzęt snowboardowy i narciarski to nie jest nic taniego. Taka inwestycja w ubrania do uprawiania tych sportów jest naprawdę całkiem spora. Warto zatem dbać o to, co się kupi, aby mogło to służyć jak najdłużej. Dzięki temu nie trzeba będzie co chwila wymieniać tych ubrań, tylko dlatego, że stare zrobiły się brudne i boimy się je uprać.