Pomysł na dietę – dieta domowa

dietetyk

Trening w połączeniu z zdrową dietą jak najbardziej idzie w parze, dlatego powinniśmy wykorzystać czas, w którym akurat przebywamy na diecie i stosownie do jakości potraw, ustalić z trenerem ćwiczenia. Codzienne bieganie, jazda na rowerze oraz rozciąganie bardzo poprawi naszą sylwetkę i kondycję. Ćwiczenia powinny odbywać się na świeżym powietrzu. Ćwiczenia możemy ustalić sobie sami, albo z pomocą doświadczonego trenera. Lekkie, nieobciążające naszego ciała ćwiczenia pozwolą nam odreagować po ciężkim dniu.

Ile trwa taka dieta?

Dieta domowa może trwać bardzo długo. Niezależnie od naszego stanu fizycznego, dietą powinnyśmy cieszyć się długo, żeby przyzwyczaić się do zdrowych produktów oraz nabrać nawyków regularnego i zdrowego jedzenia. Różne są powody wykupywania takiej diety więc i długość jej stosowania nie musi być zawsze taka sama. Dieta do domu zazwyczaj trwa około miesiąca, zależy, jaki cel chcemy osiągnąć i w jakim odstępie czasu. Jeżeli chcemy znacznie zrzucić na wadze, dietę powinniśmy stosować nieco dłużej, jednak z czasem przyjdzie nam chęć na zdrowe gotowanie ‘’po swojemu’’.

Gdzie można ją znaleźć?

Dietę do domu możemy znaleźć przede wszystkim w Internecie, w gabinecie u lekarza są ulotki o różnych lekach, ośrodkach więc mogą się również pojawić ulotki i o diecie cateringowej. O diecie możemy również usłyszeć od znajomych czy koleżanek z pracy. Lekarz rodzinny także może nam polecić taką dietę, jeśli zna nasze problemy związane z odżywianiem.

Jeśli chcecie mieć pełną kontrolę nad codzienną ilością spożywanych kalorii, warto abyście znaleźli catering dietetyczny, który dostarczy wam jedzenie pudełkowe pod same drzwi. Wtedy nie tylko oszczędza się czas na gotowanie, ale także zapewnia odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne, aby w zdrowy sposób schudnąć.

catering dietetyczny

Z czym można łączyć taką dietę?

Największe efekty przyniesie dieta stworzona przez profesjonalistę. Skontaktuj się z dietetykiem!

Przechodząc na taką dietę, mamy więcej czasu ze względu na brak obowiązku robienia zakupów i nie musimy spędzać wiele czasu w kuchni przygotowując posiłki. Dietę do domu można łączyć ze wszystkimi zdrowymi nawykami. Codzienne spacery trwające godzinę poprawią nasze krążenie i mózg będzie znacznie bardziej dotleniony. Warto mieć przy sobie także osobę, która razem z nami podejmie wyzwanie zdrowego żywienia i codziennych ćwiczeń.

Kiedy koniec diety do domu?

Dieta trwająca długo możliwe, że da nam więcej, niż ta trwająca krótko, zależy jaki był powód zasięgnięcia takiej decyzji. Jeżeli zdecydowaliśmy się na krótkotrwały detoks, wystarczy nam miesiąc i możemy wrócić do samodzielnego przygotowywania sobie posiłków. Oczywiście, nie możemy wrócić do starych, złych nawyków, tylko czerpać z przepisów, które otrzymywaliśmy wraz z daniami. Jeżeli chcemy korzystać z diety około pół roku, ponieważ jest to dla nas szansa na znaczne zrzucenie na wadze, trudniej będzie nam się przyzwyczaić z powrotem do garnków i patelni. Jednak dzięki takiej diecie, nie musimy poświęcać tak naprawdę ani chwili w kuchni, ponieważ wszystko mamy gotowe. Dieta ułożona specjalnie dla nas, zostanie dobrana odpowiednio do naszych potrzeb. Po podjęciu decyzji o zakończeniu takiej diety łatwiej będzie nam utrzymać wszystkie proporcje i wielkości dań, jeżeli korzystaliśmy z niej długo.