Pomoc informatyczna dla firm – czym jest i co wchodzi w jej zakres

Firma informatyczna Wrocław

Pomoc informatyczna dla firm, dostępna w formie outsourcingu usługi znajduje się pośród najczęściej wykorzystywanych rozwiązań dla małych i średnich firm. Możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych i zaufanych specjalistów w dziedzinie bez potrzeby zatrudniania ich w firmie na pełen etat znacząco redukuje koszty utrzymania firmy, przy zachowaniu pełnej sprawności wykorzystywanych systemów i sprzętu komputerowego. Co jednak wchodzi w zakres profesjonalnej pomocy informatycznej dla firm i kto powinien z niej korzystać?

Jakie przedsiębiorstwa powinny zdecydować się na stałą pomoc informatyczną?

Profesjonalna pomoc IT jest dostępna dla wszystkich firm, które nie chcą podejmować decyzji o zatrudnieniu na stałe własnego specjalisty lub budowania wewnętrznego działu IT. W szczególności jednak rozwiązanie takie polecane jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których przypadku outsourcing jest najbardziej opłacalną finansowo opcją, a zakres usług zlecanych do wykonania zewnętrznej firmie realizującej obsługę informatyczną jest znacznie niższy, niż byłoby to konieczne dla stworzenia pełnego etatu.

Outsourcing IT Wrocław

Ważną korzyścią z wyboru zewnętrznej pomocy informatycznej dla firm jest także możliwość skupienia się firmy na swojej działalności i nie generowania zbędnych kosztów tam, gdzie nie są one konieczne. Z perspektywy małych czy średnich przedsiębiorstw korzystających z technologii i sprzętu komputerowego w ograniczonym zakresie, umowa stałej pomocy informatycznej lub korzystanie z usług zewnętrznej firmy w ograniczonym zakresie może w zupełności wystarczyć. Przedsiębiorca nie musi martwić się przy tym o zapewnienie warunków dla pracownika, jego utrzymanie, szkolenie czy zastępstwo w razie choroby lub urlopu.

Co obejmuje pomoc informatyczna dla firm?

W zakres kompleksowej obsługi IT oferowanej w ramach outsourcingu mogą wchodzić różnego rodzaju usługi niezbędne do utrzymania odpowiedniej wydajności, bezpieczeństwa i sprawności sprzętu komputerowego oraz sieci. Działania w ramach pomocy informatycznej mogą obejmować budowę i monitoring infrastruktury IT, zarządzanie i monitorowanie serwerów, aktualizacje i wgrywanie oprogramowania, monitorowanie programów antywirusowych, wykonywanie kopii zapasowych i prawidłowego zabezpieczania danych, diagnostykę sprzętu wraz z usuwaniem usterek, a także pełne zarządzanie siecią komputerową w firmie. W ramach pomocy najczęściej oferowany jest dostęp do Help Desk, gdzie specjaliści są gotowi na udzielenie firmie wszelkich odpowiedzi w zakresie pojawiających się problemów informatycznych, rozwiązać problem zdalnie lub oddelegować specjalistę do wizyty osobistej w siedzibie firmy w razie pojawienia się takiej potrzeby.

Pomoc informatyczna dla firm może obejmować współpracę na podstawie umowy stałej opieki IT, częściowego wsparcia w zakresie kilku godzin miesięcznie lub jednorazowej pomocy specjalistów, wykorzystywanej m.in. przez firmy, które posiadają własnych specjalistów IT ale w sytuacji awaryjnej potrzebują wsparcia z zewnątrz.

Kompleksowa pomoc informatyczna Wrocław – Aitik

Zadzwoń +48 71 333 38 89 lub napisz pomoc@aitik.pl

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną pomoc informatyczną?

Outsourcing usług informatycznych zyskuje coraz większe uznanie na rynku wśród przedsiębiorców, którzy dostrzegają wiele korzyści w ciągłym dostępie do wiedzy i usług specjalistycznych bez potrzeby budowania własnego działu IT w firmie z branży zupełnie niezwiązanej z technologiami informatycznymi. Zdecydowaną zaletą pomocy informatycznej dla firm jest zróżnicowana oferta firm świadczących usługi outsourcingu – każdy przedsiębiorca ma szansę wybrać firmę oraz pakiet usług dopasowany do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości kosztowych. Obsługa informatyczna jest też w pełni skalowalna, dzięki czemu można początkowo korzystać z pomocy na podstawie pakietu częściowego, a w razie potrzeby szerszego zakresu pomocy rozszerzyć podpisaną umowę lub skorzystać z pomocy doraźnej.

Dostępność helpdesku IT, pełna diagnostyka problemów i wsparcie przy niespodziewanych awariach, profesjonalna opieka serwerowa i administracyjna, budowanie i rozwijanie stacji roboczych i stanowisk komputerowych, ochrona i kopie zapasowe danych i informacji wrażliwych, odzyskiwanie danych czy pełne zarządzanie siecią komputerową – zewnętrzna firma obsługująca IT w ramach outsourcingu może zająć się wszystkim, czego Twoja działalność może wymagać w zakresie obsługi informatycznej. Pomoc warto wybierać świadomie, korzystając z usług sprawdzonych firm o ugruntowanej pozycji na rynku, pamiętając że od jakości i dokładności oferowanych przez nich usług będzie zależało sprawne działanie systemów informatycznych Twojej firmy.

, ,