Polecane maszyny komunalne marki SaMASZ

maszyny komunalne

Polska firma SaMASZ istnieje na rynku już od ponad 35 lat i jako producent maszyn rolniczych i zielonkowych oraz urządzeń komunalnych zdobyła uznanie rolników nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy. W ofercie, obok wyjątkowo rozbudowanych i przystosowanych do najbardziej wymagających zadań kosiarek bębnowych, kosiarek bijakowych oraz maszyn komunalnych, producent oferuje także rozwiązania dla mniej wymagających zadań, w których potrzeba sprzętu sprawnego, ale kompaktowego i działającego nawet przy mniejszej mocy ciągnika. Jakie maszyny SaMASZ w ofercie maszyn komunalnych cieszą się największą popularnością i są szeroko polecane do wszystkich zastosowań w ramach pielęgnacji zieleni miejskiej czy dopilnowania porządku na drogach?

Kosiarki bijakowe SaMASZ

W ramach oferty maszyn komunalnych, kategoria kosiarek bijakowych przygotowywanych przez markę SaMASZ jest zdecydowanie najbardziej rozbudowaną, sprawną, a zarazem najbardziej uniwersalna kolekcją. W ofercie pojawiają się modele klasy lekkiej, średniej i ciężkiej, przystosowane do pracy w zróżnicowanych warunkach terenowych i przy różnego rodzaju pracach przy koszeniu.

Kosiarka bijakowa PIKO to jeden z najlżejszych modeli przeznaczony do wykaszania terenów zielonych w mieście – trawników na placach, skwerach, boiskach czy w parkach. Dzięki kompaktowym rozmiarom doskonale współpracuje z małymi ciągnikami sadowniczymi, może być mocowany z przodu lub z tyłu ciągnika, a pomimo niskiej wagi doskonale radzi sobie z wykaszaniem traw i samoczynnym czyszczeniem w trakcie wykonywania pracy. Jeśli jednak PIKO to zbyt mało, seria MIDO w klasie średniej mogą poradzić sobie znacznie lepiej. Wyposażone w mechaniczny przesuw boczny, kosiarki MIDO ułatwiają omijanie przeszkód, mogą pracować w zestawie dwóch kosiarek, są wyjątkowo odporne i wytrzymałe na uszkodzenia, nawet przy pracy w trudniejszym terenie, a dzięki funkcji pływania sprawnie radzą sobie z wykaszaniem większych terenów.

Kosiarka_bijakowa_Grino_SaMASZ-2

Na potrzeby najbardziej wymagających prac przy koszeniu, wśród produktów w ofercie SaMASZ polecamy serię kosiarek EMU klasy ciężkiej. Przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, ze zbiornikiem pozwalającym na równoczesne koszenie i zbieranie materiału, kosiarki tej serii będą niezastąpione przy pracy na dużych areałach i w terenie, gdzie nie ma możliwości pozostawienia skoszonego materiału i rozrzucenia po całym terenie zielonym. Pojemnik posiada hydrauliczny wysyp, mechanizm samoczynnego czyszczenia oraz układ bijaków zapewniający wyjątkowo intensywne rozdrabnianie materiału ułatwiające jego proces schnięcia i rozkładu.

Ramiona wysięgnikowe SaMASZ

Drugą ważną kategorię maszyn komunalnych i wyposażenia niezbędnego przy wykonywaniu prac w terenie stanowią ramiona wysięgnikowe, dzięki którym praca na zboczach lub w terenie z przeszkodami staje się znacznie łatwiejsza. Producent oddaje do dyspozycji trzy warianty ramion wysięgnikowych: Koliber, o zasięgu 4-4,5 metra, KWT, o zasięgu 5,5 do 6,5 metra oraz Camel, o zasięgu do 9 metrów, z rozsuwaną hydraulicznie częścią ramienia teleskopowego. W zależności od potrzeb oraz ukształtowania terenu, wybór odpowiedniej wielkości ramienia wysięgnikowego może ułatwić pracę przy koszeniu terenów zielonych i wspomóc prace komunalne tak, by zminimalizować potrzebę prac z kosiarkami ręcznymi. Wszystkie ramiona wysięgnikowe SaMASZ mogą być montowane na tylnym TUZ ciągnika i współpracują z maszynami większości dostępnych na rynku producentów, dla zapewnienia pełnej uniwersalności i swobody pracy przy realizacji prac komunalnych.

Zamiatarka_ciagnikowa_MOP_SaMASZ_1-B

Pługi, posypywarki i zamiatarki komunalne SaMASZ

Z perspektywy utrzymania czystości w miastach i na drogach, jedną z najważniejszych i niemożliwych do pominięcia kategorii maszyn są sprzęty do prac zimowych – pługi, zamiatarki i posypywarki ułatwiające pozbywanie się nadmiaru pokrywy śnieżnej oraz usuwanie zalegającego śniegu i lodu na drogach i chodnikach. W ofercie SaMASZ dostępnych jest aż 14 różnych wariantów pługów dostosowanych do pracy kompaktowej, na chodnikach i wąskich drogach (seria SMART, LIGHT, CITY), a także na większych terenach i przy zastosowaniu znacznie większej mocy ciągników. Uzupełnieniem dla nich są piaskarki Sahara, Sand, Gobi oraz Vortex, których konstrukcje wspomagają bieżące utrzymanie dróg w stanie przejezdnym i zabezpieczenie chodników oraz jezdni na wypadek poślizgu. Posypywarki są dostępne w wersji ciągnikowej lub ciągnionej, w zależności od potrzeb użytkownika.