Piżama ciążowa – jaką wybrać?


Komfort przyszłej mamy nocą ma dużo większe znaczenie, niż się niegdyś wydawało. Pod względem wizualnym mamy dzisiaj ogromny wybór – dostępne są różnorodne fasony, wzory i kolory.

Oprócz wyglądu liczy się jeszcze kilka rzeczy. Jakich? Jak wybrać najlepszą piżamę na czas ciąży?

Najważniejsze cechy piżamy ciążowej

Można znaleźć informacje o tym, że należy przygotować sobie piżamy ciążowe, piżamy do karmienia oraz koszulę na poród. Z uwagi na to, że nasze rozmiary w ciągu dziewięciu miesięcy zmieniają się istotnie, warto dobrze dobierać piżamę – tak, by była komfortowa, a przy tym mogła służyć jak najdłużej. I o ile koszula do porodu jest raczej ubraniem jednorazowego użytku, tyle piżama ciążowa i piżama do karmienia może być jednym i tym samym ubraniem – niekoniecznie musimy kupować osobne.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim, miejmy na uwadze to, że w czasie ciąży stajemy się wrażliwsze na bodźce dotykowe, a co za tym idzie, materiał piżamy musi być jak najdelikatniejszy dla skóry i nie wywoływać podrażnień. Unikamy zatem wszelkiego rodzaju zdobień, koronek, czy dekoracyjnych guziczków, które mogłyby niepotrzebnie obcierać skórę i wywoływać podrażnienia. Liczne fasony piżam ciążowych umożliwiają karmienie maleństwa w sposób wygodny i dyskretny – dobór ostatecznego fasonu jest już kwestią indywidualną.

Najpopularniejsze piżamy ciążowe

Odchodzimy od workowatych, bezkształtnych koszul. Dzisiejsze piżamy ciążowe swoim wyglądem nie różnią się niemal wcale od zwykłych piżam używanych na co dzień. Popularne są eleganckie koszulki w połączeniu z wygodnymi szortami bądź długimi spodniami na chłodniejsze noce. Możemy zdecydować się na komfortowe kombinezony z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, które świetnie sprawdzą się również przy późniejszym karmieniu malucha piersią.

Dyskretnie ukryte w fasonie udogodnienia, takie jak długie rozpięcie na wygodny suwak, czy wykończenie miękką, niewżynającą się gumką to drobne, aczkolwiek szalenie ważne ułatwienia.

Dobierając spodnie od piżamy, warto zwrócić uwagę na niski, nieobciskający pas, oraz na dobór materiału, który dopasuje się do kształtu ciała, lecz nie będzie się zbyt łatwo rozciągał, dzięki czemu spodnie będą mogły służyć jeszcze długo po ciąży.

Piżama damska ciążowa i do karmienia MIRACLE ze sklepu internetowego Rafjolka.pl

Warto zauważyć, iż odchodzimy dziś w dużej mierze od jednoczęściowych piżam ciążowych. Piżamy dwuczęściowe zapewniają dużo większy komfort, zwłaszcza podczas karmienia, często też bardziej pomagają w zapewnieniu młodej matce intymności, której szczególnie będzie potrzebować w szpitalu.

Piżama ciążowa przydatna również po ciąży

Poza kilkoma ułatwiającymi życie detalami, ubrania ciążowe (zwłaszcza wizualnie) nie różnią się dziś niczym od tych, które nosimy zazwyczaj. Wszystko po to, byśmy nawet w tym szczególnym czasie mogły również czuć się dobrze i atrakcyjnie we własnej skórze.

Byśmy czuły, że jeśli chcemy w ciąży założyć zmysłową koszulkę do spania, nic nie stoi na przeszkodzie. Wybieramy po prostu tę, której materiał będzie delikatniejszy dla skóry i przystosowany do zmieniających się wymiarów przyszłej mamy. Kolejnym powodem stosunkowo niewielkich różnic pomiędzy odzieżą ciążową a zwykłą jest fakt, że o ile nie kupiłyśmy zbyt dużych rozmiarów na wyrost, możemy z powodzeniem nosić zakupione rzeczy na co dzień. Wygodna odzież z miękkich materiałów będzie ogromnym ułatwieniem dla młodej mamy w pierwszych miesiącach macierzyństwa.

Dbajmy zatem o swój komfort bez żadnych wyrzutów sumienia, gdyż w tak szczególnym czasie, jak ciąża i karmienie piersią, będziemy go potrzebować dużo więcej niż zazwyczaj.