Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa od UE

Fundusze europejskie szczecin

Każdy właściciel firmy na początku swojej przygody z danym biznesem narzeka na gotówkę. W końcu pieniądze przydają się każdemu. Można je spożytkować na wiele różnych sposobów. Ważna jest choćby reklama danego biznesu. W końcu to tak naprawdę dźwignia handlu.

Co możemy zyskać dzięki dotacjom unijnym?

 W związku z tym dofinansowanie dla firm to naprawdę bardzo ciekawa opcja na zwiększenie swojego budżetu. Może z niej skorzystać każdy właściciel danego przedsiębiorstwa, który spełni określone w regulaminie kryteria. Nie jest też bowiem tak, że każdy może z danej pomocy skorzystać. Trzeba sobie z tego doskonale zdawać sprawę. Jeśli bowiem ktoś jest hegemonem w danej branży, to on raczej nie ma co liczyć na tego typu zapomogę.

pozyskiwanie dofinansowania unijnego

Takie dofinansowania mają bowiem pomagać przede wszystkim początkującym i właścicielom, którzy dopiero startują wraz z prowadzonym przez siebie biznesem. Na pewno jednak trzeba cieszyć się, że w ogóle są dostępne tego typu formy pomocy. Każda złotówka na rozkręcenie biznesu się bardzo przydaje i co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Z pewnością zatem właściciele przedsiębiorstw starają się, aby uzyskać dane dofinansowanie. Na pewno cieszy ich fakt, że w ogóle można się o nie starać. To zawsze podbudowuje i mobilizująco zmusza do dalszego działania. Jak można uzyskać takie dofinansowanie? To już zależy od regulaminu danej pomocy pieniężnej. Trzeba się z nim dokładnie i szczegółowo zaznajomić. Może się bowiem tak okazać, że dana firma nie ma szans go w ogóle uzyskać.

Dotacje unijne nie tylko na rozwój nowych firm

Są bowiem dofinansowania tylko dla nowych firm, które na przykład nie są na rynku dłużej, niż dany okres czasu. Wtedy placówka, która ma dłuższy staż nie będzie mogła ubiegać się o takie dofinansowanie. Dopiero potem należy zacząć gromadzić dokumenty. Zazwyczaj trzeba się za to zabrać stosunkowo wcześnie. Pod żadnym pozorem nie wolno tej czynności zostawiać na ostatni moment. To naprawdę nie jest dobry pomysł. Niektórzy ludzie jednak tak właśnie robią i myślą, że ze wszystkim spokojnie zdążą. Nie zawsze im się jednak to udaje. Potem na pewno jest spore rozczarowanie, bo w końcu za wszystko można było się zabrać dużo wcześniej. Trzeba sobie z tego doskonale zdawać sprawę, zanim będzie za późno.

dofinansowanie unijne na rozwój firm

Jak pozyskać środki z dotacji unijnych?

Warto zatem nie dostawiać wszystkiego na ostatni moment, tylko zabrać się za to odpowiednio wcześnie. Dzięki temu każdy dokument zostanie złożony na czas. Trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre dokumenty nie są wystawiane w danym dniu. Czasami trzeba odczekać określoną ilość czasu. Nie można o tym zapominać. Złożenie wszystkich wymaganych papierków naprawdę wcale nie jest taka prostą sprawą jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Sporo osób bagatelizuje tę kwestię, a potem są oni mocno niepocieszeni, ponieważ nie udało im się otrzymać danej zapomogi finansowej.

W każdym razie trzeba się mocno sprężyć, aby ze wszystkim nie było za późno. Gdy już wszystkie dokumenty są zgromadzone trzeba tylko czekać na decyzję. Każdy ma nadzieję, że będzie ona pozytywna. Nie zawsze tak jednak jest. Czasami ta decyzja jest bowiem negatywna.