Paczki za granicę – czym najtaniej?

pakowanie towaru na palety

Polacy mają to do siebie, że we wszystkim potrafią znaleźć ciemną stronę. A przynajmniej część z nas. Zawsze, gdy w grę wchodzi coś, na co nie mamy wpływu, albo oprócz nas ma jeszcze, co innego, to bierzemy pod uwagę, że coś może pójść nie po naszej myśli.

Ostatnio w związku z tym zacząłem analizować każda możliwą sytuację pod tym kątem. Zacząłem rozważać każdą dziedzinę życia i zastanawiać się, co mogłoby się nie udać (bardzo na przekór, ponieważ w rzeczywistości jestem niepoprawnym optymistą). No i tak od tematu do tematu, dobrnąłem do tematyki mojej pracy, a konkretnie do jej uzależnienia od paru rzeczy (jak na przykład paczki zagraniczne).

Spośród wszystkich rzeczy, jakie mogą się zdarzyć przesyłkom i co może zawalić kurier Irlandia polska, z całą pewnością zniszczenie paczki jest na pierwszym miejscu. Opóźnienie poprzez warunki pogodowe to mój drugi typ. Do tego doliczyłbym jeszcze zamknięcie lotniska z powodu alarmu bombowego i zawał kuriera. A to tylko garstka całej gamy możliwości. Możecie śmiało coś dodać od siebie.

Nie róbcie tego w domu

Zamiast pisać kolejnego z setek poradników „zrób to sam”, których nikt i tak nie czyta w całości, postanowiłem podejść do zagadnienia od drugiej strony. Tak powstał pomysł na tekst pod tytułem „Nie róbcie tego w domu”, który zabiera garść porad, których pod żadnym pozorem nie można stosować. Dzisiejszym tematem antyporadnika jest „Jak sprawić, by nasza paczka nie dotarła na miejsce i jakiś kurier w Anglii odebrał nie tą, co trzeba”.

Choć nad tą drugą częścią tytułu jeszcze muszę się poważnie zastanowić. Ale do rzeczy. Najważniejsze, jeśli chcemy zawalić przesyłkę, to wybrać nieodpowiednią firmę kurierską. W miarę możliwości wybierajmy, więc oferty z jak najgorszymi opiniami w Sieci, dodatkowo pamiętając, że usługa powinna być horrendalnie droga.

Gdy wybierzemy najgorzej jak tylko mogliśmy, koniecznie popełnijmy kilka błędów podczas pakowania, dobierając złe pudełka i zapominając o zabezpieczeniach. Na sam koniec proponowałbym źle je zaadresować, by kurier polska – Irlandia dostarczył ją nie tam, gdzie trzeba. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zawaliliśmy sprawę.

Pakowanie Przesyłek

Wraz ze wzrostem zainteresowanie wylotami do innych krajów europejskich, co raz popularniejsze stają się przesyłki zagraniczne. Przesyłki Anglia – są popularne ze względu na mieszkających tam rodaków. Wszystkie paczki uk powinny być dobrze zapakowane, tak by wytrzymały przelot oraz przede wszystkim kosztowały jak najmniej. Z tego powodu ważne jest, by postarać się o zmniejszenie wymiarów przesyłki.

Oraz wagi, gdyż ona jest równie istotna. Przesyłkę należy zapakować w solidny karton, okleić dobrze taśmą klejącą oraz upewnić się, że elementy wewnątrz nie będą miały zbyt dużo przestrzeni, w której mogłyby się poruszać. Przesyłka ta będzie leciała samolotem, pośród wielu innych paczek. Można także wykorzystać busy z Polski do Anglii, które są tańsze ale równie porządne.

pakujemy paczkę dla kuriera

Niestety może zdarzyć się tak, że będą się przesuwać. Dodatkowo można postarać się o wypełnienie czymś paczki. Najlepiej jakimś w miarę sztywnym materiałem. Folia bąbelkowa będzie równie przydatna dla niektórych elementów, które wymagają dodatkowego zamknięcia.

Jak zapakować duże przedmioty?

Czasami zdarza się, że chcemy wysłać za granicę przedmiot, który nie jest małych rozmiarów. Powinniśmy przygotować się do tego odpowiednio. Na trasie paczki może dojść do turbulencji, więc paczka powinna być odpowiednio zabezpieczona.

Powinniśmy, więc by przesyłki, które chcemy przewieźć dotarły tam w jednym kawałku. Powinniśmy pomyśleć o tym, czy nasz przedmiot jest narażony na uszkodzenia mechaniczne i jak bardzo. Być może będzie wymagać obłożenia go materiałem, który zabezpieczać będzie przed zderzeniami lub przesuwaniem się paczki. Firmy kurierskie zwracają koszty w przypadku poważnych uszkodzeń, ale nie powinniśmy testować ich możliwości przewozowych.

Kłopotu z tym więcej niż to warte. Postarajmy się, więc o zabezpieczenie wszystkich ruchomych części, obłożenie materiałem amortyzującym i zapakowanie przedmiotu w coś izolującego od wilgoci i innych warunków źle wpływających na przedmiot.