Nowoczesna aranżacja kuchni – grafika pod szkłem na ścianie


Szło w aranżacji domu

Szkło staje się coraz częściej używanym materiałem w aranżacji domu. Jego zwolennicy decydują się na szklane kabiny prysznicowe, szklane drzwi, balustrady czy zabudowy. W nowoczesnych domach bardzo często montowane są również szklane ścianki i panele wykorzystywane przede wszystkim w kuchni. Te ostatnie mogą być jednokolorowe lub malowane. Nie brakuje również takich, które wyposażone są z grafikę na szkle. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i gustów klientów. Z całą pewnością jednak, każdy kto ceni sobie takie rozwiązania w rynkowej ofercie znajdzie coś dla siebie.

Panele szklane wykorzystywane w kuchniach

panele szklane poznań

Zastosowanie szkła w kuchni znajduje coraz więcej zwolenników. Są to przede wszystkim ci klienci, którzy stawiają na nowoczesność, ale i praktyczność. Panele szklane są bowiem nie tylko efektownym elementem dekoracyjnym, ale i łatwym w utrzymaniu materiałem. Szkło nie pochłania wilgoci, a jego czyszczenie jest bardzo proste. Podobnie do czyszczenia codziennego luster, które przecież każdy z nas ma w domu. Zazwyczaj montuje się je w przestrzeni między blatem kuchennym, a szafkami. Są jednak i tacy, którzy używają go do dekoracji przestrzeni nad stołem. Niezależnie od rozmieszczenia, paneli szklanych możemy wybrać jednokolorowe produkty, ale i takie których wzory pasują do naszych wnętrz.

Nowoczesna aranżacja kuchni – grafika pod szkłem na ścianie

Idealnym wzbogaceniem nowoczesnej aranżacji kuchennej zdają się być te tafle, które dzięki swym wzorom wprowadzają do kuchni powiew świeżości, a niekiedy nawet odrobiny szaleństwa. W minimalistycznych aranżacjach najczęściej wykorzystywane są te z motywem kawy. Z kolei w kuchniach urządzonych na styl angielski bądź francuski, królują owoce  lub wina. Firmy specjalizujące się w takich rozwiązaniach, na przykład StaGlass z Poznania proponują zarówno panele malowane, jak i panele wyposażone w grafikę pod szkłem.

Dla bardziej wymagających firma proponuje też dodatkowe funkcje – na przykład dodatkowe oświetlenie zamontowanych paneli. Przy jego użyciu tafle stają się źródłem klimatycznego i subtelnego światła, które  pomieszczeniu nadaje niepowtarzalnej atmosfery.

Decyzja o zamontowaniu paneli ściennych

Panel szklany w kuchniiPomysłów na aranżację przy wykorzystaniu szklanych paneli i szklanych ścianek może być tysiące. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Z całą pewnością jednak takowe rozwiązania cechują się szeregiem zalet, których w większości przypadków klasyczne płytki nie są w stanie zapewnić. Te drugie, wyposażone w niezliczoną ilość fug są oczywiście o wiele trudniejsze w utrzymaniu czystości, to po pierwsze. Po drugie, jako rozwiązania tradycyjne, spotykane są w większości domów. Szklane panele natomiast mogą stać się nie tylko efektownym i nowoczesnym elementem dekoracyjnym, ale też materiałem który będzie nasze aranżacje wyróżniał. Wspomniana już mnogość rodzajów, zdobień i kolorów, daje z kolei nieograniczone pole manewru w doborze odpowiednich dla nas rozwiązań. Od jednokolorowych, a nawet matowych wykończeń, po barwne i wzorzyste tafle, idealne dla nieco szalonych i uwielbiających soczyste kolory właścicieli.

Co więcej, montaż paneli ściennych jest bardzo prosty. A firmy, jak wspomniana już wyżej StaGlass zapewniają odpowiednie przycięcie wybranego przez nas materiału, co daje gwarancję tego, że zamówiony produkt będzie idealnie pasował do naszego wnętrza. Nie musimy się więc martwić samodzielnym dopasowywaniem kolejnych tafli. Poza tym kontakt z przedsiębiorstwem, to nie tylko ustalenie odpowiednich wymiarów, ale również praca nad projektem – wszystkie nasze pytania i wątpliwości znajdą więc odpowiedzi i rozwiązania.