Nie chcesz żeby to spotkało Twojego smartfona

smartfon

Zakup smartfona wiąże się przede wszystkim z dużymi kosztami. Sprzęt dobrej jakości, o odpowiednich parametrach, porządnym wyświetlaczu oraz z dodatkowymi funkcjami, może kosztować niemałe pieniądze. Należy jednak pamiętać, że to przedmiot, który w łatwy sposób może się popsuć.
W przypadku smartfonów wystarczy chwila nieuwagi, żeby stracić sprzęt na zawsze. Niektórych elementów nie można naprawić samodzielnie, a serwisanci będą rozkładali ręce. Na całe szczęście większość wad mechanicznych można usunąć. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest im zapobiegać!

Pęknięty ekran – czy zawsze można go wymienić?

Jednym z najczęstszych problemów w telefonach, wynikających z użytkowania i nieostrożności jego właściciela, jest rozbity ekran. Dla niektórych to nie problem, ponieważ znaczna część telefonów działa z rozbitym wyświetlaczem i jedynie brak komfortu w jego użytkowaniu zmusza właścicieli do jego wymiany. Okazuje się jednak, że gwarancja producentów nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i nierzadko rozbity ekran trzeba wymieniać na własną rękę. Niektórzy decydują się samodzielnie zamówić niezbędne do naprawy części, czego efektem nierzadko jest niedziałający dotyk lub kolejne, poważniejsze uszkodzenia. Ten problem można w łatwy sposób usunąć w serwisie, gdzie profesjonaliści obejrzą smartfon, zamówią kompatybilne części i sprawnie naprawią dotykowy ekran.

Telefon po zalaniu wodą – można go uratować?

Po kąpieli naszego telefonu często potrafimy robić niezrozumiałe rzeczy, które na dobre uszkadzają sprzęt. Zalanie telefonu to jeden z problemów, których nie można wyeliminować od razu i często staje się powodem wymiany smartfona na nowszy model. Zazwyczaj po zalaniu telefonu kierujemy się poradami znalezionymi na szybko w Internecie – włożenie smartfona do miski z surowym ryżem nie zawsze się sprawdzi. Należy pamiętać o tym, ze zaraz po wyjęciu urządzenia z wody należy wyjąć baterię i wszystkie karty, a także go nie włączać. Po wytarciu suchą szmatką wszystkich dostępnych miejsc, warto zasięgnąć porady lub pomocy serwisu, który w skuteczny sposób będzie mógł usunąć wodę ze wszystkich podzespołów.

smartfon

Pogwarancyjne problemy z baterią

Smartfony mają to do siebie, że do wielu problemów z ich prawidłowym funkcjonowaniem dochodzi w momencie zakończenia się okresu gwarancji. Użytkownik nie może bezpłatnie wysłać sprzętu do producenta, a jedynie liczyć na umiejętności serwisantów.
Bateria w smartfonach, zwłaszcza w nowszych modelach, jest zamontowana w taki sposób, aby użytkownik nie był w stanie jej wyjąć. Często jednak po kilku miesiącach baterie nie spełniają swojej funkcji poprawnie, przez co konieczne jest częste ładowanie smartfona. W niektórych przypadkach problem jest bardziej skomplikowany – nie działa wejście do gniazda ładowania. Samodzielna naprawa urządzenia jest niemożliwa dla przeciętnego użytkownika, więc pozostaje wysłanie telefonu do dobrego serwisu. Niektóre z nich, jak na przykład serwis IT-Care, gwarantują możliwość wymiany baterii, która teoretycznie jest niewymienialna, w korzystnej cenie. Dzięki pomocy serwisu wymiana ulubionego urządzenia na nowy smartfon wcale nie będzie konieczna.

Smartfon – jak skutecznie o niego dbać?

Smartfony to urządzenia, bez których współcześnie nie jesteśmy w stanie się obyć. Stają się zarówno pomocne w codziennym życiu i obowiązkach, jak i stanowią świetny sposób rozrywki. Warto o nie dbać, chroniąc przed upadkiem czy kąpielą w wodzie. Jeśli natomiast przypadkowo uszkodzimy swojego smartfona – zawsze można go naprawić. Warto zasięgnąć pomocy w profesjonalnym serwisie, który szybko znajdzie źródło problemu i skutecznie go wyeliminuje.