Najważniejsze zalety serwisu Ford

serwis ford

Poszukując właściwego serwisu dla naszego samochodu marki Ford, zależy nam by korzystano z dedykowanych mu podzespołów, tak by żywotność pojazdu była jak najdłuższa. Warto więc zastanowić się nad miejsce, do którego oddajemy samochód. Istnieje wiele możliwości. Możemy zostawić nasz samochód u mechanika, który zajmuje się wszystkimi markami samochodów, ale też u specjalisty w autoryzowanym lub nieautoryzowanym serwisie Forda. Ta ostatnia opcja zdaje się być najlepszą, ponieważ w niskiej cenie, możemy uzyskać wysokiej jakości usługi.

Serwis Forda zatrudnia wykwalifikowanych pracowników

Wybierając na nasz warsztat samochodowy nieautoryzowany serwis Forda — możemy mieć pewność, że trafi on w dobre ręce. W serwisach specjalizujących się w jednej marce pracują najczęściej jej pasjonaci. Dlatego możemy być spokojni o jakość wykonanych usług. Szeroka wiedza z zakresu mechaniki pojazdów Forda oraz doświadczenie — pozwalają na perfekcyjne rozwiązanie każdej usterki, nawet tej nieoczywistej. Dodatkowo mechanicy pracujący w nieautoryzowanym serwisie Forda będą nam służyć poradą, jak zadbać o nasz pojazd, by jego żywotność była jak najdłuższa.

Z jakich części korzystają serwisy Forda?

Wybierając mechanika zastanawiamy się, z jakich części korzystają serwisy Forda. Niestety w serwisach niededykowanych marce serwisanci wybierają często części, które w rzeczywistości nie są dopasowane do naszego modelu samochodu, ani marki. Dlatego warto wybrać serwis Forda, bo właśnie w ten sposób możemy być pewni, że do naszego pojazdu trafią części mu dedykowane. Miejmy też na uwadze, że salony autoryzowane i nieautoryzowane korzystają z oryginalnych części Forda, w odróżnieniu od serwisów niededykowanych konkretnej marce. Pomiędzy usługą wykonaną w serwisie autoryzowanym a nieautoryzowanym Forda różnica polegać będzie na różnicy w cenie, która wynika ze standaryzacji salonów autoryzowanych, a nie jakości wykonanej usługi czy zakupionej części.

Lokalizacja

Niezależny serwis fordSerwisy nieautoryzowane Forda znajdują się najczęściej w pobliżu miast. Na przykład jeden mieści się w pobliżu Bytomia i Chorzowa. Niewielka odległość od miasta i bliskość obwodnicy lub autostrady pozwala na dogodny dojazd do wybranego serwisu. Warto więc rozejrzeć się, gdzie w okolicy mieści się serwis Forda. Możemy także zapytać znajomych i sprawdzić opinie w internecie, by wybrać opcję możliwie najlepszą.

Czy serwisy Forda zapewniają kompleksową opiekę nad samochodem?

Udając się do niezależnego serwisu Forda możemy zarówno zadbać o odpowiedni klimat w kabinie dokonując serwisu klimatyzacji. Nieautoryzowane serwisy Forda zapewniają dezynfekcję układu oraz sprawdzenie jego elementów technicznych. Mamy możliwość też dobrania i zamontowania najlepszych opon do jazdy sezonowej. Serwisy posiadają często również możliwość naprawy uszkodzonego ogumienia. Rzecz jasna dostępne są także klastyczne usługi z zakresu mechaniki samochodowej, takie jak sprawdzenie i naprawy zawieszenia, układu kierowniczego, hamulców czy też układu paliwowego (Common Rail). Serwisy nieautoryzowane zapewniają również usługi diagnostyczne. Korzystając z komputera diagnostycznego w szybki i bezbłędny sposób sprawdzą dla nas przyczyny kłopotów z pojazdem. Kolejną usługą jest możliwość wykonania profesjonalnego przeglądu okresowego zgodnego z zaleceniami producenta. Oczywiście istnieje także opcja dokupienia akcesoriów dedykowanych Fordowi, takich jak czujniki parkowania. Jeśli nasza tapicerka wymaga pielęgnacji — serwis wykona ją dla nas. Podnosząc estetykę samochodu zwiększamy też jego wartość. Każdy silnik posiada możliwość jego lekkiej modyfikacji. Zmieniając fabryczne oprogramowanie producenta, które steruje możliwymi osiągami silnika — jesteśmy w stanie niskim kosztem podnieść jego wydajność. Taka usługa nazywa się chip tuning.