Najważniejsze ubranka dla niemowlaka, które przydadzą się do wyprawki dla dziecka


Przyjście dziecka na świat to niesamowity i radosny czas dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać, że ten dzień wymaga wielu miesięcy przygotowań – nie tylko pod kątem technicznym zajmowania się niemowlakiem, ale również poprzez kupienie mu odpowiedniej wyprawki. Wózek, nosidełko oraz łóżeczko to tylko podstawy. W pierwszych tygodniach życia dziecka niezwykle istotne jest to, w co będzie ubierane. Jakie ubranka dla niemowlaka wybrać?

Większość rodziców wyprawkę dla swojego dziecka planuje z dużym wyprzedzeniem, głównie dlatego, że musi być ona przemyślana. Warto przy tym odpowiedzieć sobie na takie pytania jak z czego powinna składać się garderoba noworodka, a także z jakich materiałów kupować ubranka. O czym należy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup najważniejszych ubranek dla niemowlaka?

Bezpieczne ubranka dla noworodka – jaki materiał wybrać?

Z racji tego, że skóra dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa, warto postawić na naturalne materiały, które dodatkowo jej nie podrażnią. Najlepsze sklepy z odzieżą dla dzieci, zajmujące się sprzedażą wyprawek dla niemowlaków oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów, stawiają właśnie na naturalne, najczęściej bawełniane materiały.

Bawełna jest delikatna dla skóry dziecka, nie podrażnia jej, a dodatkowo daje możliwość swobodnego przepływu powietrza. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w pierwszych tygodniach.

Szczególnie polecane są również ubranka wykonane z włókna bambusowego, wyróżniające się swoim antyseptycznym działaniem. Miękki materiał będzie idealnie przylegał do ciała dziecka.

ubranka dla dzieci, śpiochy
Kompletna wyprawka dla niemowlaka zdecydowanie ułatwi opiekę nad nowym członkiem rodziny.

 

Wyprawka dla dziecka – najważniejsze ubranka

Kompletując wyprawkę dla dziecka warto postawić na różnorodność. Należy również pamiętać o praktycznych rozwiązaniach, jak i dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Nie można zapomnieć, że niemowlaki bardzo szybko wyrastają ze swoich pierwszych ubranek, dlatego jeśli chcemy, aby śpioszki czy body posłużyły dłużej – lepiej wybrać ubranka w większych rozmiarach.

Wybierając najważniejsze ubranka, które sprawdzą się w pierwszych tygodniach lub nawet miesiącach życia dziecka, można zdecydować się na samodzielne skompletowanie garderoby. Na pewno przydatne będzie kilka kompletów śpioszków z kaftanikami. Dzięki temu dziecku zawsze będzie cieplutko. Istotne są również tzw. „półśpiochy”, które nakłada się na krótkie body, aby zapewnić maluszkowi maksymalny komfort.

Wielu rodziców wybiera jednak gotowe zestawy ubranek dla dziecka. W ten sposób zyskują pewność, że o niczym nie zapomną, a wszystko, co niezbędne zawsze będą mieli pod ręką. Najczęściej w skład takiego kompletu wchodzą małe śpioszki, kaftanik, zestaw czapeczek, kilka koszulek i półśpiochy. W rozszerzonych kompletach można znaleźć również kilka par łapek. Taki zestaw stanowi nie tylko praktyczne rozwiązanie dla rodziców, ale również jest to doskonały pomysł na prezent.

Jakie ubranka dla niemowlaka – praktyczne rozwiązania

Podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób ubierania i zapinania poszczególnych komponentów zestawu. Z racji tego, że niemowlaki są delikatne, a część rodziców nie ma doświadczenia w przebieraniu noworodków, warto postawić na proste, praktyczne rozwiązania. Śpioszki oraz body powinny zapinać się na napy w kroku. Zapięcie na napy sprawdzi się także w kaftanikach oraz koszulkach przy kołnierzyku. Natomiast dobrze jeśli półśpiochy są wyposażone w gumkę, ułatwiającą naciąganie oraz poprawianie w ciągu dnia.

Mimo tego, że skompletowanie najważniejszych ubranek dla niemowlaka wcale nie jest takie proste, wielu producentów odzieży dziecięcej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i wprowadza do sprzedaży gotowe i łatwe rozwiązania ubranek, które wykonane są z bezpiecznych i wysokiej jakości materiałów.