Najlepsze modele native instruments – na co zwracać uwagę?

native komplete studio

Zajmując się profesjonalnym tworzeniem muzyki w XXI wieku, trzeba liczyć się z tym, że podstawowy sprzęt już nie wystarczy. Nieustanny rozwój nowych rozwiązań, poprawiających jakość pracy i końcowego brzmienia gotowych kompozycji sprawia, że ważne jest rozszerzanie zasobów posiadanych narzędzi. Naprzeciw tej potrzebie wychodzą produkty Native Instruments. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jak bardzo są przydatne?

Garść informacji o Native Instruments

Native Instruments to założona w 1996 roku w Berlinie firma, zajmująca się dostarczaniem wysokiej jakości oprogramowania muzycznego i kompatybilnego z nim sprzętu, z którego korzystać dziś mogą piosenkarze, vlogerzy, monterzy dźwięku i wszyscy inni, którzy mają zapotrzebowanie na tego typu ekwipunek. Oferowane są różnorodne sprzęty, kontrolujące jakość dźwięków, z których skorzystać mogą osoby tworzące praktycznie każdy rodzaj muzyki.

Native Instruments – najbardziej przydatne produkty

Komponując utwory, potrzebujesz narzędzi sterujących całym procesem. Pomoże Ci w tym m.in. KOMPLETE AUDIO 2 interfejs. Doskonała jakość w przystępnej cenie to całkiem duża zaleta. Oferowane parametry to 192 kHz/24 bity i najnowsze przetworniki, które stwarzają możliwość tworzenia nagrań stereo. Interfejs oferuje także oprogramowanie Phantom, wraz z pakietem oprogramowania Machine Essential oraz pełną biblioteką brzmień, którymi możesz bardzo ubogacić swoje kompozycje. Narzędzia służące do obróbki audio są na najwyższym poziomie, a duże możliwości wbudowanego potencjometru pozwalają na wygodne kontrolowanie zarówno poziomu głośności, jak i stopnia słyszalności playbacku w trakcie odtwarzania utworu.

Innym, wartym uwagi sprzętem jest KOMPLETE KONTROL A25 klawiatura z oprogramowaniem. Inteligentna klawiatura pozwala na skuteczne kontrolowanie wszystkich instrumentów, wykorzystywanych przy produkcji nowych brzmień. Inteligentny kontroler MIDI idealnie współpracuje z instrumentami wirtualnymi i tworzonymi efektami. Oprogramowanie Complete Control pozwala na szybkie wyszukiwanie najbardziej pożądanych brzmień i odsłuchiwanie ich próbek, a wygodny, 4-kierunkowy joystick ułatwia cały proces wyszukiwania jeszcze bardziej. Atrakcyjna funkcja Smart Play pozwala na kontrolę skali i progresji akordów za pomocą tylko jednego klawisza. Zastosowanie 8 pokręteł o dużej czułości na dotyk umożliwia precyzyjne dostrojenie brzmienia do bieżących potrzeb. Klawiatura ta jest idealnym początkiem przygody ze sprzętem oferowanym przez Native Instruments.

native instruments

Co przyda się DJ-owi? Uniwersalność Native Instruments

Pragniesz zostać DJ-em? Będziesz potrzebować do tego profesjonalnego sprzętu, aby każda prowadzona przez Ciebie impreza była sukcesem. Wypróbuj TRAKTOR KONTROL S2 MK3, będący przedstawicielem sprzętu w systemie dwukanałowym, który daje możliwość tworzenia najlepszego brzmienia w każdej sytuacji. Dzięki kontrolerowi możesz miksować utwory zarówno z użyciem klasycznej techniki spin-to-nudge, jak i scratch. Zastosowanie oprogramowania TRAKTOR PRO 3 gwarantuje najlepsze dostępne obecnie na rynku brzmienie. Możesz wybierać spośród 40 dostępnych efektów, wzbogacając utwory poprzez techniki takie jak looping, beatjump oraz wiele innych. Nowy interfejs użytkownika został perfekcyjnie dostosowany do klubowych warunków.

A może dopiero się uczysz miksować utwory? Sprawdź, jak będzie Ci służyć Native Instruments MASCHINE MIKRO MK3, który jest idealnym sprzętem wprowadzającym w tajniki świata muzycznego. Największą zaletą sprzętu jest to, że wcale nie musisz go podłączać do komputera, a i tak stworzysz unikatowe brzmienia, szkice piosenek i stworzysz swoją prywatną, bogatą bibliotekę brzmień. Ten niewielki kontroler ma w sobie ogromny potencjał dzięki temu, że łączy elastyczność wykorzystania z wysokiej jakości oprogramowaniem software. Duże, czułe na dotyk pady dodatkowo uprzyjemniają tworzenie autorskich kompozycji.