XXI wiek to czas, w którym stale poszukuje się innowacji w pracach budowlanych. Dzięki temu projekty z zakresu budownictwa będą coraz bardziej rentowne, co powinno przełożyć się na spadek kosztów prac prowadzonych z tego tytułu. Do użytecznych rozwiązań, które są w stanie zoptymalizować koszty operacyjne, zalicza się między innymi Silka Tempo. Na czym polega ten system?
Silka Tempo – jakie korzyści daje stosowanie tej metody prac na placu budowy?
Silka Tempo to materiał wapienno-piaskowy, który jest dostępny na rynku w postaci bloków silikatowych w różnych rozmiarach. Taka forma budulca oznacza liczne korzyści i ułatwienia podczas codziennej pracy.
Nie ma nic dziwnego w tym, że bloczki Silka Tempo to materiał, który jest w ostatnich latach coraz chętniej stosowany na placu budowy. Taki stan rzeczy wynika z licznych zalet i korzyści, które przynosi to rozwiązanie. O jakich atutach jest mowa? Poniżej zostały przedstawione niektóre z nich:
- opłacalność finansowa,
- krótszy czas budowy,
- izolacja dźwiękowa oraz termiczna,
- wytrzymałość.
-
Opłacalność finansowa
Jednym z głównych kryteriów oceny projektu budowlanego jest zysk. To właśnie od kwestii finansowych zależy, czy prace na placu budowy odbędą się zgodnie z planem. Aspekt finansowy to jeden z głównych atutów związanych z Silka Tempo. Wynika to zarówno z faktu, że materiały budowlane nie należą do szczególnie drogich, jak i tego, że dzięki Silka Tempo znacznie przyspiesza tempo prac. W efekcie, koszt wynagrodzeń znacząco się obniża.
-
Krótszy czas budowy
Skrócenie czasu trwania prac na placu budowy to kolejna z ważnych zalet, jakie wynikają ze stosowania Silka Tempo. Badania i analizy w tym zakresie są różne, ale wiele z nich wskazuje na to, że budulec Silka Tempo w dużej mierze przekłada się na przyspieszenie tempa prac budowlanych. Zgodnie z niektórymi wyliczeniami czas pracy jest nawet kilka razy krótszy, niż ma to miejsce w przypadku standardowych metod działania.
W zależności od rodzaju wyposażenia wykorzystywanego przez ekipę remontową, a także doświadczenia i kwalifikacji robotników, może okazać się, że złożona z 2 osób ekipa jest w stanie wykonywać tyle pracy, co 7 pracowników stosujących tradycyjne rozwiązania. Dzięki Silka Tempo możliwe jest przygotowanie nawet 50 m2 ściany w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego. Są to imponujące wyniki – nie będzie przesadą stwierdzenie, że Silka Tempo to swego rodzaju rewolucja w branży budowlanej.
-
Izolacja dźwiękowa oraz termiczna
Kolejną z zalet, na które zwraca się uwagę w związku z Silka Tempo, jest fakt, że opisywany budulec cechuje się dobrą izolacyjnością akustyczną (dźwiękową) oraz termiczną. Jeśli chodzi o pierwszą z kategorii, taka korzyść wynika głównie z wysokiego poziomu ciężaru powierzchniowego – wynosi on co najmniej 300-350 kilogramów na metr kwadratowy. Dzięki temu ściany z Silka Tempo, które nie przepuszczają dźwięku, są często spotykane nie tylko w mieszkaniach, ale także hotelach, ośrodkach wypoczynkowych itp.
System Silka Tempo to także niższe ryzyko powstawania mostków termicznych. Jest to ważna korzyść, ponieważ mostki termiczne to wciąż dość częsty problem w branży budowlanej. Na szczęście możliwe jest jego uniknięcie – taki stan rzeczy wynika z jednorodnej powierzchni ściany.
-
Wytrzymałość
Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne to kolejna z zalet tego rozwiązania. Silka Tempo to budulec, który cechuje się wytrzymałością na poziomie 25N na mm2. Taki stan rzeczy oznacza, że w wielu przypadkach nie jest konieczne montowanie dodatkowych elementów wzmacniających, w tym na przykład wzmocnień na słupach, estakadach itp. Dzięki temu firma budowlana oszczędza czas oraz pieniądze – zasoby te można przeznaczyć na inne rodzaje prac.
Wykorzystanie Silka Tempo przy inwestycjach budowlanych
Praca z Silka Tempo to potencjalne spore korzyści dla firmy budowlanej. Aby jednak móc cieszyć się tymi zaletami, konieczne jest korzystanie z profesjonalnego sprzętu. Do rozwiązań w tej kategorii należy m.in. uchwyt dźwigowy do Silki Tempo.