Monitoring – jakie są jego główne zalety?

montaż monitoringu warszawa

Monitoring jest systemem, który obecnie działa praktycznie wszędzie. Małe i większe miasta, w różnych miejscach umieszczają kamery, których zadaniem jest rejestrowanie wydarzeń wokół. Obecnie, monitoring jest znacznie lepszy niż zaledwie kilka lat temu. Nagrywanie w wysokiej jakości daje możliwość uchwycenia twarzy w przypadku dokonania kradzieży lub nawet przestępstwa. Monitorowanie miasta, galerii handlowych oraz prywatnych posesji, służy w znacznej większości bezpieczeństwu.

 

Najważniejsze cele monitoringu

W znacznej większości, celem umieszczenia kamery w danym miejscu jest zapewnienie bezpieczeństwa tym osobom, które tam przebywają. Umieszczanie kamer w miejscach publicznych pozwala na uwiecznienie niektórych momentów.
Wiele jest systemów monitorowania, które pozwalają na nagrywanie i zapisywanie wydarzeń np. z doby lub z dłuższego okresu czasu. Poza tym, znaczna większość systemów ukazuje na bieżąco wydarzenia z konkretnych kamer. Wydarzenia te są widoczne dla pracowników ochrony i znajdują się w centralnych biurach.
Dziś, mając dostęp do coraz lepszych technologii, bardzo łatwo jest wykrywać zagrożenia, obserwować na bieżąco sytuację w sklepie, na parkingu oraz w innych miejscach. Coraz wyższa jakość kamer i lepsza wydajność systemów monitoringu, pozwolą nam bezpiecznie i we właściwy sposób zarządzać firmą lub miejscem, którego jesteśmy właścicielami.
Monitoring, jako jedna z głównych form zabezpieczeń, sprawdza się od lat najlepiej. Główną cechą monitorowania danej przestrzeni jest to, że nic nie umknie uwagom kamer. Poprzez nagrywanie wydarzeń i ich uważne obserwowanie, możliwe są szybkie reakcje na sytuacje zagrażające danemu miejscu oraz wszystkim osobom, które w nich przebywają.

montaż kamer warszawa

Zalety monitoringu

Dzisiaj, kamery znajdują się prawie wszędzie, zwłaszcza w większych miastach. Monitorowane są publiczne powierzchnie, rynki miasta, przystanki autobusowe oraz sklepy czy centra handlowe.

  • Zapewnienie bezpieczeństwa – wiedząc, że w danym miejscu znajduje się rozbudowany system monitoringu, osoby mające złe zamiary, zachowają dystans. Dzięki obecności kamer, znacznie ograniczyła się liczba wykroczeń i przestępstw. Dziś, moc kamer i tzw. zoom jest na tyle silny, że uchwyci twarze sprawców bardzo dokładnie.
  • Materiał dowodowy – nagrania z kamer często mogą być dowodem w sprawie. Znaczna większość kamer ma funkcje nagrywania z zapisywaniem wydarzeń z danego okresu czasu.
    Oprócz tego, nagrany materiał może posłużyć jako dowód błędu pracownika lub winę osoby postronnej. Nagrywane zachowania niektórych osób mogą stanowić niepodważalny dowód w sprawie.
  • Zwiększenie świadomości obserwowania – wiele osób, które pracują w obecności kamer, bardziej uważają na to, by nie popełnić błędów. Kamery bowiem często mają również funkcję obserwowania pracowników i kontrolowania ich pracy.
  • Wykrywanie niebezpieczeństwa – niezależnie w jakim miejscu jest stosowana kamera – osoba odpowiedzialna za obserwowanie nagrań, może zauważyć dzięki kamerom niebezpieczne zdarzenia. Zagrożenia w postaci włamywaczy, przestępców lub innych osób, mogą zostać szybko udaremnione dzięki nagraniom.
  • Sprawniejsza praca – w miejscach pracy, gdzie stosowane są kamery, zwiększa się poczucie odpowiedzialności wśród pracowników. Jeśli czujemy, że nasz zły ruch może zostać zauważony przez osobę, która przegląda nagrania, mamy się bardziej na baczności.

Wszelkie wypadki w pracy, niestabilność maszyn czy urządzeń oraz inne niebezpieczne wydarzenia, mogą zostać nagrane dzięki kamerom. Poprzez dysponowanie nagraniami, każdy właściciel zakładu lub pracownik, może ubiegać się o odszkodowanie lub o rekompensatę w innej formie. Dowód, jaki stanowi nagranie z monitoringu, jest bowiem niezaprzeczalny.

 


Jesteś zainteresowany montażem kamer i monitoringu na terenie Warszawy? Sprawdź w takim razie ofertę firmy Zuhab – www.obserwuj.com/monitoring