Kto może ćwiczyć krav magę?

sztuki walki legnica

Krav maga jest prawdopodobnie jedną z najbardziej śmiertelnych dyscyplin sztuk walki na świecie. Ten oficjalny system samoobrony Sił Obronnych Izraela nazywany jest „Sztuką przetrwania”. To dyscyplina sztuk walki, która łączy boks, judo, jiu-jitsu i aikido. W ostatnich dziesięcioleciach coraz więcej hollywoodzkich filmów włączało krav magę w sceny walki np. Skyfall, Collateral, Blood Diamond. To spowodowało gwałtowny wzrost popularności i wzrost popytu na szkolenie z krav magi we Wrocławiu i Legnicy.

Kto może ćwiczyć krav magę?

Tak skuteczny i prestiżowy sposób walki może się dla osób niezaznajomionych z krav magą wydawać się niezwykle skomplikowany i wymagający. Jednak w rzeczywistości ten system samoobrony może być praktykowany przez każdego. Nie ma znaczenia tutaj nasz wzrost, waga, siła czy poziom sprawności fizycznej. Odpowiedz na pytanie „kto może ćwiczyć krav magę” brzmi: każdy. Stąd tak ogromne zainteresowanie nim we Wrocławiu czy Legnicy.

Wspaniałą rzeczą w tej dyscyplinie sztuk walki jest to, że skupia się na prostych i praktycznych technikach dostosowanych do scenariuszy z życia, a do zdobycia biegłości nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia w sztukach walki.

Jakie korzyści oferuje krav maga?

Przede wszystkim krav maga to wspaniałe ćwiczenie. W tej sztuce samooobrony możemy  użyć wszystkiego, co mamy do dyspozycji, jako broni, w tym naszego ciała. Na każdych zajęciach, niezależnie od poziomu zaawansowania, przejdziemy zestaw rozgrzewek, ćwiczeń siłowych oraz kombinację ćwiczeń interwałowych. Te intensywne treningi ostatecznie pomogą nam wykorzystać techniki, których się uczymy, najbardziej efektywnie. Dodatkowym zyskiem dla nas będzie to, że poprawi to też naszą kondycję i sprawi, że będziemy w formie.

Wraz z naszymi postępami na treningach zwiększą się nasze umiejętności samoobrony. Dzięki temu będziemy czuli się znacznie silniejsi i zyskamy dodatkową pewność siebie. Jeżeli konsekwentnie będziemy trzymać się naszego planu treningów prawdopodobnie poczujemy, że jesteśmy w stanie podjąć się każdego wyzwania przed którym stawia nas życie.

Krav maga zwiększa świadomość. Oczekuje się, że osoby praktykujące tą sztukę walki będą w stanie wykorzystać swoje umiejętności techniczne i polegać na instynkcie, kiedy zostaną gwałtownie zaatakowane. Na krav madze będziemy rozwijać zarówno nasze ciało, jak i głowę.

sztuki walki wrocław
Sprawdź ofertę Krav Gym z Wrocławia i Legnicy!

Historia krav magi

Powstanie krav magi wiąże się z młodym sportowcem węgiersko-żydowskim – Imi Lichtenfeldem. To znany bokser, zapaśnik i gimnastyk który, stworzył coś, co uważano za podstawę krav magi, aby pomóc chronić żydowską społeczność kraju przed zagrożeniem ze strony grup antysemickich, które zdobyły władzę w epoce przed II wojną światową .

Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności z zakresu sztuk walki, wraz z grupą młodych mężczyzn, których wyszkolił, był w stanie efektywnie wykorzystywać krav magę, aby unieszkodliwić i zneutralizować wiele brutalnych ataków skierowanych na żydowskich obywateli na tym terenie.

Pomimo ich najlepszych wysiłków, ruchy antysemickie stały się powszechne. Tak jak wielu innych Żydów, Imi uciekł do Palestyny, gdzie wstąpił do Haganah, żydowskiej organizacji paramilitarnej w brytyjskim mandacie Palestyny, która stała się rdzeniem izraelskich sił obronnych.

W 1948 r. Izrael otrzymał państwowość od Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym czasie Imi został mianowany głównym instruktorem sprawności fizycznej i otrzymał zadanie stworzenia systemu szkolenia bojowego dla rekrutów. Ponieważ Imi miał tylko 3 tygodnie na przeszkolenie każdej grupy rekrutów, opracował prosty, wydajny i skuteczny system samoobrony, który można zastosować w sytuacjach bojowych – system, który znamy dziś jako Krav Maga.