Kontakt z pacjentem przez mobilną aplikację

program do obsługi gabinetu ginekologicznego

Dopasowanie możliwości prowadzenia gabinetu lekarskiego do obecnych standardów życia to coraz większy priorytet. Korzystają na tym obie strony, zarówno lekarz, jak i pacjent.

Możliwość kontaktu z pacjentami na odległość nie zastąpi tradycyjnej wizyty lekarskiej, lecz okazuje się bardzo przydatne w niektórych przypadkach. Jakie to są przypadki?

Kiedy warto kontaktować się poprzez aplikację?

Czasem pacjenci pragną uzyskać pewne informacje na temat stanu swojego zdrowia, szybko odebrać wyniki swoich badań lub potwierdzić albo odwołać wizytę.

W tradycyjnym systemie trzeba korzystać z nie zawsze dostępnej linii telefonicznej lub czasem nawet czekać na swoją kolej na wejście do gabinetu w przychodni, co może zajmować sporo czasu. Jest to tym bardziej irytujące, że wizyta zajęłaby mniej niż 5 minut, podczas gdy osoby wchodzące wcześniej nieraz przebywają w gabinecie nawet do 20 minut. Możliwość skorzystania z aplikacji zapobiega takim sytuacjom.

Wgrana do systemu aplikacja dostępna jest zawsze i wszędzie. Korzystamy z niej w domowym zaciszu bądź w podróży lub w dowolnym innym miejscu. Cała operacja zalogowania się i sprawdzenia potrzebnych informacji sprowadza się do kilku chwil. W ten sam sposób przeprowadzić można potwierdzenie lub odwołanie wizyty.

Aplikacje internetowe to ogromne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i wszystkich innych, którzy z różnych powodów mają stałe lub tymczasowe problemy ze sprawnym przemieszczaniem się.

aplikacja medyczna dla lekarzy

Czasem trzeba do pewnego stopnia ograniczyć jakąkolwiek aktywność ruchową, co tworzy problem z dotarciem do przychodni. Z pomocą przychodzi wówczas aplikacja mobilna, dająca możliwość samodzielnego sprawdzenia takich dokumentów, jak dzienniczek ciąży lub historii oceny bólu oraz wielu innych. Czasem lekarz może zaznaczyć specjalne adnotacje z zaleceniami odnośnie dalszego postępowania, co również usprawnia kontakt na linii lekarz – pacjent.

Dane pacjentów w aplikacji są całkowicie bezpieczne. Korzystanie z systemów dostarczanych przez zaufane firmy oraz zastosowane w oprogramowaniu zabezpieczenia to pełna gwarancja ochrony przed niespodziewanym atakiem hakerskim. Dane udostępnione przychodni w formie wirtualnej są o wiele sprawniej przetwarzane, dzięki czemu może ona działać sprawniej, zmniejszając długość kolejek i czas oczekiwania.

Aplikacje z korzyścią dla dużych i małych placówek

Wbrew pozorom, aplikacje mobilne do zarządzania gabinetem lekarskim dobrze sprawdzą się nie tylko w małych, lecz tez i większych placówkach. W tym drugim przypadku są one nawet jeszcze bardziej wskazane, lecz nie zawsze wciela się je w życie, z obawy o zamieszanie spowodowane nowością w systemie zarządzania ośrodkiem, wiążące się z koniecznością przeszkolenia dużej ilości osób.

aplikacja medyczna

Czasem faktycznie stanowi to problem. Jednak przy sprawnej organizacji, zawirowania są tymczasowe i już po tygodniu lub dwóch sytuacja powinna stopniowo wracać do normy, a wprowadzone usprawnienia pozwolą na szybkie nadrobienie powstałych w czasie zmian zaległości.

Internetowy system zarządzania ośrodkiem znacznie usprawnia pracę zarówno mniejszych, jak i większych ośrodków zdrowia. Wychodzi on naprzeciw współczesnym potrzebom pacjentów i personelu. Powszechny dziś problem ze sprawnym dostępem do lekarzy oraz długim oczekiwaniem w kolejkach może być znacznie zniwelowany właśnie za pomocą aplikacji mobilnych.

Dobrym wyborem jest aplikacja CleverMED, która została opracowana we współpracy z renomowanymi lekarzami, dzięki czemu jest ona dostosowana do realiów polskiej służby zdrowia oraz umożliwia bieżące uaktualnianie w razie znaczących zmian w prawie, liście refundowanych leków lub innych zmian natury technicznej.