Kierowcy z prawem jazdy kategorii C oraz CE

praca kierowca anglia ce

Kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów dostawczych oraz tirów są cenionymi pracownikami – transport samochodowy jest istotną częścią rynku usług transportowych, dlatego poszukiwani są kierowcy do pracy także poza Polską – na przykład w Anglii.

Kierowca C i jego możliwości

Osoba posiadająca prawo jazdy kategorii C, jest upoważniona do prowadzenia pojazdów służących do załadunku. Kierowca taki może więc kierować ciężarówką. Maksymalna waga przewożonego towaru nie może jednak przekroczyć 750 kilogramów. Obecnie, kategoria C jest jedną z najbardziej pożądanych. Często bowiem właściciele fabryk mebli, wielkich koncernów farmaceutycznych czy medycznych, poszukują doświadczonego kierowcy z tym typem prawa jazdy. Rozwożenie towaru jest możliwe tylko za pomocą tirów – są one bowiem pakowne i wytrzymałe. Kierowcy natomiast mogą jeździć wiele godzin długie trasy. Niekiedy zawodowi kierowcy otrzymują zlecenia polegające na przewiezieniu danego towaru na koniec innego kraju. Kierowcy z prawem jazdy kategorii C często też zatrudniani są do mniejszych firm, autorskich sklepów czy większych restauracji/ sieci restauracji. Tir jest wymagającym pojazdem – nie każdy jest upoważniony do prowadzeni tira, dlatego też dziś posiadanie prawa jazdy kategorii C może ułatwić nam znalezienie pracy.praca kierowca ce

Kierowca C+E – czym różni się od kierowcy C?

Prawo jazdy kategorii C+E pozwala nam jeździć tirem, do którego dodatkowo podłączona jest przyczepa. Prowadzenie takiego samochodu ciężarowego jest szczególnie wymagającym zadaniem. By legalnie wykonywać zawód kierowcy, konieczne jest zdanie prawa jazdy kategorii C+E. Dziś, praktycznie w każdym ośrodku nauki jazdy możemy wyrobić sobie prawo jazdy tej kategorii. Poszukiwani są również kierowcy mający prawo jazdy tej kategorii. Najczęściej możemy natknąć się na ogłoszenia pracy za granicą. Kierowcy C+E przewożą towar ważący dużo ponad tonę, dlatego kandydaci na zawodowych kierowców muszą odznaczać się ostrożnością w trakcie jazdy i znakomitą znajomością zasad ruchu drogowego.

Zarówno kierowcy C, jak i kierowcy C+E, mogą liczyć na wiele atrakcyjnych ofert pracy. Zazwyczaj ich umiejętności są cenione w hurtowniach i koncernach różnego rodzaju. Ważne jest bowiem, by towar wychodzący z hurtowni, był odpowiednio dostarczony. Dodatkowo, kierowca taki ma za zadanie nie tylko zawieźć towar w dane miejsce. Jego jazda musi być na tyle ostrożna, by nic się nie stało/ nie pękło itp., w środku pojazdu. Właściciele firm kurierskich, hurtowni spożywczych czy odzieżowych, koncernów farmaceutycznych i kosmetycznych, muszą więc współpracować z zaufaną firmą kierowców zawodowych. Zlecenia, jakie otrzymują kierowcy, mogą by przeróżne. Jedne trwają do tygodnia, inne jeden dzień. Dodatkowo – w trakcie jednego zlecenia, możliwe jest przewiezienie całej tony towaru, a w niektórych przypadkach kierowcy są zatrudniani do dostarczenia klientowi paru mebli. Tak więc, kierowcy C i C+E mogą liczyć nie tylko na dobrą pracę, ale i różnorodną i ciekawą. W dzisiejszych czasach firm przybywa, wielu kierowców posiada prawo jazdy kategorii C i C+E, dlatego też rośnie również liczba zleceń.