Kancelaria prawna jest niezwykle popularnym oraz elitarnym biznesem. Firmy tego typu pojawiają w zasadzie jak grzyby po deszczu. Szczególnie ich wzrost pojawia się w większych aglomeracjach. Tak naprawdę tyle ile jest dziedzin prawa tyle jest rodzajów kancelarii. Należy na tym etapie wspomnieć, że kancelarię adwokacką może założyć tylko i wyłącznie absolwent kierunków prawniczych oraz pokrewnych. Po odbyciu aplikacji zawodowej mamy szansę na otworzeniu własnej kancelarii adwokackiej czy prawniczej.
Jak zdobyć wiedzę niezbędną w prowadzeniu kancelarii?
Aby uzyskać doświadczenie, które pomoże nam na założenie kancelarii adwokackiej powinniśmy już jako studenci o to zadbać. Podczas studiów można z całą pewnością rozwijać swoje umiejętności społeczne, które są przydatne w dalszej karierze zawodowej. Wiedząc, że będziemy chcieli założyć własną kancelarię adwokacką powinniśmy postarać się o odbycie stażu czy praktyki w dużej i bardzo prestiżowej najlepiej międzynarodowej kancelarii prawniczej. Taka praktyka czy staż jest w zasadzie spełnieniem marzeń każdego z absolwentów. Młody adwokat uczy się od najlepszych, zdobywa nowe umiejętności, rozwija się czy nawet awansuje. W końcu nadchodzi taki moment, w którym musi zdecydować czy pozostanie w dalszym ciągu w danej kancelarii czy też pomyślimy o otworzeniu własnej kancelarii adwokackiej.
Same formalności, które czekają nas przed otworzeniem własnej kancelarii nie są w żadnym stopniu skomplikowane. Są bardzo proste. Gdy jesteśmy pewni, że pragniemy otworzyć kancelarię adwokacką powinniśmy kancelarię zarejestrować. Bardzo trudny może się okazać wybór odpowiedniej lokalizacji kancelarii, pozyskiwanie klientów, organizacji pracy czy też budowaniu między klientem, a adwokatem relacji. Należy potrafić pozyskać klientów za pomocą jakości oferowanych usług, a zdecydowani nie niskich cen.
Od małych do dużych zleceń
Kompleksowość usług jest znaczniej bardziej pożądana niż atrakcyjna cena. Młode kancelarie adwokackie są zmuszone do przyjmowania małych zleceń. Zlecenia mają to do siebie, że są nieopłacalne. Jednak metodą małych kroków zaistniejemy na rynku. Mimo tego młodzi ludzie otwierający własne kancelarie mają od razu poczucie niesamowitej satysfakcji. Posiadają wiele nowych obowiązków, nowych zadań oraz mają możliwość kształtowania samego siebie oraz otoczenia, które sprzyja poczuciu bycia liderem. W dużych miastach kancelarie adwokackie z reguły są otwierane przy sądach.
Jak odnaleźć się między konkurencją?
Gdy decydujemy się na założenie kancelarii w dużej aglomeracji pod uwagę musimy wiąż fakt, że konkurencja jest bardzo duża. By kancelaria miała prawo zaistnieć powinna być odpowiednio zareklamowana. Warto jednak zauważyć, że w dużym mieście odnaleźć mogą się nawet małej kancelarie. Prawnicy czy adwokaci często wybierają prowadzenie działalności we własnych domu czy mieszkaniu. Dzieje się tak ponieważ tym sposobem możemy pominąć koszty wysokiego wynajmu. Wszystko powinno być zaplanowane w zasadzie od A do Z. Nie możemy o niczym zapomnieć. Decyzje nie powinny być podejmowane spontanicznie. Musimy się w pewnych kwestiach zastanowić oraz poradzić specjalistów. Jest to normalna rzecz.
Kancelaria prawna w Szczecinie
Łukasz Węgłowski prowadzi Kancelarię Prawną w Szczecinie już od 2010 roku. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają na prowadzenie spraw z wielu dziedzin prawa, między innymi z prawa administracyjnego i gospodarczego. Kancelaria zajmuje się obsługą osób prywatnych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw.
Kancelaria Adwokacka adwokata Łukasza Węgłowskiego w Szczecinie.
Adres: ul. Staromłyńska 20/3 (Pl. Orła Białego), 70-561 Szczecin
Telefon kontaktowy: 601 867 542
Adres e-mail: lukasz.weglowski@wp.pl
Strona internetowa: Adwokat Szczecin – adwokat-weglowski.pl