Jakie są koszty oraz rodzaje stomatologicznych implantów

implant zębowy

Na całym świecie tak naprawdę istnieje kilkadziesiąt tak zwanych systemów implantologicznych, które służą do uzupełnienia zębów brakujących.

 

 

Podział cenowy implantów stomatologicznych

Dla zapewnienia nam wachlarzu wszelkich możliwości naszego leczenia jak i także zaoferowania nam różnego rodzaju wariantów cenowych wybrałam w zasadzie cztery z nich. Gdy wybieramy implantologiczne systemy, które chcę zaoferować kierowałam się trzema kryteriami.

Po pierwsze są to stosowane systemy produkowane przez stabilnych jak i także sprawdzonych producentów. Po drugie stosowane implanty zębowe są stosowane w Polsce jak  i także na całym świecie od wielu lat i tak naprawdę przypuszcza się, że będą jeszcze stosowane przez wiele lat. A na samym końcu muszę wspomnieć w tym momencie o tym, że istnieją naukowe badania, które potwierdzają, że systemy wybrane są biokompatybilne oraz skutecznie.

W większości szanujących się klinik jak i także klinik z dobrymi opiniami stosuje się implanty Bredent Sky, implanty szwajcarskie Starumann, implanty Osteoplant, jak i także miniimplanty: Berdent miniS.

Musimy wiedzieć, że gdy dla siebie wybieramy implanty to musimy zdawać sobie sprawę, że implant ma nam służyć przez naprawdę wiele lat. Nawet mam na myśli kilkadziesiąt lat. Jeśli tylko możemy nie powinniśmy na implantach stomatologicznych oszczędzać i wybierać najlepsze po prostu.

Nowe implanty – czy można założyć na stare mocowania?

Powinny być także naukowo sprawdzone jak i także najbardziej trwałe rozwiązanie. Musimy także wiedzieć, że za jakiś pewny okres czasu na przykład za kilkanaście lat stan naszych zębów się zmieni i zdecydowanie będziemy potrzebować rozwiązania alternatywne.

Zastosowanie implantów stomatologicznych

Bardzo także jest ważne, aby wybrany przez nas implantologiczny system dawał nam właśnie taką możliwość. Musimy także zdawać sobie sprawę, że niekiedy zdarzają się pewnego rodzaju niepowodzenia. Może się przecież zdarzyć, że stracimy nasz implant. W takiej sytuacji bardzo rozwiązaniem na swój sposób wygodnym może okazać się tak zwana gwarancja jaką producenci implantów zapewniają nam lekarze. To właśnie dzięki gwarancji możemy bez najmniejszych dodatkowych kosztów rozwiązywać sytuacje bardzo trudne.

Pierwsza powierzchnia to powierzchnia typu SLA. Jest ona otrzymywana poprzez wytrawianie jak i także piaskowanie tytanu. Te właśnie zabiegi zwiększają istotnie bardzo powierzchnię kontaktu z naszą kością implantu tym samym polepszają siłę jego utrzymania. Czas wygajania wynosi między osiem, a dwanaście tygodni. Jest to w zasadzie jedna z najbardziej i najlepiej przebadanych udokumentowanych jak i także poznanych powierzchni implantów na świecie.

Drugi typ powierzchni to powierzchnia typu SLActive. Jest to można w zasadzie powiedzieć jako nowy wynalazek Straumanna. Powstała ona jako pewnego rodzaju udoskonalenie sprawdzonej już powierzchni SLA. Oczywiście w porównaniu do niej jest chemicznie aktywna i hydrofilna. Dzięki właśnie temu ułatwia jaki przyśpiesza przebudowy proces jak i wzrostu wokół naszego implantu.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem stomatologicznym Podralscy w Gdańsku.